Plativa Plativa komentáře u knih

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Líbilo se mi číst životní příběh a zážitky autorky, v mnoha ohledech velice zajímavý náhled do uvažování a psychiky umírajících. Ale konec knihy jsem teda četla s donucením, jen abych knihu dočetla, nervové vyčerpání a deprese autorky chápu, ale bylo to rozepsané do tolika stran, že se to četlo fakt špatně, bylo to jak plácání v bahně. Místy mi některé názory přišly už hodně ezo a měla jsem problém konec knihy vůbec dočíst.

04.11.2023 2 z 5

Únosce draků Únosce draků Ilka Pacovská

Od prvního dílu sága neztrácí na svižnosti a čtivosti, celý příběh Hanky, Sváti a Rafaela mě pohltil, dějová linka ma nečekané zvraty a smyčky. Opravdu poutavé čtení.

Smrt kouzelného džina Smrt kouzelného džina Ilka Pacovská

Od prvního dílu se od ságy nemohu odpoutat, nechápu, že to má být kniha pro děti, mně jako dospělé celý příběh hrozně promlouvá do duše.

04.11.2023 5 z 5

Klub nenapraviteľných optimistov Klub nenapraviteľných optimistov Jean-Michel Guenassia

Píšu tuto recenzi pár minut poté, co jsem knihu dočetla, takže jsem velmi dojata. Na začátek se přiznám, že mě trvalo notnou chvíli se začíst, ke knize jsem se musela vícekrát vracet. Každopádně jakmile překonáte seznamování s jednotlivými postavami a prostředím, hned se začtete a do jednotlivých postav se naprosto vpijete. To se mi na knize líbilo skoro nejvíce, jak byla každé postavě věnována kapitola nebo pár stran s jejich osobním příběhem tak, aby jejich aktuální počínání a život byl v kontextu. Nejsem milovník historických knih ani politických a i když se kniha těmto tématům nevyhýbá, jsou tato témata lehce vstřebatelné a snad i zábavná. Konec byl skutečně nečekaný. Doporučuji všem přečíst, kniha mi rozšířila obzory, velice chytla za srdce a do mladého Michala jsem se v mnoha situacích fakt vcítila.

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Série knih Sedmý smysl od Ilky Pacovské mi byla velmi doporučena kamarádkou, která mi tento první díl zapůjčila. Upřímně, nebýt jejího naléhání, v životě bych po takové knize v knihkupectví nesáhla, hlavně protože obal knížky vypadá jako literatura pro náctileté. Stejně i tak větší písmo s rozestupy, myslím, že kniha se měla natisknout úplně jinak, aby přilákala dospělejší čtenáře než ty mladší. On totiž už začátek knihy je docela brutální stejně jako např. minulost Vrona. Kniha se mi celkově moc líbila je hrozně čtivá a autorka úžasně popisuje místa a přírodu. Vážně se do knihy začtete a ani nevnímáte, jak ubíhá čas. Mohu jen a jen doporučit celou sérii Sedmý smysl.

04.11.2023 5 z 5

Tudy přijde něco zlého Tudy přijde něco zlého Ray Bradbury (p)

Horrorový příběh s mnoha zajímavými myšlenky, některé popisy aktuálního psychologického rozpoložení jednotlivých postav nebo dané situace na mě byly zdlouhavé a hůře čitelné kvůli básnickým přirovnáním, ale to je čistě osobní dojem, jinak moc hezký podzimní příběh se zajímavým koncem

04.11.2023 4 z 5

A lampa ještě hořela A lampa ještě hořela Iva Tajovská

Moje první kniha od této autorky, musela jsem ji v knihkupectví vyhrabat jako jediný tamější výtisk mezi známějšími autory. Ze začátku se na můj vkus příběh zbytečně táhnul, rozjezd nebyl rychlý ale poté mě už jednotlivé postavy strhly do děje. Místy jsem měla chuť hlavní hrdinku kopnout trochu do zadku, aby začala žít svůj život konečně a nebyla jen oběť českých dějin a pohnutek svého okolí. Nakonec smutný příběh končí celkem dobře, i když je celá kniha silně melancholická. Overall hezký příběh.

31.10.2023 4 z 5