princeznaaura princeznaaura komentáře u knih

Skandál Skandál Sandra Brown

Jako dobry, na me moc nerealisticke, ale stejne doporucuji.Cetlo se to samo. Cervene knihovny mohlo byt mene, o to je ta kniha nafoukla.

07.03.2023 3 z 5

Kdo jsi Kdo jsi Mary Higgins Clark

Autorka umi vtahnout ctenare do deje, v knize se stale neco noveho deje, rozklicovavat se to zacne az od druhe tretiny. Negativne hodnotim - je tam az moc postav a mrtvol na takove malomesto.

01.02.2023 4 z 5

Hlídka Hlídka Robert Crais

Trochu to pripomina jacka reachera, neohrozeneho hrdinu,kteremu to vzdycky vyjde. Pike ma v pribehu oproti reacherovi vicero pomocniku,kteri mu dokazi pomoct. Chtela bych ale v dnesnim svete videt takoveho člověka,ktery jde do konfliktu kvuli nezname osobe. Zle postavy jsou vice uveritelne, protoze jich v nasem svete bohuzel pribyva. Hrdinu nikoliv.

05.11.2022 4 z 5

Chci jen tvé dobro Chci jen tvé dobro Petra Nagyová Džerengová

Trochu moc milniku najednou, v coz se neda moc verit, ale kniha se mi cetla dobre.

29.10.2022 4 z 5

Vidina nesmrtelnosti Vidina nesmrtelnosti Howard Olgin

Dilo me začlo zajimat az od 2.tretiny, jinak nic moc. Plno omacky kolem, ale namet dobry. Na me je tam az moc na sebe provazanych osob, coz je statisticky nemozne.

22.10.2022 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

(SPOILER) Kniha je ctiva, vyusteni pribehu kratke, chloe je ze 3/4 knihy hodne devce a pak se dozvite,ze jeji sadisticke chovani umela tak dobre skryvat od sveho detstvi? To mi nejak nesedi. Spolubydlici se take chova divne a nikde zadna zminka proc,ze jen trpi uzkostnymi stavy, to mi jaksi nestaci. Jinak vse popsano uz v prispevcich minulych.

29.08.2022 4 z 5

Konečná teorie Konečná teorie Mark Alpert

Je to ctiva kniha, akorat mi vadi jazykova hrubost (zbytecna), dale je to takove prilis absurdni v tech honicich akcich a nakonec na me moc fyziky (nemusi mi byt vysvetleno uplne vsechno,stejne tomu laik nerozumi).

30.07.2022 3 z 5

Štěstí v neštěstí Štěstí v neštěstí Eileen Goudge

Nenadchlo,nedocetla,takove nezazivne.

22.07.2022 odpad!

V oblaku dezinfekce V oblaku dezinfekce Ivanka Devátá

Tato autorka zrejme nesedne memu vkusu, humorne to neni,je to jen pribeh z jejiho zivota, coz mi prijde az prilis vsedni.

05.12.2021 odpad!

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Kniha mě nenadchla, ani jsem ji neodložila, že bych se zrovna při čtení za břicho popadala, to ne, je to spíš takové lidské, někde jsou problémy, tak se řeší, chápu, že dříve nebo na venkově povolání veterináře muselo být o odhodlání a lásce ke zvířatům tuto práci vykonávat, na rozdíl od normálního lékaře, který pracuje v čistotě a teple, je toto trochu dřina a chce to nějakou dedukci, protože zvíře vám ani neřekne, co ho bolí.

13.10.2021 3 z 5

Dokonalé plány Dokonalé plány Sidney Sheldon

(SPOILER) V krátkosti...Leslie chvíli chodila s Oliverem, když to nedopadlo, tak začala spřádat plány jak zdiskreditovat Olivera, který míří v politice výš a výš. Díky dobrým vdavkám získává majetek, který ale umí zvícenásobit díky připravenosti i lstivosti. Kupuje média, kterými by Oliverovi házela klacky pod nohy. V knize se vyskytují ještě další postavy, které hrají důležité role při záplatce zemřelých dívek. Kniha se čte dobře, autorka vás hned vtáhne do děje tím, že Vás nezatěžuje zbytečnými popisky jak, proč, popisy okolí, popisy osob.

13.10.2021 5 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Tato kniha se cte rychle,ani ne tim, jak vas vtahne do deje,ale tim,ze přeskakujete nudne pasaze. Oceni zrejme maminy, ktere se mohou s vychovou deti ztotoznit. Kniha se da cist normalne az od poloviny. Pribeh o rodinných problemech 3 mamin, a unesenem diteti,ktera uz ma vlastni deti.

