Darujem ti úsvit

Darujem ti úsvit https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354790/bmid_darujem-ti-usvit-3hD-354790.jpg 4 14 2

Ďalšia skvelá regentská romanca obľúbenej autorky. Dcéra francúzskeho grófa Jeanne Morrisettová sa prvý raz stretla s Robertom Blakom, nemanželským synom anglického markíza, keď mala pätnásť a on sedemnásť. Zaľúbili sa do seba, no jeho pôvod ich láske nežičil. Keď sa o jedenásť rokov opäť stretnú, on je kapitánom britskej armády a ona vdovou po portugalskom markízovi. Francúzsko a Anglicko medzi sebou zvádzajú neľútostnú vojnu a Portugalsku hrozí invázia napoleonských vojsk. Obaja mladí ľudia sú vtiahnutí do víru intríg ako špióni, no iba Joana vie, že sú na rovnakej strane. Očarujúca kráska a odvážny dôstojník zahoria k sebe vášňou, ktorá zatieni nebezpečenstvo a hrôzy vojny. Podarí sa tentoraz ich láske zvíťaziť nad nepriazňou osudu?... celý text

munka
20.12.2018 4 z 5

Pekná romantika, miestami trošku drsná. Príbeh sa odohráva na pozadí skutočných udalosti

puhinka
22.01.2018 5 z 5

Veľmi pekná kniha, čítala som bez dychu a už sa teším na ďalšie knihy od autorky :)

Mary Balogh
britská, 1944