planet129 planet129 komentáře u knih

Cinder Cinder Marissa Meyer

Sice jsem už od začátku tak trochu tušila, jak se děj vyvine, ale to mě od čtení neodradilo. Je to pravdu skvělá kniha

09.06.2017 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Mně se kniha moc nezamlouvala, čekala jsem od ní víc. Musím přiznat, že už od začátku mě všechny hlavní postavy opravdu štvaly. Navíc mi to hrozně připomínalo Harryho Pottera. Prosím nezlobte se na mě :D

08.06.2017 3 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Skvělá kniha k odpočinku, ale zároveň i zamyšlení

04.06.2017 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Detektivky nemám vůbec ráda, ale tahle je výjimkou. Již od druhé kapitoly jsem tušila, kdo je vrahem, ale to mne od čtení neodradilo. Velmi se mi líbil nápad vraždit oběti podle říkanky. Tomu já říkám propracovaný děj!

16.05.2017 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Skvěle napsaný, emotivní a hlavně smutný příběh o tom, jak je těžké přiznat si pravdu, či ji jen vyslovit. Opravdu nemám slov. Mohu jen doporučit!

23.04.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Autorka skvěle napsala ''druh'' knihy, kdy si každý celou dobu myslí, že to udělal ten, ale byl to někdo úplně jiný :D . Do čtení jsem se nevrhala s velikým očekáváním, navíc jsem viděla kousek filmu, ze kterého jsem okamžitě vydedukovala, kdo je vrahem, takže jsem posledních 100 stránek brala jen tak letmo, abych měla knihu přečtenou. Čekala jsem od toho něco víc (ale možná je to jen tím, že moc nečtu detektivky a thrillery)

22.04.2017 3 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Střašně se mi líbil nápad autorky vymyslet postavu, která dává lidi dohromady podle jejich oblíbené kávy. Ale samotný příběh mě moc neohromil. Je to skvělá oddechovka, kterou jsem četla jak jinak, než u kávy :)

16.04.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tak teda klobouk dolů. Kniha mě neskutečně bavila a opravdu by mě zajímalo, jak si mohla autorka zapamatovat jména všech postav a opravdu obdivuji to, jak autorka dokázala všechny příběhy vzájemně proplést. Vřele doporučuji!

16.04.2017 5 z 5

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

Velmi se mi líbil příběh z pohledu Bryana, a naopak se mi moc nelíbil z pohledu Cassidy. Je to taková oddechovka, co je přečtená hned :) jen ten konec mi přišel divný, řekla bych ''kýčovitý'' - Spoiler: tím myslím jak Cassidy odjede se svým ex

16.04.2017 4 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Rozhodně doporučuji přečíst, než půjdete na tuto skvělou hru do divadla, nebo než si přehrajete záznam z ND. Bylo pro mě vělmi obtížné tuto knihu číst, jelikož Sluhu dvou pánů (tím myslím předem zmiňovaný záznam z ND) znám (a opravdu nelžu) celého nazpaměť a číst knihu, když dopředu víte kdo co řekne je velmi nepříjemné :D doufám že se to nikomu nestalo (či nestane). Knihu samozřejmě vřele doporučuji!

16.04.2017 5 z 5