radisek radisek komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Po letech poslouchání audioknihy, mnohonásobném shlédnutí seriálu, mě nově napsané pokračování přimělo přečíst si knihu. Zklamání bylo takové, že jsem ztratil chuť číst i pokračování. A proč? Nevím, ale četlo se mi to přeukrutně špatně.

11.08.2023 4 z 5

Čtvrtá planeta smrti 2: Planeta smrti na cestě bohů Čtvrtá planeta smrti 2: Planeta smrti na cestě bohů Harry Harrison

Tak tohle byla noční můra... Smutná, špatně napsaná a překombinovaná parodie na Lemovu Kyberiadu. Odpad!

03.04.2022 odpad!

Čtvrtá planeta smrti 1: Návrat na Planetu smrti Čtvrtá planeta smrti 1: Návrat na Planetu smrti Harry Harrison

Pokus o klasické sci-fi ála Nepřemožitelný od S. Lema. Nepovedený pokus zakončený happy endem jako z Hollywoodu. Kniha se četla dobře, děj ubíhal, tak proč ne.....

03.04.2022 2 z 5

Cesta slepých ptáků Cesta slepých ptáků Ludvík Souček

Klasika české sci-fi literatury, která mi až dosud unikala. Z počátku jsem měl obavy, že se jedná o variaci na Cestu do středu Země, ty se později ukázaly jako liché.
Autor jako uvědomělý straník sice musel ideologii vnést do děje, naštěstí to není příliš rušivé...

16.01.2022 4 z 5

Rabit aneb cesta někam a zase zpátky Rabit aneb cesta někam a zase zpátky Petr Kotol

Klasika počátku tisíciletí... Ale že to někdo vytiskl, mi hlava nebere...

04.01.2022 3 z 5

Letadla Avia - konstrukce Beneš - Hajn Letadla Avia - konstrukce Beneš - Hajn Marcel Sezemský

Kniha o letadlech takřka mýtické dvojice konstruktérů z doby počátku první republiky. Jako bonus je v závěru knihy popis stavby repliky prvního experimentálního stroje z roku 1920.

03.01.2022 5 z 5

S alergií na magii S alergií na magii Craig Shaw Gardner

Nejzábavnější fantasy co jsem kdy četl. Výbuchy smíchu následované údivem, proč se vlastně směji. Bohužel ostatní knihy v trilogii jsou jen trapnou snahou o pokračování prvního dílu a vůbec se nedivím, že navazující trilogie Wuntvor nebyla ani přeložena...

22.06.2021 5 z 5

RAF 100 RAF 100 James Holland

Kniha mapující jak Spojené království postupně opouští pozici velmoci. Obsahem se zdála zajímavá pohledem na Bitvu o Británii a 2. světovou válku ze strany RAF. Závěr knihy věnující se době nedávno minulé však ukázal v plné nahotě tendenčnost a politickou angažovanost podobnou literatuře vydávané v ČSSR.

06.06.2019 1 z 5

Československé stíhací letouny Československé stíhací letouny Alois Pavlůsek

Útlá knížečka s pozoruhodným obsahem. Jenom mi přišla líto veliká zkratkovitost popisovaných letadel daná rozsahem knihy. Do budoucna bych uvítal rozáhlejší publikaci.

31.03.2019 4 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

To, že se jedná o slečnu Marplovou jsem zjistil až ve třetině knihy, kdy inspektor Neele končí s dechem. Příjemné, nenáročné čtení na cesty s překvapivým koncem.

31.03.2019

Stalinův stíhačkový král N. N. Polikarpov a jeho stíhací letadla 1.díl Stalinův stíhačkový král N. N. Polikarpov a jeho stíhací letadla 1.díl Miroslav Šnajdr

Strašlivá grafická úprava unavující oči a odvádějící pozornost od čteného textu. Na druhou stranu je kniha doslova nabitá jinde nedosažitelnými informacemi, dobovými fotografiemi, skicami a technickou dokumentací. Do budoucna bych uvítal knihu s podobným rozsahem o ČS kontruktérech.

27.12.2018 5 z 5