Rainbow_Owl Rainbow_Owl komentáře u knih

Černobyľská modlitba (kronika budúcnosti) Černobyľská modlitba (kronika budúcnosti) Světlana Alexandrovna Alexijevič

Veľmi silná kniha. Tento titul by som úplne s čistým svedomím zaradila do povinného čítania. Ani budúce generácie by nemali zabúdať na tragédiu Černobyľu, nielen ako tragédiu ľudstva, ale aj ako tragédiu silnej politickej ideológie, ktorá na úkor politických cieľov riskovala nie len zdravie, ale aj životy bežných nevinných ľudí. Kronika budúcnosti je úplne výstižný podtitul.

12.08.2019 5 z 5

Tribúny Tribúny John Grisham

Moja prvá kniha od tohto autora. Som veľmi rada, že bola menšieho rozsahu, do jej dočítania som sa musela nútiť. Možno to bolo spôsobené faktom, že celá dejová linka sa točila len okolo amerického futbalu, nemala som pocit, že čítam beletriu, ale len opis zápasov. Postavám bolo venované úplne minimum a fanatické mesto posadnuté futbalom, kde boli všetci od gaya baristu po smetiara bývalými hráčmi futbalu na naozaj neskutočne vytáčalo. Pre nadšencov tohto športu to môže byť literárny skvost, ale pre mňa, žiaľ sklamanie.

27.06.2019 1 z 5

Hra o tróny Hra o tróny George R. R. Martin

Výborná kniha, zhltla som ju za pár večerov, dej ma vtiahol do seba. Po prečítaní som hneď utekala do kníhkupectva po pokračovanie. Nezabudnite! Zima prichádza...

20.05.2019 5 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov Harry Potter a Kameň mudrcov J. K. Rowling (p)

Vrátila som sa k mojej klasike z detstva a ani po rokoch ma nesklamala. Ľahký, oddychový príbeh aj pre dospelých, pútavo napísaný, nenudila som sa :)

18.02.2019 5 z 5

Nepriateľ štátu Nepriateľ štátu Jozef Karika

Uf... Všade samé rozstrieľané hlavy, vnútornosti, rakety... Pre príbeh by stačila tretina knihy, zvyšok bola len bizarná výplň, nad ktorou som sa pousmiala (čo asi nebolo cieľom autora). Dve knihy v Tieni mafie boli naozaj skvelé, táto však bola úplný opak... Škoda

12.01.2019 1 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Skvelá kniha! Čo sa stane s našim svetom keď ho zničí atómová katastrofa? Glukhovsky nám dal na to jasnú odpoveď v podobe zlomku ľudí, ktorí prežili a žijú v malom priestore moskovského metra. Rôzne frakcie, náboženstva, dokonca aj triedne zadelenie spoločnosti. Peniaze už nemajú žiadny zmysel, zato ľudská myseľ ostala nezmenená... Záver knihy má úplne odrovnal, stále mi rezonuje v hlave.
“Komu veriť? V čo? Vo Veľkého Červa, kanibalského boha vystrihnutého podľa vzoru elektrického vlaku a nanovo osídlujúceho neplodnú spálenu zem živými bytosťami, v zlostného a žiarlivého Jehovu, v jeho ctižiadostivý odraz- Satana, vo víťazstvo komunizmu v celom metre, v nadradenosť blondínov s nosmi dohora nad počernými brunetmi...? Čosi Arťomovi napovedalo, že medzi týmto všetkým nie je nijaký rozdiel.”

12.01.2019 5 z 5

Revival Revival Stephen King

King je môj najobľúbenejší autor, kniha ma nesklamala. Téma náboženstva ma mimoriadne bavila, kňaz posadnutý elektrinou, ktorý prešiel úplným prerodom svojich názorov a osobnosti, kvôli tragickej udalosti bol vykreslený bravúrne.

V tieni mafie II - Čas dravcov V tieni mafie II - Čas dravcov Jozef Karika

Skvelé pokračovanie rozbehnutého príbehu. Pre mňa prekvapivé pokračovanie osudu hlavného hrdinu. Oplatí sa prečítať.

V tieni mafie V tieni mafie Jozef Karika

Palec hore! Perfektne vystihnutá atmosféra 90-tich rokov. Niektoré pasáže (hlavne tie násilné) sa mi čítali ťažšie, ale k mafiánskej tematike to patrí. Za mňa je táto „mafiánska sága“ naj knihami autora.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Nechala som sa strhnúť davom a siahla som po Karikovej Trhline aj ja. Za mňa lepšie ako Tma, ale do „Trhlino-nadšencov“ sa nezaradím. Prvá tretina ma dokonale vtiahla do deja, ďalej to už išlo len pozvoľne a poslednú tretinu som prečítala už len preto, že som knihu začala čítať – na môj vkus to bolo už moc zmätené. Avšak priznávam, že príbeh sa mi dostal pod kožu, čo je spôsobené hlavne tým, že sa odohráva na Slovensku, na miestach, ktoré poznám a o ktorých kolujú rôzne príbehy.

11.01.2019 3 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Pre mňa sklamanie. Príbeh na mňa pôsobil skôr poviedkovo. Knihu som prečítala za pár hodín a až do poslednej strany som čakala, že sa niečo stane, nejaký okamih, ktorý vo mne vyvolá to „wow“. Ale nestalo ????

11.01.2019 2 z 5

Príbeh služobníčky Príbeh služobníčky Margaret Atwood

Pre mňa je to momentálne najobľúbenejšia kniha, ktorú som čítala viac krát. Skvelý príbeh, ktorý núti k zamysleniu sa, silná hlavná postava, prostredie v ktorom sa všetko odohráva – toto všetko vo mne vyvolalo mrazivý pocit, ktorý sa sem tam prelínal s pocitom beznádeje... Záver knihy vo vás zanechá množstvo otázok....

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Po knižke som siahla kvôli dobrým recenziám, avšak pre mňa to nebola až taká “bomba”. Príbeh bol jednoduchý, čo sa týka detektívnej zápletky, ak ste čítali pozorne v polovici príbehu ste tušili kto bude vrah :) Na druhú stranu kniha sa čítala veľmi ľahko, jednoducho. Hlavná hrdinka mi bola sympatická a bolo zaujímavé sledovať jej vnútorný svet a vývoj vzťahu s matkou. Ako oddychovka dobré čítanie.

11.01.2019 3 z 5