radixa radixa komentáře u knih

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Moje první kniha tohoto ražení a musím říct, že dobré.
Ačkoli je to stále omílání jednoho dokola, tak asi právě proto, aby to člověk dostal pod kůži a šel do výzvy.
Jde o to, že bychom všichni měli začít u sebe – zamyslet se nad sebou, co říkáme, jak se chováme a ne kritizovat a pomlouvat druhé. A ano, je snazší poukazovat na nedostatky druhých a všímat si jich, než si zamést před svým prahem. Už jenom to uvědomění je dobrý začátek. Dle mého názoru by si tuto knihu měl přečíst každý, a pak ať se rozhodne co dál! :);
Takže souhlasím s tím, co napsala nefernefer - Těch pět hvězd není za to, jak je kniha napsaná, ale za to, jaký má na své čtenáře účinek.

26.05.2019 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Kniha mi doma dlouho ležela – myslela jsem si, že to bude těžké čtení, co mě nebude moc bavit. Omyl – naprosto úžasná kniha. Má vše, co má mít. Zařazuji do mé TOP 10 a určitě se k ní vrátím. (Film jsem neviděla a ani nechci, kniha je kniha.)

03.04.2019 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Neskutečné, čím tato silná žena musela projít. Emocionální, šokující, poutavé. Doporučuji.

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Silný, mrazivý příběh. Přečteno jedním dechem. Doporučuji.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

K této knize bych se asi nedostala, ale četli jsme ji na střední škole – kapitolu po kapitole jsme rozebírali. Vrátím se k ní. Okouzlující kniha.

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Toto byla moje první kniha od Petra Šabacha - čtivá, zábavná oddechovka.

Viděl jsem peklo Viděl jsem peklo Tvrtko Vujity

Smekám před autorem. Děsivé svědectví co kde se děje.

16.11.2013 5 z 5

V melounovém cukru / In Watermelon Sugar V melounovém cukru / In Watermelon Sugar Richard Brautigan

Naprosto báječná kniha – k tomuto pohádkovému čtení se velice ráda a pravidelně vracím.

Kmotra Kmotra Carrie Adams

Vtipné i smutné. Pěkné čtení pro ženy.

16.11.2013 4 z 5

Knihu jsem četla na doporučení - moc se mi do ní nechtělo. Jakmile jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji!