radovan6978 radovan6978 komentáře u knih

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Pro mne jedno znejzásadnějších děl české literatury po roce 1989, které v podstatě "prošláplo cestu" Tučkové či Mornštajnové.

13.11.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

I slabší Hole je pořád Hole. Netvrdím, že Žízeň je z celé série nejslabší, ale top to není.

07.06.2017 5 z 5

20 let nového Polska v reportážích podle Mariusze Szczygieła 20 let nového Polska v reportážích podle Mariusze Szczygieła Mariusz Szczygieł

Všechno, co jste chtěli vědět o Polsku a báli jste se zeptat. Pro mne objevení žánru a polské tradice literární reportáže, což je vzhledem k tomu, že v knihkupectví pravidelně váhám mezi literaturou faktu a prózou ideální literární útvar.

30.04.2017 5 z 5

Miloš Havel - český filmový magnát Miloš Havel - český filmový magnát Krystyna Wanatowiczová

Život na román (resp. zde spíše na celovečerák) se i v odborné publikaci čte jako román. Moc dobře napsáno po literární i vědecké stránce.

28.03.2017 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Jako první kniha od Browna skvělé, v další už ale řemeslný kýč prokouknut a odloženo,

07.02.2017 5 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Po trilogii z ostrova Lewis hodně velkej kvalitativní sešup. Akta Enzo odkládám a zkusím Čínu.

07.02.2017 3 z 5

Vertigo Vertigo Patrik Girgle

Po přečtení jsem se cítil "zasažen" depresí a smutkem. Po pár minutách mi došlo, že jen hlupák může takhle depresívně popsat nejlepší období života, který se mu nadprůměrně vyvedlo. Ono to bude i tou špatnou muzikou, co v tý době poslouchal. Metalisti jsou divní.

07.02.2017 2 z 5

Paměti lékaře Paměti lékaře Bedřich Placák

I když mám tento typ literatury rád, kniha je dobře napsaná, dějiny dvacátého století pohledem obyčejných lidí jsou mé hobby, musel jsem v polovině odložit. S morálními východisky toho pána jsem se nemohl ztotožnit.

07.02.2017 2 z 5

Žil jsem zbytečně Žil jsem zbytečně Jiří Hejda

Jedno z největších literárních překvapení. O Hejdovi jsem vůbec netušil, pro mne hrdina dvacátého století.

07.02.2017 5 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Hájíček je můj čerstvý objev, takže jsem za poslední dva měsíce přečetl čtyři jeho knihy. Ve srovnání se Selským barokem, Rybí krví i Zloději zelených koní mne Dešťová hůl až zase tolik neuchvátila. Ale možná už jsem byl taky "přehájíčkovanej". Přece jen místa, hrdinové a téma se opakují.

06.02.2017 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

1. díl vřele doporučuji, další už ne. Vykrádá to pak už jen samo sebe, ztrácí logiku, příběh i spád.

04.01.2017 4 z 5