Vlčí břit

Vlčí břit https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15053/vlci-brit-15053.jpg 4 93 6

Warhammer 40 000 - Ragnar série

Prastarý Dům navigátorů z Belisariova rodu vždycky býval mocným spojencem Hvězdných vlků. Na oplátku za jeho služby při navigaci zrádným warpem mu Hvězdní vlci poskytují čestnou gardu z řad svých elitních vojáků – Vlčí břit – která má Navigátory chránit. Sotva se Ragnar ujme svých povinností na prastaré Teřře, okamžitě se ocitne uprostřed vražedného spiknutí, jež zasahuje až do hlubin Impéria. Třebaže není na politické intriky a machinace zvyklý, musí udělat co je v jeho silách, aby zachránil vznešenou dynastii a obhájil svou válečnickou čest.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Polaris

Wolfblade , 2003

Alixon
04.04.2021 4 z 5

Asi nejlepší z předchozích knih o Ragranovi. Škoda jen, že W. King neumí dotáhnout všechno co začal do konce. Terra je super, ale podle mého rozjel až příliš mnoho linek a nestíhal je pak řádně dokončit, nebo popřípadě je ukončil až moc rychle. I tak se mi kniha líbila a celou sérii bych s klidem doporučil.

tomas5327
01.02.2020 4 z 5

Vlci baví, o to víc ve společnosti i těch pozměněných působením na Zemi. Lehce kriminální zápletka je taky fajn. Dozvědět se něco o navigátorech a fungování na hlavní planetě bylo výborné zpestření. Určitě patří k těm lepším WH40K knihám.

Predator3313
01.04.2018 5 z 5

Tentokrát se Ragnar dostává do pro něj poměrně neznámého prostředí plného intrik a zrady. Je jen na něm, jak se v tomto prostředí zorientuje, a zda prohlédne intriky dříve, než na ně doplatí on, nebo jeho vlčí bratři.
Kniha je trochu odlišná od předchozích dílů, nicméně mě bavila minimálně stejně, jako šedý lovec nebo hvězdný vlk. Po jejím dočtení mě mrzí jediná věc a to, že W. King se tímto s Ragnarem rozloučil.

hanak_v_exilu
22.01.2017 5 z 5

Z každé knížky série by byl parádní gamebook, a nikde to nejde vidět tak krásně, jako tady. Ragnar se ocitl v netradičním prostředí, v němž víc než svaly a vycvičené reflexy uplatní logické uvažování a odhad lidské povahy. Bojů je tu méně, přestože nejsou o nic méně vražedné, než ty na bitevních polích cizích světů.

Peleus
08.09.2015 4 z 5

Souhlasím s předchozím příspěvkem. Tento díl je zatím nejlepší.

P.S. W.King trochu zvedl laťku a kromě klasických akčních pasáží nabídne také intriky a zradu tam, kde je čtenář primárně nečeká, což mě osobně bavilo víc, než bojový pokřik a zběsilé ohánění se rotomečem v dešti střel z bolterových pistolí.

Torvalds
12.12.2011 5 z 5

Poslední díl o Ragnarovi, který napsal John W. King. Je asi nejlepší ze všech čtyřech dílů. Hrozně se mi zalíbilo, že děj se odehrává na Zemi (Terra). A není to žádný idylický ráj, byť na Zemi sídlí císař. S brutalitou si Země nezadá ani s okrajovými částmi galaxie ohrožované vetřelci.

Navíc Ragnar poodhalí tajemství navigátorů. A toto odhalení ho přivede, řekněme, do nesnází. Ale prozrazovat dál nebudu.

Warhammer

William King