puhinka puhinka komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Pamätám sa, keď som knihu prvý krát otvorila a nevedela som prestať čítať :) Bolo to pred 19-timi rokmi :)

04.04.2018 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Po vzhliadnuti serialu som sa s velkou radostou pustila aj do kniznej predlohy Cudzinky. Kniha sa mi velmi pacila. Musim vsak povedat, ze v seriali si popreplietali scenky, ako sa im chcelo. Nieco si pridali, nieco ubrali...ale vzhladom na to, ze spolupracovali s Gabaldon, tak im to neberiem. V recenziach tu som sa docitala, ze je tam vela sexu a nasla par prirovnani k cervenej ,,knihovne,, . Dovolte mi, aby som nesuhlasila. Rozhodne nie! Ten , kto to tvrdi, este asi necital pikantnejsie romany ;) Podla mna autorka pise velmi cudne este na moj vkus :) Inak knihu hodnotim na 5 z 5-tich. Krasna kniha, krasny pribeh a idem citat dalej :)

12.05.2018 5 z 5

Nepřátelé a milenci Nepřátelé a milenci Simona Ahrnstedt

Dnes ráno som ju dočítala a musím napísať recenziu. Kniha bolá skvelá, úplne naozaj. Mala všetko, čo mať mala. Napätie, zápletky, tajomstvá, vášeň, sex...a čo sa mi najviac páčilo je, že som nepredvídala dej, ako je to u iných autorov. Autorka skvele niečo len načrtla a čitateľ sa len domnieva, čo sa mohlo stať a nakoniec sa stane niečo, čo nečakal...takže knihu odporúčam všetkými piatimi a hneď, ako si nájdem čas, tak sa púšťam do príbehu o Alexandrovi :)

04.02.2018 5 z 5

Oheň a voda Oheň a voda Simona Ahrnstedt

Knihu som čítala dokopy asi tri týždne. Inak mi to trvá tak 3 dni. Strašne ma nudil vzťah medzi Alexandrom a Isobel...naopak vztah Petra a Giny bol pre mna zaujimavejsi. Skoda, ze mu autorka nedala viacej priestoru. A tie pikantne sceny s Alexandrom a Isobel mi prisli nerealne...nezazivne...no...mam tejto autorky dost a idem dalej :)

04.03.2018 2 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Prečítané. Kniha sa mi páčila. Zo začiatku som bola milo prekvapená vtipnými dialógmi a situáciami. V podstate ma kniha vsetko, co ma mat....no aj tak som mala pocit, ze tomu nieco chyba...alebo je tam nieco navyse ? Tazko povedat. No rada si precitam aj nieco ine od autorky :)

28.01.2018 4 z 5

Láska bez citu Láska bez citu Mary Balogh

Kniha sa mi páčila. Mám rada štýl Mary Baloghovej a rada si od nej prečítam aj ďalšie knihy.

04.04.2018 5 z 5

Cesta za šťastím Cesta za šťastím Sarah Lark (p)

Dobra kniha...tak by som to zhrnula. Ja mam rada historicke romany s jemnym nadychom erotiky. Toto sa neradi k mojmu oblubenemu zanru. Ale, kniha ma zaujala a druhy diel som zhltla za 2 dni :)

31.03.2018 5 z 5

Čas ohnivých kvetov Čas ohnivých kvetov Sarah Lark (p)

Knihe davam 5 z 5. Je to skutocne putavo napisana kniha. Autorka pise premyslene. Pribeh ma zaujal a chystam sa na pokracovanie.

28.03.2018 5 z 5

Tichá guvernantka Tichá guvernantka Julie Klassen

Prečítala som a odporúčam faninkám Jane Austinovej...za mňa...niečo mi tam chýbalo, miestami som sa nudila...zhrnula by som to ako telenovelu zasadenú do 19. storočia...pričom najväčší prejav lásky bola jedna pusa a aj to na konci knihy.

09.04.2018 4 z 5

Návrat kurtizány Návrat kurtizány Victoria Blake

Sú knihy, ktoré mi trvá prečítať deň a sú knihy, ktoré pretrpím len kôli tomu, že nedokážem knihu nedočítať. Táto kniha nie je sama o sebe zlá a povedala by som, že autorka je skutočne nadaná. Ale nie je to moja šálka kávy. Nemám rada knihy, kde sa preplieta viacej príbehov a tu ich bolo až moc...Tak isto to neodporúčam ľuďom, ktorí neradi čítaju o homosexuáloch a tu ich bolo dosť. Nemám nič proti homosexuálom, ale čítať o nich, o ich láske a milostnom živote ide mimo mňa. Som rada, že som knihu dočítala a že to mám konečne za sebou. Kniha skonči happy endom, čo je fajn...ale nevadilo by mi vôbec, kebyže je kniha len v roku 1576 a rok 2011 by úplne vynechali...

11.03.2018 3 z 5

Jedna svadba nestačí Jedna svadba nestačí Jane Ashford

Ja len musím súhlasiť s už uvedeným dlhším hodnotením. Ja som mala z dialógov neuveriteľný zmätok v hlave a počas celej knihy sa riešili banality. Vlastne ani neviem, ako vyzeral hlavný hrdina, len viem, že mal zelené oči. A tiež niektoré myšlienky boli nedokončené. Pri dialógoch som netušila, kto práve rozpráva. Celé to bolo chaotické a vyústenie ma tiež nepríjemne prekvapilo...a ešte mi vadilo veľmi, že úzka knížka sa venovala naraz dvom párom...nevedela som sa pri každom väčšom odseku proste pretranformovať. Takže ja dávam slabé hodnotenie a viem, že od autorky si už druhú knihu nekúpim.

22.01.2018 odpad!

Darujem ti úsvit Darujem ti úsvit Mary Balogh

Veľmi pekná kniha, čítala som bez dychu a už sa teším na ďalšie knihy od autorky :)

22.01.2018 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Knihu som čítala už dávnejšie...ale...mala som čo robiť, aby som ju dočítala. Kebyže dáme preč podrobné opisovanie sexu, dej knihy je na 50 strán. A celé to bolo také nerealistické už aj na mňa a to mám rada rozprávky pre dospelých ...

03.01.2018 3 z 5

Pirátský princ Pirátský princ Gaelen Foley

Za mňa osobne krásna kniha. Nevadí mi, že je presladená, že je romantická. Prečítala som ju jedným dychom. Veľmi sa mi páčilo, že sa počas celej knihy niečo dialo. Čítam ju druhý krát po sebe a stále ma očaruje. O to predsa pri týchto knihách ide...ísť tam do krajiny rozprávok pre dospelé ženy a odbočiť od reality :) A to táto kniha pre mňa osobne, spĺňa do poslednej bodky. Knihy od Gaelen mám prečítané úplne všetky, ktoré boli vydané na Slovensku alebo v Čechách a je to rozhodne jedna z mojich najoblúbenejších autoriek :)

03.01.2018 5 z 5