Pirkaf Pirkaf komentáře u knih

Osudové obrazy z doby mého duchovního žákovství Osudové obrazy z doby mého duchovního žákovství Ludwig Polzer-Hoditz

Inspirativní...

26.01.2024 5 z 5

Brána zasvěcení Brána zasvěcení Rudolf Steiner

Úžasné. Nezbývá než doufat, že se dočkáme i zbylých dramat...

10.08.2022 5 z 5

Kristus a lidská duše. O smyslu života. Teosofická morálka. Anthroposofie a křesťanství Kristus a lidská duše. O smyslu života. Teosofická morálka. Anthroposofie a křesťanství Rudolf Steiner

Pro mě jeden z nejpodnětnějších přednáškovách cyklů.

16.11.2020 5 z 5

Rudolf Steiner a založení nových mysterií Rudolf Steiner a založení nových mysterií Sergej O. Prokofjev

Základní kámen k pochopení toho, co Rudolf Steiner znamenal, znamená a bude znamenat pro lidstvo a jeho vývoj.

21.04.2020 5 z 5

Poslání Michaelovo: Zjevení vlastního tajemství lidské bytosti Poslání Michaelovo: Zjevení vlastního tajemství lidské bytosti Rudolf Steiner

Sto let po přednesení těchto přednášek promlouvají slova Rudolfa Steinera s neutuchající silou. Vzít si k srdci tato slova je zejména v dnešní době zoufale zapotřebí.

01.04.2019 5 z 5

Dost slabá kopie Kulhánka..

07.12.2017 2 z 5

Alchymie a lékařství Alchymie a lékařství Alexander Von Bernus

Skvělá kniha, která není zdaleka jen o alchymii.

01.06.2016 5 z 5

Osm meditací Osm meditací Rudolf Steiner

Úžasná kniha, jeden z nejdůležitějších spisků Rudolfa Steinera. Nevyčerpatelná studnice inspirací pro zamyšlení a meditace...

07.05.2013 5 z 5

Páté evangelium Páté evangelium Rudolf Steiner

Úžasná kniha, jako ostatně všechny od Rudolfa Steinera.

29.01.2013 5 z 5

Knížecí život Knížecí život Karel Schwarzenberg

Škoda, že si tuto knihu nepřečetlo víc lidí. Pak by třeba nevěřili všem těm nechutným lžím a nemusela být promarněna ta obrovská šance vrátit prezidentskému úřadu důstojnost.

29.01.2013 5 z 5

Kalendář duše Kalendář duše Rudolf Steiner

Neustálý zdroj inspirace..

Básně, modlitby, meditace Básně, modlitby, meditace Rudolf Steiner

Neustálý zdroj inspirace...

Má cesta životem Má cesta životem Rudolf Steiner

Úžasná biografie. Člověk z ní pochopí mnoho věcí o člověku, jehož dílo bude zřejmě doceněno teprve v daleké budoucnosti.

Tajná věda v nástinu Tajná věda v nástinu Rudolf Steiner

Naprosto stěžejní kniha, asi vůbec Steinerova nejdůležitější.

Filosofie svobody Filosofie svobody Rudolf Steiner

Základní kámen anthroposofie a vlastně celé duchovní vědy. Steiner byl po napsání této knihy uznáván v širokých filosofických kruzích. Což přestalo poté, kdy se odvážil sdělit své poznatky z oblastí, které přesahují běžné vnímání.

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Po dočtení Nočního klubu jsem měl pocit, že jsem byl právě svědkem naprostého vrcholu Kulhánkovy tvorby a že je skoro nemožné jej překonat. Stroncium mi dalo za pravdu a nyní i Vyhlídka na věčnost, i když po poněkud slabším Stronciu nastalo zlepšení. Skoro se dá říct, že je to zase ten "starý dobrý Kulhánek"..

27.12.2011 4 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Po (zřejmě) nepřekonatelném Nočním klubu těžký ústup ze slávy. Pořád je to sice Kulhánek a dobře se to čte, ale člověk si na konci chtě nechtě musí říct jedno velké WTF..

31.10.2011 3 z 5

Hardcore Hardcore Jiří Kulhánek

mutace: To je sice pravda, ale baví naprosto skvěle.. ;-)

31.10.2011 5 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Podle mě nejhorší Kulhánkova knížka. Na rozdíl od skoro všech ostatních, které jsem zhltnul jak malinu, jsem tohle nedokázal ani dočíst..

31.10.2011 2 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Na této knize je poznat, že je to autorova prvotina. Prostě spíš taková příprava na nářezy, které příjdou potom..

31.10.2011 4 z 5