15.09.2021 3 z 5

Deník šílené matky aneb Ženská vydrží jako kůň Deník šílené matky aneb Ženská vydrží jako kůň Iva Lecká

Jelikož nejsem matka, zrovna tato kniha, ve stylu deníku, mě nenadchla. Očekávala jsem ztřeštěné vyprávění s kouskem důvtipu o tom, být matkou, ale nic takového to není. Humorné mi to také nepřišlo, takže jsem to po asi 10stránkách odložila.

01.08.2021 odpad!

Brambory na vloupačku Brambory na vloupačku Catharina Ingelman-Sundberg

Tak tohle bylo, ač trochu nereálné, ale fakt zábavné. Je to kniha o tom, jak parta důchodců kuje pikle a plánuje krádeže, a to ne ledajaké. I když se jim to vždycky trochu zvrtne, dokáží z toho vybruslit. Ale hlavní point je v tom, že se k nim v penzionu nechovají hezky (ač si jej platí) a raději by se nechali zavřít do vězení, že i vězni se mají lépe než oni v placeném příbytku.

01.08.2021 5 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Katarina Mazetti

Trochu nereálné, ale proč ne, papír snese všechno. Mariana, která žije z ruky do huby a ještě hůř, dělá a vymýšlí vše možné, aby to bylo nízkonákladové, tedy nejen s jídlem, ale i co se týče zábavy pro děti, oblečení, dopravy. Prostě řeší každou utracenou penny. Narozdíl od Jana, který v drahé restauraci kupuje vína, která by stačila na týdenní rozpočet pro 3členou rodinu. Osud je spojil dohromady, a i když Mariana netrvala ani nevyhledávala onoho šarmantního pána, tak on si vyhledal ji (? ). A vytrval jí "uhánět" až do konce a přijel jako rytíř, aby ji zachránil (?)...no budiž

01.08.2021 4 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Echo Heron

Adele je taková superhrdinka v lékařském prostředí, všechno zná, hned se dovtípí, umí bojovat, umí zacházet s pistolí, všichni jí jdou na ruku, nemusí spát, výborně vaří, je hezká, má pěknou figuru, všichni chlapi po ní letí. čef to pěkně popsal/a, je to takový mix žánrů, a knížka vás určitě zabaví.

01.08.2021 4 z 5

Z lodiček do holin Z lodiček do holin Marcela Mlynářová

knihu jsem dočetla, i když po této autorce už v knihovně nesáhnu, oddychové čtení jak s kůči udělat pravou českou chalupu s vtipem a pohodou.

13.07.2021 3 z 5

Kdo nehřeší, nežije Kdo nehřeší, nežije Marcela Mlynářová

Dalo se..takova oddychovka

16.06.2021 3 z 5

Třináct hodin / Výlet do padesátých / Není úniku / Z kolébky do hrobu Třináct hodin / Výlet do padesátých / Není úniku / Z kolébky do hrobu Deon Meyer

4/5 Trinact hodin: kniha se cte dobre,ale zahrne vas spousty rozsekanych deju,spousty jmen,spousty popisku. Samozrejme se vse na konci propoji. Je tu prchajici divka pred bandou utocniku,je tu zabita kamaradka, je tu zabity muz nahravaci spol a jeho zena alkoholicka ,je tu plno policajtu a vysetrovatelu,rodice divky, podezrele osoby, videonahravka, brani uplatku, organizovany zlocin, nelegalni pristehovalci,no ceho je moc,toho je prilis. A do Kapskeho mesta asi jako turista nepojedu.

05.06.2020 5 z 5

5/5 Není úniku: Ranger z parku jede na svou poslední kontrolu, a shledává se s člověkem, který by tak vysoko v horách, kde lovil ryby (bez povolenky a nad limit), neměl co pohledávat. Když chce neoblomný ranger stále vidět rybářský lístek, tak ho dovede rybář k tábořišti, kde ranger potkává i jeho dvojče. Dvojice nechtěla dělat problémy a šli by si po svým, ale když jim ranger vyhrožoval soudem a státní mocí, jako bych se jich zmocnil amok a museli tohoto rangera umlčet. Náhlé přepadení rangera (které přežil) vedlo jen k tomu, že po těchto mužích a ženě začala být sháňka. Nejprve po nich pátrala celá policejní eskadra, dále po nich šla čtveřice ozbrojených mužů a samostatně vedl pátrání i ranger se svým kamarádem. Ti jako jediní dvojčata našli a ti se samozřejmě nechtěli vzdát tak snadno. Pozadí příběhu je ale trochu jiné, že nakonec nevíte, komu raději fandit. Dvojčatům nebo rangerovi?

02.06.2020 5 z 5