prestiggio prestiggio komentáře u knih

Utajená Utajená Lucia Sasková

Milujem autorkine príbehy z psychiatrie a nehovorím ze by toto bola zlá kniha, ale asi som nebola cieľová skupina. Vadilo mi časté opakovanie slov "okej" a "bejby". Určité casti deja som preskakovala a správanie postáv ma niekedy rozculovalo.

30.10.2022 3 z 5

Na smrť I. Na smrť I. Jozef Karika

(SPOILER) Čo sa týka formátu, kniha perfektna napísaná, text sa čítal rýchlo, štylisticky mi nič nevadilo.
A ten obsah? Nemám slov! Skutočne neviem ako to ohodnotiť.
Neviem ktorá dejová línia sa mi páčila viac, alebo skôr by som mala povedať ktorá sa mi nepáčila menej?
V ktorej bolo viac krutosti? Kto bol krutý len pretože chcel a systém mu to dovolil? Alebo tie zverstvá robil aby sa chránil?
Druhu čast si určite prečítam, ale zrejme nie hneď. Po niektorých pasážach potrebujem oddych.

27.10.2022 5 z 5

Posledné, čo v živote urobila Posledné, čo v živote urobila Gregg Olsen

Kniha sa mi ako matke čítala veľmi ťažko. Už len pri tej predstave beznádeje a bezmocnosti mi bolo zle.
Ale knihu co všeobecnosti hodnotím pozitívne. Ak by som odhliadla od materského pudu a strachu o vlastné dieťa, ide o skvelo napísanú knihu.

17.10.2022 4 z 5

Sny o pádu Sny o pádu Karen White

Keby tam nebolo to zbytočné naťahovanie a neobvyklý spôsob vyjadrovania, mohla to byť príjemná oddychová kniha. Takto som ju čítala nezvykle dlho a často som sa musela do čítania nútiť. O gramatických chybách a nezmyselnom preklade ani nehovorím.

09.10.2022 3 z 5

Rozpoltená Rozpoltená Lucia Sasková

Milujem autorkine príbehy z psychiatrie! Druhá prečítaná kniha a bola super. Nemohla som sa odtrhnúť, dokonca som si čítala aj v práci cez prestávku.

11.08.2022 5 z 5

Prísne tajné Prísne tajné Daniel Silva

Miestami mi to pripomínalo slávny sitcom o šiestich priateľoch, kde sa v jednej epizóde riešilo:
"Vieme, že oni vedia, ze vieme"

22.07.2022 3 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Veľmi pekný príbeh. Dôležitým momentom pre bolo uvedomenie si, koľko nedorozumení vznikne ak sa ľudia nevyjadruju správne a vznikne komunikačný sum
A inak sa kniha čítala dobre. Ale to bude možno aj tým ze som ju mala v elektronickej podobe. A tie sa mi vždy čítajú lepšie.

06.06.2022 5 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Knihu som dostala zadarmo z jednoho kníhkupectva. Sama by som si ju nikdy nekúpila. Podľa obálky by som ju asi priradila ku knihám s erotickou tematikou, ktoré vôbec nečítam. Ale nemohla som sa mýliť viac. Kniha bola úžasná. Plná emócií. A priznám sa, ze na konci som plakala.

19.05.2022 5 z 5

Prudký vzlet Prudký vzlet Bianca Iosivoni

Prvá časť sa mi páčila, vzhľadom k tomu ze takýto štýl nečítam.
Chcela som si hneď prečítať aj druhú časť, pretože som bola zvedavá na pokračovanie.
Ale teda to vám bola taká kravina... Asi tak do polovice som čakala, ze sa niečo bude diať. Strany som doslova preskakovala.

17.05.2022 2 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Nenáročné oddychové čítanie, vhodné ak nechcete nad ničím zložitým premýšľat. Páčilo sa mi to

17.05.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Na jednu stranu istota v živote, ale aku obrovskú cenu za to človek musel zaplatiť. Desivá predstava ze by sme žili v takomto svete.

26.02.2022 5 z 5

Krajina ľadu Krajina ľadu Eowyn Ivey

Asi by som ani nezacala čítať keby som vedela akým štýlom je napísaná.

11.01.2022 3 z 5

Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej Stuart Turton

Ani neviem koľko mam dat hvězdiček. Pretože som si celú dobu hovorila o co ide? Prečo? Ako? Takže to zhrniem, ja som to nepochopila a súhlasím s komentárom @maja8148

07.04.2021 1 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nezvyknú ma knihy dojímať. No toto bola kniha, ktorá má po dlhej dobe rozplakala.

19.02.2021 5 z 5

Obhliadka bytu Obhliadka bytu Fredrik Backman

Knihu radím medzi mojich Top 10. Skvelá.

31.01.2021 5 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Prvý diel ma vôbec neoslovil. Táto časť však bola o niečom inom. Obľúbila som si detektívku Sonju, aj vďaka jej záľube.

23.01.2021

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Tak toto nebolo to práve orechové, a pritom to mohlo byt také dobré...

21.01.2021 3 z 5

Americká zem Americká zem Jeanine Cummins

Knihu som čítala pretože bola vyhlásená knihou mesiaca v Čitateľskom klube Martinus na FB. Priznávam že inak by som sa po nej ani neobzrela. Najmä keď ma tu na databázi také nízke hodnotenie.
Napriek tomu vôbec neľutujem že som ju čítala. Dej popisuje cestu matky so synom ktorá má negatívnu skúsenosť s kartelmi a mafiou v Mexiku. Nie je núdza aj o napínavé a zivotohrozujuce momenty, ale zažijú aj chvíle ktoré im dávajú nádej.
Pre mňa bolo neuveriteľné a zarážajúce že sa to deje aj v skutočnom svete. Veľakrát pozeráme na migrantov ako na príživníkov a darmožráčov, no často si ani len nedokážeme predstaviť co museli zažiť aby odišli zo svojich domovov a išli niekam, kde ani netušia ako budú žiť a co ich tam čaká.

30.12.2020 4 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Taky lepší priemer.

17.11.2020 4 z 5

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

Ze by to bol extra napínavý thriller sa nedá povedať, ale inak áno, dobre sa to čítalo.

14.11.2020 4 z 5