Ona

Experimentální novela „Ona“ zaujímá ve Ferlinghettiho díle význačné postavení. Francouzský kritik Pierre Lepape ji nazval snovým labyrintem napsaným s neuvěřitelnou verbální virtuozitou. Kniha je fantastickou směsí několika tvůrčích přístupů – symbolického, expresionistického i surrealistického.

https://www.databazeknih.cz/images_books/75_/75176/ona-75176.jpg 3.820
Literatura světová, Novely
Vydáno:, Votobia

Her (1960)

Kniha Ona

Stamby
11.07.2018

To že je něco experimentální a snové ještě neznamená, že to nemusí držet pohromadě.

Při čtení první části jsem se jaksi rozkoukával a snažil chytit jakéhokoliv stébla kontinuity, ve druhé části jsem si již vcelku užíval proud obrazů a vizí. Avšak ve třetí části jsem čekal demaskování opakujících se motivů (zrcadlo, provázek, bidet) to bohužel nepřišlo a text se ještě více rozvolnil aniž bych se k "ní" vůbec přiblížil.

Dovedu si představit jak by tomu slušelo nějaké surreálné filmové zpracování, jako novela sice zaujme, ale nepřináší ničehož více.

timelady
03.07.2018

Tak takovejhle mindfuck jsem nečekala. Parádní

Knišíl
09.05.2017

Asi zároveň o ničem a o všem potápím se v tom a pluju ke hladině vidím odraz svého těla pod sebou a vidím proč jak a co z toho pak ale zjišťuji že nevím nic a musím jít dál.

Psax
02.09.2013

Jedna velká halucinace. Prostě jsem to nezvládl a nevím, jestli to kdy dočtu..

fleurmilk
05.08.2012