Ona

Ona https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75176/bmid_ona-75176.jpg 4 26 7

Experimentální novela „Ona“ zaujímá ve Ferlinghettiho díle význačné postavení. Francouzský kritik Pierre Lepape ji nazval snovým labyrintem napsaným s neuvěřitelnou verbální virtuozitou. Kniha je fantastickou směsí několika tvůrčích přístupů – symbolického, expresionistického i surrealistického.

Literatura světová Novely
Vydáno: , Votobia

Her , 1960

ozzak
11.11.2022 5 z 5

Hodně příjemná experimentální snova novela od Lawrence Ferlinghetty

Messilina
19.08.2019 2 z 5

Já nějak nevím, trochu mám dojem, že to psal zkouřenej. Příště si zvolím něco méně snového, na tohle nemám buňky.

Stamby
11.07.2018 2 z 5

To že je něco experimentální a snové ještě neznamená, že to nemusí držet pohromadě.

Při čtení první části jsem se jaksi rozkoukával a snažil chytit jakéhokoliv stébla kontinuity, ve druhé části jsem si již vcelku užíval proud obrazů a vizí. Avšak ve třetí části jsem čekal demaskování opakujících se motivů (zrcadlo, provázek, bidet) to bohužel nepřišlo a text se ještě více rozvolnil aniž bych se k "ní" vůbec přiblížil.

Dovedu si představit jak by tomu slušelo nějaké surreálné filmové zpracování, jako novela sice zaujme, ale nepřináší ničehož více.

timelady
03.07.2018 5 z 5

Tak takovejhle mindfuck jsem nečekala. Parádní

Knišíl
09.05.2017 4 z 5

Asi zároveň o ničem a o všem potápím se v tom a pluju ke hladině vidím odraz svého těla pod sebou a vidím proč jak a co z toho pak ale zjišťuji že nevím nic a musím jít dál.

Psax
02.09.2013 3 z 5

Jedna velká halucinace. Prostě jsem to nezvládl a nevím, jestli to kdy dočtu..

fleurmilk
05.08.2012 5 z 5