Predator3313 Predator3313 komentáře u knih

Kaktusářův rok Kaktusářův rok Miloš Pavlín

Bohužel, kniha je vhodná asi jen pro ty, co opravdu budou postupně každý měsíc pročítat co se má dělat. Chybí rejstřík, takže pokud se člověk chce podívat na něco konkrétního, co zrovna není v obsahu, má smůlu.
Navíc výběr z druhů a rodů kaktusů, který neobsahuje prakticky žádné fotografie, je pro mě osobně prakticky nepoužitelný.
Knihu jsem dostal jako malý, ted jsem ji otevřel abych si něco našel a nepochodil jsem...

12.05.2018 3 z 5

Český granát Český granát Radek Hanus

Poměrně dobrá a zajímavá kniha. Využil jsem ji při tvorbě diplomové práce.

11.05.2018 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Po prvním, vleklém díle jsem čekal, jak bude vypadat díl druhý. Musím říct, že první část s Aragornem a spol. měla celkem tempo. Bohužel jinak to nebyl žádný zázrak. Dost mi chyběla gradace děje… všechno mi přišlo tak nějak moc lineární. Nebyl jsme napjatý, co se bude dít ( i když děj pochopitelně jako velký fanoušek filmů dobře znám, dost věcí ve filmu není ). Nebýt entů, bylo to ještě horší. Ti se opravdu povedli.
Druhá část byla dle očekávání pomalejší, ale musím říct, že jsem ji čekal daleko horší a rozhodně to bylo značně zábavnější, než putování Froda v prvním díle.
Tak či onak, kniha se dá přečíst, ale rozhodně po jejím dočtení neprahnu po tom, přečíst si ji v příštích 10ti letech znovu. Dal bych ***1/2, na 4* to není. Uvidíme co poslední díl.

10.05.2018 3 z 5

Vlčí břit Vlčí břit William King

Tentokrát se Ragnar dostává do pro něj poměrně neznámého prostředí plného intrik a zrady. Je jen na něm, jak se v tomto prostředí zorientuje, a zda prohlédne intriky dříve, než na ně doplatí on, nebo jeho vlčí bratři.
Kniha je trochu odlišná od předchozích dílů, nicméně mě bavila minimálně stejně, jako šedý lovec nebo hvězdný vlk. Po jejím dočtení mě mrzí jediná věc a to, že W. King se tímto s Ragnarem rozloučil.

01.04.2018 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Moje hodnocení knihy bude asi trochu ovlivněno tím, že jsem opravdu mega fanoušek filmů.
Celkově mě kniha bohužel zklamala. Děj se hrozně vleče. Na začátku, mě celkem bavila historie Kraje, ale pak se víc jak půl knihy prakticky nic neděje. Jsou zde velké popisy prostředí a podobně, ale děj aby člověk pohledal, většinou jsem se ke čtení dostal večer a po pár stránkách jsem zavíral, protože jsem neudržel oči otevřené. Prakticky za celou knihu se mi nestalo, že by mě kniha opravdu vtáhla do děje, možná v Morii ale i tam to za moc nestálo. O popisu bitev raději nebudu mluvit, to bohužel taky nezaujme.
Nejvíc mi ale vadilo, dle mého nevhodné chování postav, k jejich zkušenostem a charakteru. Ve chvíli, kdy se v nečekané bitvě, nebo děsivé situaci zachová odvážně jen hobit, který celý život neopustil Kraj, zatímco zkušení elfí/trpasličí válečník a nedejbože hraničář nedělají nic, a musí na ně Gandal křičet, aby se něco dělo... v tu chvíli mě kniha přestává bavit.
No abych to shrnul, jsem rád, že jsem knihu četl, ale opravdu nechápu, kde nabrala takové luxusní hodnocení. Věřím, že další díly budou lepší, za mě 2*, víc opravdu nemohu.

30.03.2018 2 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Kniha, kterou by měl minimálně jednou číst podle mě každý.
Já ji četl po letech a bavila mě stejně, jako když jsem ji četl před lety ve škole.

25.02.2018 5 z 5

Šedý lovec Šedý lovec William King

Šedý lovec se čte perfektně, Ragnar se konečně dostává trochu do vůdčí pozice a to mě asi baví víc, než když je jen řadový krvavý spár.

25.02.2018 5 z 5

Ragnarův spár Ragnarův spár William King

Druhý díl mě nezaujal tak moc jako první, až moc lineární děj.
Ale zase oceňuji několik různorodých míst děje, a závody s Orky to je pecka :D

25.02.2018 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Kniha zaujme a je to něco, co rozhodně stojí za přečtení.
Vynikající byly novinové články zasazené do textu, to mě fakt bavilo.
Celkově jsem byl ale mírně zklamán. Některé části knihy sice vtáhnout parádně do děje, ale jiné se trochu vlekly ( třeba vzdělávání mloků ).
Nejvíc jsem byl zvědavý na konec, jak vlastně taková válka s mloky může dopadnout, a tam bych řekl, že je vidět nejvíc stáří díla. V dnešní době by dle mého kniha skončila jinak.
Tak či onak dávám 4* a rozhodně rád zařadím do mé knihovny.

