Jedna svadba nestačí

Jedna svadba nestačí https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256010/jedna-svadba-nestaci-256010.jpg 2 5 4

Prvotriedna romanca z regentského Anglicka ponúka vzrušujúcu kombináciu ľúbostného príbehu a napínavej zápletky. Keď sa po roku mizerného manželstva s oveľa starším Henrym Wyldom Charlotte odhodlá riešiť svoju situáciu, zasiahne osud a jej manžela zavraždia. Vtedy vyjde najavo, že Henry minul celé manželkino veno a nechal ju bez peňazí. Pre jeho synovca Aleca Wylda je Charlotte spočiatku len ďalším bremenom, o ktoré sa musí postarať. Netrvá však dlho a Alec si uvedomí, že nič na svete mu nespôsobuje väčšie potešenie ako chrániť očarujúcu mladú vdovu...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Once Again a Bride

Mesačnica
07.05.2020 3 z 5

Roman vyzera dost prvoplanovo, tiez som sa niekedy stracala, ze som si musela dvakrat precitat tu istu vetu, aby som sa dozvedela, o kom je vlastne rec. Autorku asi napadli rozne situacie, do ktorych chce postavy silou-mocou dostat. Tak napriklad, nebol vobec opisany pohreb Charlottinho manzela, co mi prislo dost zvlastne. Vlastne tam ani nebol spomenuty. Henry je mrtvy, fajn, ideme dalej. Postava splnila svoju funkciu a bodka. Ano, niekomu mohla ist na nervy macka, ktora tiez mala plnit svoju funkciu - komicku. Aj Annino vyzdravenie posobi az mysticky zazracne. Ak sa niekomu zdalo, ze postavy riesia trivialnosti, tak halo, dobry den, slachta sa vacsinou zaoberala nepodstatnymi vecami. Ako plus som uvitala, ze tam bol pohlad aj zo sluzobnictva, lebo vacsinou sa v tychto romanoch beru ako vzduch, pretoze ich tak mala vnimat slachta. No lepsie by bolo, keby autorka vymenila rozpravaca a zredukovala postavy, aby sa citatel nestracal v deji. Tym sa aj spomaloval dej, ktory bol obohateny o detektivnu zapletku, v ktorej mohli Charlotte a Alec viac patrat.

puhinka
22.01.2018 odpad!

Ja len musím súhlasiť s už uvedeným dlhším hodnotením. Ja som mala z dialógov neuveriteľný zmätok v hlave a počas celej knihy sa riešili banality. Vlastne ani neviem, ako vyzeral hlavný hrdina, len viem, že mal zelené oči. A tiež niektoré myšlienky boli nedokončené. Pri dialógoch som netušila, kto práve rozpráva. Celé to bolo chaotické a vyústenie ma tiež nepríjemne prekvapilo...a ešte mi vadilo veľmi, že úzka knížka sa venovala naraz dvom párom...nevedela som sa pri každom väčšom odseku proste pretranformovať. Takže ja dávam slabé hodnotenie a viem, že od autorky si už druhú knihu nekúpim.

vcielka
07.01.2018 odpad!

Zatial som ju nedocitala a vobec netusim ci to niekedy zvladnem, ale radsej pridam hodnotenie i tak z 20% precitaneho pribehu skor nez zabudnem o com to bolo.
Kniha mala od zaciatku tolko nedokoncenych a prerusenych viet pocas rozhovorov, az som mala chut knihu zavriet uz ovela skor.
Neuveritelne vazne riesili problem s mackou. Ciste halooo, co mi tiez liezlo neuveritelne na nervy. Postavy vlastne vseobecne riesili blbosti.
Neuveritelne hlupe a plytke dialogy aj uvahy postav. Postavy si cely cas skakali do reci alebo nevedeli ako dokoncit vety. Autorka zrejme netusila akoby mal ich rozhovor pokracovat. Charakter postav sa tak nedal z dialogov poznat, autorka ich vykreslila skor naraz v subornom popise, co dost liezlo na nervy pretoze ani len neboli nicim zaujimave.
Tretia kniha co som od autorky citala a pri ktorej som si uvedomila, ze autorka vobec nevie pisat dialogy, nevie postavam vpecatit realny charakter. Su nekonzistentne a vymykaju sa cinmy i zmyslanim situaciam i prostrediu z ktoreho vzisli.
Autorka pise strasne naivne ako nejaka stredoskolacka.
Tento pribeh sa mi pacil este menej nez tie predtym a to som si myslela ze sa to skusenostami bude uz len zlepsovat. Doslova by som to zhrnula pod slovo TRAGICKE.

erculka
31.05.2017

Zajimavý príbeh a moc dobre napsaný.

Jane Ashford
americká, 1948
2013  66%Čestný muž
2013  59%Gwendelina
2015  58%Manželství s cizincem
2016  60%Múdra a bohatá
2015  44%Jedna svadba nestačí

Kniha Jedna svadba nestačí je v