Prela Prela komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Panečku, to bylo takové zklamání!
Čekala jsem zábavné čtení z prostředí pražské Podbaby. A ona to byla spíš taková mizérie. Všichni do jednoho měli různé morální poklesky a příběh nešel nijak do hloubky. Zato finále bylo o tom, jak všichni byli úspěšní, ačkoliv tam vlastně nebylo žádné rozhřešení.
No zůstala mi po čtení hořká pachuť na jazyku a vlastně jsem byla z příběhu docela smutná.
Hartl pro mě asi není.

16.11.2022 2 z 5

Divoška Kim Divoška Kim Fan Vavřincová (p)

(SPOILER) Při čtení tohoto příběhu jsem si přišla, jako bych sama odjela na prázdniny. Běhání po lese, spousta dobrého jídla, čerstvý vzduch a slunce v zádech... Jenom to píšu a už začínám cítit vůni léta.
A ta romance? Ách! V příběhu snad nepadlo žádné zamilované slovo, žádný polibek, a přesto je ta atmosféra dočista elektrizující.
Děj se odehrává okolo Mníšku pod Brdy, finále potom v Praze. A vždycky když tento milý příběh čtu, poslední stránky si zopakuju aspoň 2x.
Velmi vřele doporučuju, je to knížka na jedno odpoledne.

Zakladatelka rodu Zakladatelka rodu Cynthia Harrod-Eagles

Morlandy miluju. První díl jsem v průběhu let četla možná už 4x?
Postavy jsou perfektně vystavěné, i když jich tam je víc, je to celé přirozené. Maximálně oceňuji historická fakta a jak se to celé prolíná. Dřívější život se tolik lišil od toho současného, že jinak by to snad ani napsat nešlo.
Mám moc ráda, jak autorka umí popsat vztah dvou osob. Romantické linky ji vyloženě jdou a hltám je jedním dechem.
Eleanor je možná moje nejoblíbenější postava a občas se k ní vracím i při čtení dalších dílů.

Morlandy ráda doporučuju, ale člověk asi musí mít trochu vztah k historii, potažmo Británii. Přitom to není nijak těžké čtení.

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

U čtení této knihy jsem se bavila možná nejvíc. Popisy chorvatských městeček a malých uliček byly úžasné. Postavy taky nebyly špatné, i když jsem si občas přišla jak v béčkovém odpoledním filmu od Rosamunde Pilcher.
Nicméně příběh měl nějakou svoji dynamiku, vztah hlavní hrdinky se mi četl velmi dobře, není co vytknout.
Celá série si na nic nehraje a občas někam romanticky utéct není vůbec od věci.

16.11.2022 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Jeden z těch lepších dílů série. Do čtení se mi moc nechtělo, k Japonsku a Asii nemám osobně nijak vřelý vztah. Ale musím říct, že autorka vykreslila Japonsko a tamní kulturu tak úchvatně, že jsem změnila názor a připsala si ho na seznam zemí, kam jednou musím zavítat.
Vztahová linka byla povedená.

16.11.2022 4 z 5

Láska a sýr v Paříži Láska a sýr v Paříži Victoria Brownlee

Zápletka není vyloženě špatná, potenciál rozhodně měla. Ale kniha byla po celou dobu taková o ničem. A vyřešení vztahu hlavní hrdinky? Na posledních pár stránkách a jen tak mimochodem? Pff.
Dočetla jsem jen silou vůle, protože knihy nerada odkládám. Ale dál bych ji nedoporučila.

16.11.2022 1 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Páni, to je myšlenek a pravd.
Za mě je to ideální tip na dárek, taková milá a vřelá kniha.

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

(SPOILER) Pro mě zatím nejslabší díl série. Chvílemi jsem i měla chuť knihu odložit a nedočíst.
Popis Švýcarska byl fajn, líbilo se mi vyobrazení dortů a ostatního jídla, ale přesto se tento díl od ostatních něčím liší.
Vztah hlavních hrdinů byl pořád takový nijaký. A když se pustím do čtení romantiky, chci si ji užít plnými doušky. Vrcholem vztahu tady byl hluboký pohled do očí, a že se ti dva párkrát chytili za ruce. Jsou příběhy, u kterých to naprosto stačí, ale tady to bylo málo.
Skoro mám strach, jak plochý bude díl z Irska, když bude o sestře Miny. Teď se jdu ale pustit do Cukrárny v Paříži, ať to mám komplet, a snad si spravím chuť.

16.11.2022 2 z 5