10.01.2018 4 z 5

Město zatracených Město zatracených David Guymer

Jedním slovem DĚS.
Už předchozí díl Zabíječe byl bídný, ale aspoň měl poměrně dobře sepsané akce. Tady se autor pokusil o lepší děj, ale výsledek je smutný. Prakticky žádný boj, jen obrovské množství řečí které ( aspoň mě ) moc nedávaly smysl. Navíc Gotrek není starý dobrý nezdolný morous. Ale nový Gotrek, který si stěžuje, že ho bolí nohy a který chrápe v posteli, zatímco Felix se kolem něj mlátí se skaveny. :D No prostě hrůza.
Co se mě týče, Gotrek měl zemřít v boji s Krellem v zabíječi Zombií.
Takže abych to shrnul, dávám 1* za nápad města zakletého v čase, ale to je vše. Rozhodně nejhorší Zabíječ, taky asi nejhorší Warhammer co jsem četl...a dost možná i jedna z nejhorších knih, co jsem četl .... kdo si ji ještě nekoupil, tak raději dejte peníze na něco jiného!

26.12.2017 1 z 5

Nemesis Nemesis Isaac Asimov

Celkem ucházejíci Asimov. Nápad je jako vždy brilantní, zpracovaní zde trochu pokulhávalo. Kdyby ubral 50-60 stran zbytečných řečí o hlavní hrdince, myslím, že kniha by byla lépe čitelnější, dostala by spád a čtivost. Takle jsem některé části musel pročítat skoro s donucením. Skoro celou knihu jsem čekal, jestli ty řeči o zázračné dívce, která všechno ví někam směřují...naštěstí to vyústilo v pohodový konec. Nicméně nemohu dát víc jak 3*. A řadím mezi knihy, které už asi číst nebudu.

26.12.2017 3 z 5

Po soudném dni Po soudném dni Larry Niven

Po přečtení prvního dílu, jsem hned sáhl po tomto druhém díle. Ten mě okamžitě pohltil a na konci knihy jsem cítil zklamání, že není i třetí díl. Perfektní kniha popisující měsíce po katastrofě, která změnila dějiny naší planety stejně, jako osudy a smýšlení přeživších.

25.11.2017 5 z 5

Pekelná hrozba Pekelná hrozba Larry Niven

Ze začátku pomalý rozjezd, trochu jsem se bál aby kniha nebyla nudná. Ale postupně se děj začíná rozjíždět. Niven mě nezklamal a po dočtení, jsem okamžitě sáhl po druhém díle.

25.11.2017 5 z 5

Druhá planeta smrti Druhá planeta smrti Harry Harrison

Můj komentář je možná Spoiler.... težko říct :D

Úvod mě trochu zklamal a nudil, ale poté co se Jason dostane na planetu, už to zase odsýpá. Zdejší společnost je rozdělené na klany, které každý střeží své tajemství ( ropa, parostroje, elektřina, vyfukování skla atd. ) Jason jako velmi inteligentní moderní člověk se vyzná v ledasčem víc, než všichni ostatní na planetě a tak se s něj stává horké zboží, které chce každý vlastnit.
Rozhodně zajímavé, pořád jsem čekal co dalšího zas Jason vymyslí.

30.10.2017 5 z 5

První planeta smrti První planeta smrti Harry Harrison

Jednoduchá stará dobrá sci-fi. Jelikož mě velmi zajímají knihy s popisem jiných planet, tak jsem si tuto sérii nemohl nechat ujít. Po letech co jsem ji naposledy četl mi už nepřipadá tak dokonalá, ale stejně v tom vidím parádního Harrisona kterého mám rád. Už jen za ten nápad 5*

30.10.2017 5 z 5

Proti pádu noci / Po pádu noci Proti pádu noci / Po pádu noci Arthur Charles Clarke

Tak kniha dočtena, musím říct, že nedokážu zhodnotit obě knihy stejně.
Tedy Proti pádu noci - Klasický Clarke, zajímavý nápad a děj který zaujme a člověk knihu nemůže odložit. Velmi se mi nápad Diasparu líbil. Vůbec jsem netušil, že jde o jeho prvotinu, a tím spíš smekám. Jen teda ten název nechápu :D
Po pádu noci - No nakonec jsem to dočetl, protože nesnáším nedočtené knihy :D ale některé části byly takové slátaniny, že se to prostě nedalo. Přitom některé nápady jsou zajímavé a originální ale celkový dojem je tak 1* :( a rozhodně nemám v plánu si od Benforda ještě někdy něco přečíst...

07.10.2017 3 z 5

Draci útočí Draci útočí Martin H. Greenberg

Už si moc nepamatuju, ale vím, že mě to vůbec nebavilo :D

23.09.2017 1 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

K českým autorům jsem nikdy neměl moc důvěru, ale šel jsem do toho a nelituji. Kniha mě velmi chytla, je to přesně můj šálek kávy, navíc situovaný do ČR. Trochu mě zklamal rychle odbytý konec, ale těším se na další díly.
A ještě mě trápí to neustálé Prásk!Prásk! :D :D

23.09.2017 5 z 5

Supervědátor Supervědátor Eoin Colfer

Kniha se mi fakt líbila, velmi originální svět budoucnosti. Sice místy velmi naivní a nedomyšlené ale rozhodně zábavné. Klidně bych si přečetl další knihy z tohoto světa.
Jediné, co mě dráždí, je překlad názvu knihy, nechápu proč je to přeloženo jako supervědátor....

23.09.2017 5 z 5

Jack v ráji Jack v ráji Jack Gantos

Pro děti skvělá knížka, četl jsem jako malý a do ted si některé situace vybavuju a směju se jim.

13.09.2017 5 z 5