pismenkovyJoe pismenkovyJoe komentáře u knih

Povídky jsou skvělé a čeština v nich nádherná, prostě Čapek. Více mě baví ty z druhé kapsy. To proto, že jde o jedno dlouhé vyprávění zážitků mezi starými přáteli a je to velmi zajímavé vzpomínání. Nejvíc se mi líbí povídka "Muž, který nemohl spát" :)

18.02.2019 5 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

První půlka knihy mi přišla, že z toho nakonec bude snad i komedie. Po půli se to zlomilo a začalo být napínavé, udělal jsem si tedy duchařskou atmosféru, pustil do sluchátek hororovou hudbu a docela slušně mě to vtáhlo :) Myslím, že je to povedené, druhá polovina knihy docela sype, příběh není zbytečně roztahaný a přesto si moje fantazie pohrála na výbornou. Za 19,- z levných knih to byl asi můj nejlepší knižní kup co se týče nové knihy :) A příští návštěva v IKEA bude docela jiná než ty předchozí.

17.02.2019 4 z 5

Město policajtů Město policajtů Karin Slaughter

Po delší době detektivka a musím říct že byla skvělá! :) Je šílené, co se dělo v nejvyspělejší části světa před pouhými 45 lety a já autorce děkuji za přiblížení a vtáhnutí do tohoto světa. Doufám, že se k něčemu od Karin Slaughter ještě někdy dostanu.

13.02.2019 4 z 5

Staroměstská poprava českých pánů a měšťanů Staroměstská poprava českých pánů a měšťanů Vladimír Liška

Tato kniha obsáhle ale poutavě popisuje události spojené se staroměstskou popravou. Nejsem žádný historik a ze školy už jsem pryč skoro dekádu, takže pro mě byla spousta informací nových a atraktivních. Doporučuji i těm, kteří se o historii nezajímají prioritně a nebo těm, které takové čtení moc nebaví. Čtení této knihy vás určitě nudit nebude.

10.02.2019 5 z 5

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Skvělý příběh. I když nezávodím a jen si tak běhám a zmůžu se nejvíc maximálně na pár půlmaratonových tréninků do roka, tak mě příběhy ultramaratonců neskutečně nabíjí a dodávají mi chuť a sílu i do mého malého běhání. Scott Jurek a jemu podobní do toho dávají i své duchovní poznání a takové příběhy mají neskutečnou sílu a váhu, tohle jsou hrdinové! Obdivuji Scotta za jeho jídelníček a odvahu s kterou do veganství šel a všem ukázal, že i vytrvalostní sportovec si bez masa poradí :) Krásný a inspirativní příběh, doporučuji přečíst.

10.02.2019 5 z 5

Aby dobro neškodilo Aby dobro neškodilo David Klimeš

A já doufám, že jednou bude Šimon Pánek kandidovat na prezidenta! :)

08.02.2019 5 z 5

Uspořádání světa Uspořádání světa Henry Kissinger

Velmi zajímavá kniha, která Vám osvětlí velkou část moderních světových politických dějin a ukáže možné směry jejich nevyhnutelného směrování. Doporučuji přečíst hlavně všem, kteří s oblibou opovrhují USA a to zcela bezdůvodně, až směšně a to z nějakých povrchních příčin. Jak se v podobném duchu zamýšlel i H.K. v této knize, dnes je mnohem důležitější, co nepodstatného se stalo právě teď a je napsané na zdi Facebooku, než co podstatného se stalo nebo děje a je vepsané do knih nebo delšího textu než je příspěvek na Twitteru, bohužel.

08.02.2019 5 z 5

Pražské příběhy - Na cestě Malou Stranou Pražské příběhy - Na cestě Malou Stranou Dan Hrubý

Dozvíte se toho spoustu o domech a místech, ale hlavně lidech z Malé Strany. Někteří lidé jsou jen zmíněni, jiné lidské příběhy jdou do veliké hloubky a jsou velmi zajímavé a silné. Některé příběhy, hlavně ty z poválečného období i se špatným koncem. Ale hlavně platí to, co píše bejan podemnou: Po přečtení téhle knihy budete chodit uličkami Malé Strany už s jinýma očima :)

07.02.2019 5 z 5

O lidskou identitu O lidskou identitu Václav Havel

Další z mnoha knih, které jsou svědectvím této prohnilé etapy evropských a československých dějin. Na této knize se mi líbí, že jsou ke všem fejetonům, protestům, otevřeným dopisům a jiným materiálům pana Havla přiloženy i názory a vyjádření čsl. dobového tisku, policejní spisy a vyjádření "uznávaných" umělců. Všechno to díky tomu dostává čtenáře do větší hloubky daných událostí a snad, minimálně u mě, vyvolává silnou nechuť k sympatizantům takového nesvobodného systému jak v dané době, tak bohužel i v době dnešní. Každému doporučuji.

03.02.2019 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Knížka mi zpříjemnila víkend s rýmičkou a moc mě bavila, stejně jako první díl. S Dvoukvítkem a Mrakoplašem je prostě sranda, navíc jsem si hodně oblíbil i Zavazadlo a Smrtě. To je skvělej chlap, nemůže za to, že dělá svoji práci pořádně :) Překvapil mě konec, brzy si určitě najdu čas na pokračování.

29.01.2019 5 z 5

Chvála malých neřestí aneb zaručeně nezdravý návod na spokojenější život Chvála malých neřestí aneb zaručeně nezdravý návod na spokojenější život Jan Snel

Tato kniha mě ze začátku vůbec nebavila, na můj vkus veliká koncentrace různých studií. To se v druhé půli zlomilo a knížka začala být víc čtivá, ale stejně jsem od toho čekal více filozofie a méně vědeckých faktů. Na druhou stranu je to skvělé a velké téma a já osobně se s názory autora vesměs ztotožňuji, rozhodně bychom měli mít více pozitivní a méně zastrašené myšlení, ne jen v této konkrétní věci :)

18.12.2018 4 z 5

Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Richard Askwith

Nádherná kniha! Nikdy bych nevěřil, že to nejkrásnější co si přečtu o Emilu Zátopkovi bude od Angličana, ale je to tak. Tahle kniha je vynikající, k Emilovi přesně tak kritická, jaký byl. Jestli váháte, tak rozhodně doporučuji. Já jako rekreační běžec mám po přečtení chuť jít zase dál, běhat ještě rychleji a ještě větší vzdálenosti. Příběh Emila vás donutí posouvat vlastní hranice, uvědomíte si při jejím čtení i mnoho věcí mimo běhání, tak jako u každého čtení, nebo sledování jeho výkonů. Děkuji autorovi, jdu si zaběhat a pak si dám pivo :)

26.05.2018 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Přečteno jedním dechem. Pan Čapek byl opravdový génius. Doporučuji všem, a nejen tuhle knihu!

15.04.2018 5 z 5