S alergií na magii

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

"Já Guxx Unfufadu se jmenuju a zabíjení čarodějů zbožňuju!" Takto promluvil strašný rýmující démon, který přišel z pekelné říše Démonie, aby roztrhal a pozřel slavného Ebenezuma. Jenomže to dopadlo úplně jinak. Ebenezum střet s nebezpečným zplozencem pekel přežil a zaklel Guxxe kletbou tak silnou, že u něj samotného vyvolala alergickou reakci na magii. A tak se Ebenezum a jeho trochu neohrabaný učeň Wuntvor musí vydat do Vušty, města tisíce zakázaných rozkoší, kde doufají nalézt lék. Cestou se střetnou s dramaticky cítícím drakem, kouzelnými kuřaty, tupými troly, s důmyslnými démony, vraždícím vlkodlakem i samotnou Smrtí. Je na Wuntvorovi, aby je všemi těmi nástrahami bezpečně provedl za použití zaklínadel a kouzel mimořádné moci, jež jemu samému i jeho společníkům zaručí bezpečí, bohatství a jistotu, že se neocitnou v břiše nějakého hladového démona. Jen kdyby si je dokázal zapamatovat!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33278/big_s-alergii-na-magii-8op-33278.PNG 3.760
Série:

Ebenezum 1.


Žánr:
Literatura světová, Humor, Fantasy

Vydáno: , Polaris
Originální název:

A Malady of Magicks, 1986


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha S alergií na magii

radisek
22.06.2021

Nejzábavnější fantasy co jsem kdy četl. Výbuchy smíchu následované údivem, proč se vlastně směji. Bohužel ostatní knihy v trilogii jsou jen trapnou snahou o pokračování prvního dílu a vůbec se nedivím, že navazující trilogie Wuntvor nebyla ani přeložena...

RemiBlack
22.03.2020

2020/13
Tak si to shrneme. Není to žádná fantasy vysoké kvality a dalekého přesahu. (Ale to snad podle anotace ani nikdo nečekal, ne? - Proto to neberu jako mínus.)
Místy je to trochu zdlouhavé, na druhou stranu místy je to hodně vtipné (první díl je zdaleka nejvtipnější) a člověk si u toho krásně odpočine. Rýmující démon Guxx rýmuje úžasně hrozně (vážně, ty jeho verše jsou za moc), Ebenezum a Wuntvor příběhem proplouvají, jak jen mohou ("Ta ovce se neukradne sama!").

Zbožňuji prostinké požitky. Jsou posledním útočištěm složitých povah. - to jediné se na to dá říct. Fajn oddechovka. :)


Endofhope
09.07.2018

Dobře napsaná knížka s dobrým humorem ...

kristijan
17.05.2016

Asi ne zrovna nejduchaplnější, ale určitě jedna z nejvtipnějších fantasy knížek, co jsem kdy četl. Celou trilogii doporučuji, zvlášť pokud máte rádi třeba knížky Johna Moora. Kdo ale čeká něco ve stylu Terryho Pratchetta bude nejspíš trochu zaskočen.

Felsenberg
10.02.2016

Docela jednoduché a docela vtipné :-)

reader.007
27.05.2015

Tuhle knihu (a vlastně celou trilogii) jsem zakoupila a posléze přelouskala jen kvůli Kirbyho obálce a ta taky zůstává tím nejlepším... Ale co už... párkrát jsem se i zasmála.

Alma-Nacida
04.11.2013

Hmmm, nic moc. asi jsem zhýčkaná Pretchettem.