Poandré Poandré komentáře u knih

Noční brána Noční brána Peter May

Mám ráda příběhy z doby druhé světové války, ještě ráda, když se v knize prolínají dvě časové osy, tady se autorovi povedlo obojí, za to plný počet hvězdiček, ale… některé pasáže byly dost přehnané a jejich absence by nebyla na škodě (viz propast), v každém případě cením “pointu” příběhu, z kterého plyne, že každý nácek byl šmejd. Za mne dobrý.

28.10.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

…kdyby…nemám ráda. Za mne nepovedené.

12.08.2022 2 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Peter May

I když se v reálu o politiku dost zajímám, v knížkách ji ráda nemám. A v této knize mi to přišlo dost přitažené za uši. Jinak P. May e čtu ráda.

22.02.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Fakt jsem četla knihu od Michaely Klevisové? Tentokrát to bylo úplně něco jiného, než jsem od této autorky zvyklá. V každém případě se ji Prokletý kraj povedl. Připomnělo mi to styl Jiřího Hájíčka, a jeho knihy obzvlášť ráda čtu. Autorce přeji více takto dobře napsaných knih.

05.12.2021 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Důvodem prodeje nebyl albinismus, jak si hrdinka tohoto pribehu a někteří zde čtenáři domnívají, ale ortodoxní víra její matky. Lilly byla svou světlou pleti a světlými vlasy velice krásná a to její matce nahánělo strach. Strach božího trestu. Nicméně příběh je krutý a zároveň dojemný.

06.11.2021 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

I já jsem viděla při čtení postavy ze seriálu Případ prvního oddělení. Za mne velmi vydařená detektivka.

01.07.2021 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Já teda nevím, ale tomu konci jsem se od srdce zasmála.

18.06.2021 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Vědět jak to dopadne, tak to snad ani nezačnu číst. Ale to je Karika. Opět jsem se přesvědčila, že Na smrt, je jeho zatim nejlepší kniha.

01.06.2021 4 z 5

Zločin na zámku Zločin na zámku Jiří Procházka

(SPOILER) Tak nám zabili Zemana. No, jednou to muselo přijít. Moc politické, takové autorovo politické vykoupení z hříchu minulých let.

18.05.2021 3 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Tahle detektivka mě nechávala tak nějak v klidu, což jiné detektivky od M.Klevisové mě kolikrát nenechaly ani spát. Možná jen můj dojem. A co se stalo s Radimem?

19.11.2020 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Křivda, láska, intriky, utrpení, ale především síla žít, jen se včas a správně nadechnout, to je příběh o třech přátelích. Velmi zdařilá kniha.

04.11.2020 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Tak jasně, že jsem očekávala od tohoto autora nějaký ten zvrat na závěr, ale tohle teda byl megazvrat. Za mne 5*.

28.10.2020