Čtvrtá planeta smrti 1: Návrat na Planetu smrti

Čtvrtá planeta smrti 1: Návrat na Planetu smrti

Z hlubin vesmíru se vynořilo záhadné kosmické těleso. Šíří kolem sebe vlny děsu a nenávisti, které jsou známé z Pyrru – První planety smrti. Proto se také představitelé světů obrátili o pomoc na Jasona dinAlta a jeho pyrranské přátele. Neznámé těleso přišlo z vesmíru, kde platí odlišné přírodní zákony a přineslo stvoření, na které ani nejbujnější fantazie nestačí!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28265/ctvrta-planeta-smrti-navrat-na-planetu-smrti-28265.jpg 3.232

Planety smrti (4.)

Deathworld Four: Return to Deathworld (1998)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Fantom Print

TERRORDROME
předevčírem

Po pár desaťročiach sa Harrison vrátil k Planéte Smrti, pomáhal mu v tom nejaký Mravec Skalandis a musím povedať že sa mi to čítalo naozaj ťažko. Síce sa už neopakovala šablóna predošlých dielov, ale tento naivný pokus o akési hard sci-fi ma teda nepresvedčil ani za máčny mak. Vesmírom sa rúti tajomný čierny objekt vyvolávajúci vlny strachu a odhaliť jeho záhadu môžu iba obyvatelia planéty Pyrrus pretože... dokážu najrýchlejšie tasiť pištole!? Príbeh by predovšetkým nijako nemusel súvisieť s Planétami Smrti, radšej dosadiť nových hrdinov a nestrácať čas krajne nepresvedčivými vysvetľovaniami prečo exhumovať tých starých. Narážky na predchádzajúce dobrodružstvá sú tiež zbytočné, samotné pobehovanie vnútri tajomného asteroidu je otravne kolovrátkovité a odpovede na otázky majú poväčšinou tiež len podobu opakujúcich sa lží a blufovania ( napríklad Jason klame o spojitosti aktuálnej misie so samotnou planétou Pyrrus len aby dosiahol svoje ), alebo sú proste zmätene krkolomné, čo má taktiež frustračnú tendenciu. Keď k tomu ešte pridáme nesmrteľných strážcov galaxie tak výsledok je v mojich očiach proste vesmírny blábol. A je to škoda.

Pasadenka
12.06.2017

Tahle planeta smrti byla dost jiná, než ty předchozí. To je dobře; jelikož stejná struktura by začala působit směšně. Je zde hodně reálií, které se odkazují na předchozí knížky. Hlavní hrdina se dostává na dráhu nadlidskosti a dostává do vínku první božskou insignii. Nějak mi to připomnělo Perryho Rhodana. :D

chobot
22.10.2015

Planety smrti jsem četl už v devadesátých letech a vždy byli označovány jako trilogie. Nyní jsem se dostal k dvěma dílům čtvrté a dvěma páté planety, takže jsem si znovu zopakoval původní trilogii a musím říct, že dopsané díly jsou mnohem techničtější a plnější detailů, samozřejmě se spoustou odkazů na původní trilogii, ale dosti čtivé a akční a zábavné. Zhltnul jsem je jedním dechem a dost jsem se bavil. Komu se líbily původní díly, mohu jen vřele doporučit :-))

Autoři knihy

Harry Harrison