Psax Psax komentáře u knih

Tělové svíce Tělové svíce Michal Ježek

Přehledně psaná kniha o naprostém nesmyslu. Stačí zagooglit a je jasné, že ušní, krční ani jiné takové svíce nemají žádný účinek (vyjma placebo efektu a světla).

28.03.2023 odpad!

Síla Měsíce - Kráčejte vlastní cestou ke zdraví v harmonii s rytmy přírody a Měsíce Síla Měsíce - Kráčejte vlastní cestou ke zdraví v harmonii s rytmy přírody a Měsíce Johanna Paungger

Kniha vycházející z budu o astrologii. Netřeba vědět více.

27.05.2021 odpad!

Přemůžeme autizmus? Přemůžeme autizmus? Anna Strunecká

„Kniha Přemůžeme autizmus?“ je právě tak jako všechny ostatní knihy prof. Strunecké obludným gulášem názorů vědeckých, pseudovědeckých, alternativních i čistě esoterických. Autorka je schopna shromáždit obdivuhodné množství informací a přitažlivě je podat, ale je zcela neschopná posoudit jejich hodnotu. Charakterizuje ji skvělá paměť, obrovská výkonnost, ale absence rozumu a logiky.“

16.02.2021 odpad!

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD. obvinil prof. Struneckou z manipulace s daty, nedostatečné kvalifikace a radikalizace společnosti. V televizním pořadu České televize označil prof. Struneckou za seniorku, která není lékařkou, ani odborníkem na očkování a nikoho nikdy neočkovala. V jiné recenzi uvedl, že je prezidentem Fóra infekční, tropické a cestovní medicíny, předsedou redakčního časopisu Očkování a cestovní medicína a kritizoval dílčí body knihy na celkem 46 stranách

16.02.2021 odpad!

Zvony Nagasaki Zvony Nagasaki Takaši Nagai

Dr. Nagai v ruinách Nagasaki:

15.07.2017 5 z 5

Diaboliáda / Дьяволиада Diaboliáda / Дьяволиада Michail Bulgakov

Zdejší anotace knihy je sice pěkná, ale popisuje zejména povídku Osudná vejce, která s Diaboliádou nemá nic společného. První řádek odpovídá, ale dál nikoli. Diaboliáda je zběsilá, je šílená, je vtipná a strhující, je zcela překvapivá. Je vynikající. První třetinu jsem se snažil držet tempo s hlavním hrdinou, než mi došlo, že je to marné a nechal jsem se unášet surrealistickým dějem až do konce. Z povídky jsem si vypsal i pár výtečných citací.

22.08.2016 5 z 5

Osm smrtelných hříchů Osm smrtelných hříchů Konrad Lorenz

Kniha pro neustálé zamýšlení se nad větami právě přečtenými. Nepříliš optimistický obraz naší společnosti pohledem etologa. Doporučuji!

25.03.2016 5 z 5

Zpěvy staré Číny Zpěvy staré Číny Bohumil Mathesius

Klasika. Poštěstilo se mi ji zakoupit za pár desítek korun v antikvariátu - i s podpisem a věnováním Bohumila Mathesia!

25.03.2016 5 z 5

Děla a kvetoucí třešně Děla a kvetoucí třešně Mario Appelius

Z dnešního pohledu jistě unikátní průvodce, protože poplatný době - tedy nacistické propagandě!

25.03.2016 4 z 5

Co je zase tohle? Co je zase tohle? Dušan Pálka

Bedřich a Božena jako komentář světa skvělého pozorovatele a fotografa.

26.11.2015 5 z 5

Na rozkaz krále Na rozkaz krále Ljuba Štíplová

První český i můj první gamebook, na který mám jen ty nejlepší vzpomínky.
Dokonce jsem ho tenkrát neuměle propiskou do sešitu kopíroval i s obrázky.

29.08.2014 5 z 5

Kouzelná lampa Kouzelná lampa Ljuba Štíplová

Oprava Valdy: kniha obsahuje příběhy tři.

29.08.2014 3 z 5

3x Sherlock Holmes 3x Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle

To je vážně na přebalu Sherlock ze současnosti? Tři, mnohými generacemi čtenářů prověřené, povídky a populární herec na přebalu = vyděláme prachy... Jak smutné.

05.07.2014

Aby radost nezmizela – Pocta Magorovi Aby radost nezmizela – Pocta Magorovi * antologie

Velmi zajímavé čtení.
Zejména část psaná dcerou.

06.01.2014 4 z 5

Noc v patách Noc v patách Josef Strnadel

Krásně psané smutné vzpomínání. Poesie v próze.
Velice silné. Po přečtení první povídky jsem knihu musel odložit, abych nabral sil...

06.01.2014 5 z 5

Kulihrášek v hlubinách mořských Kulihrášek v hlubinách mořských Marta Voleská

Úžasné ilustrace. Pro dětské poznávání přírody ideální..

06.01.2014 5 z 5

Deník nalezený ve vaně Deník nalezený ve vaně Stanisław Lem

Stejně, jako je Bradburyho Osamělá Smrt instantní depresí,
Deník nalezený ve vaně Stanisława Lema je instantní schizoffrenií.
Nechtěli jste být špiony? Hrát dvojí hru? A co trojí? Nebo čtvernou..?
Vynikající kniha.

21.10.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

No, myslím, že si místo toho přečtu ještě jednou Lady Fuckingham...

21.10.2013

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Hodina děsu je velice zavádějící název. To už Krajní meze by byly přiléhavější.
Nicméně zde v komentářích opěvovaný prám si ale vůbec nepamatuji, zato je pro mne nosnou povídkou Zkratka paní Toddové. Majstrštyk!

06.09.2013 3 z 5

Ona Ona Lawrence Ferlinghetti (p)

Jedna velká halucinace. Prostě jsem to nezvládl a nevím, jestli to kdy dočtu..

02.09.2013 3 z 5