S alergií na magii

od:


KoupitKoupit eknihu

"Já Guxx Unfufadu se jmenuju a zabíjení čarodějů zbožňuju!" Takto promluvil strašný rýmující démon, který přišel z pekelné říše Démonie, aby roztrhal a pozřel slavného Ebenezuma. Jenomže to dopadlo úplně jinak. Ebenezum střet s nebezpečným zplozencem pekel přežil a zaklel Guxxe kletbou tak silnou, že u něj samotného vyvolala alergickou reakci na magii. A tak se Ebenezum a jeho trochu neohrabaný učeň Wuntvor musí vydat do Vušty, města tisíce zakázaných rozkoší, kde doufají nalézt lék. Cestou se střetnou s dramaticky cítícím drakem, kouzelnými kuřaty, tupými troly, s důmyslnými démony, vraždícím vlkodlakem i samotnou Smrtí. Je na Wuntvorovi, aby je všemi těmi nástrahami bezpečně provedl za použití zaklínadel a kouzel mimořádné moci, jež jemu samému i jeho společníkům zaručí bezpečí, bohatství a jistotu, že se neocitnou v břiše nějakého hladového démona. Jen kdyby si je dokázal zapamatovat!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33278/s-alergii-na-magii-33278.jpg 3.646
Série:

Ebenezum (1.)

Orig. název:

A Malady of Magicks (1986)

Žánr:
Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Polaris
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
Endofhope
09.07.2018

Dobře napsaná knížka s dobrým humorem ...

kristijan
17.05.2016

Asi ne zrovna nejduchaplnější, ale určitě jedna z nejvtipnějších fantasy knížek, co jsem kdy četl. Celou trilogii doporučuji, zvlášť pokud máte rádi třeba knížky Johna Moora. Kdo ale čeká něco ve stylu Terryho Pratchetta bude nejspíš trochu zaskočen.

Felsenberg
10.02.2016

Docela jednoduché a docela vtipné :-)

reader.007
27.05.2015

Tuhle knihu (a vlastně celou trilogii) jsem zakoupila a posléze přelouskala jen kvůli Kirbyho obálce a ta taky zůstává tím nejlepším... Ale co už... párkrát jsem se i zasmála.

Alma-Nacida
04.11.2013

Hmmm, nic moc. asi jsem zhýčkaná Pretchettem.