Tajná věda v nástinu

Tajná věda v nástinu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46128/bmid_tajna-veda-v-nastinu-glp-46128.jpg 5 14 11

Tajná věda Rudolfa Steinera představuje myšlenkové základy duchovní vědy. Spolu s Teosofií a Poznáváním vyšších světů tvoří hlavní prameny hlubšího poznání člověka a světa. Nejedná se o myšlenkovou konstrukci vázanou jen na smyslovou zkušenost, ale o skutečnosti, které jsou stéle přítomné ve sféře věčnosti a jsou vnímatelné duchovním zrakem.... celý text

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Fabula

Die Geheimwissenschaft im Umriss , 1910

Blanka_2
11.09.2020 5 z 5

Úplný základ anthroposofie

senbja
07.06.2020 5 z 5

Přečetla jsem na potřetí celou. Čtivost stejná, ale asi jsem dorostla k většímu pochopení. Autor nepatří k mým favoritům, nicméně zvláštní vhled do problému mu nelze upřít.

senbja
29.02.2020 5 z 5

Už jsem ji kdysi jednou zkoušela přečíst, a i když ji už jako tajnou nevnímám, protože o ní leccos vím z vlastní zkušenosti a celé řady jiných knih od jiných autorů, nebyla jsem schopná přečíst ji celou. Patří do okruhu knih, které mám zařazené jako "těžké čtení". Ani ne tak pro obsah jako pro způsob, jakým jsou psány. Obsahu bych nevytkla nic, jen ta čtivost byla pro mě i podruhé horší.

desert.fox
21.07.2019 5 z 5

Okultní výklad vývoje světa, který se hodí pro pochopení všech možných tradičních okultních nauk, např. alchymie. Knížka srozumitelně vysvětluje pozadí duchovních nauk.
Ačkoliv srozumitelně možná ne - jak čtu komentáře ostatních, musím poopravit názor. Je třeba si zvyknout na Steinerovu odbornou hantýrku. :-)

Johule
10.11.2018 3 z 5

S lítostí narušuji Steinerovu pětihvězdičkovou hegemonii, ale bohužel... Kdybych ho četla o něco dřív, možná o tu jednu hvězdičku přibude, ale dnes jsem názorově posunutá už trochu jinam. Na dobu, kdy knihu psal to je jednoznačně přelomové, dnes si ale myslím (věřím? těžko říct, když jde o duchovní vědy a každý téma vnímá po svém), že je to všechno o trochu jinak. Společně s horší čitelností mě kniha neobohatila zdaleka tolik, jak jsem doufala. Uvidíme, až se dostanu k dalším jeho knihám, třeba názor přehodnotím a pokud se dostanu k znovupřečtení, budu to vnímat jinak. Ale tentokrát to bohužel nebylo to pravé a k dočtení jsem se musela přemáhat...

Jelitovna
20.08.2018

Pokusila jsem se, ale fakt to nedám. Pochopila jsem, proč lidi na jeho přednáškách usínali. Se snahou něco od něj přelouskat končím. Knihu jsem po někom vygumovala a vrátím ji do knihovny.

džanaka
12.06.2018 5 z 5

Základní dílo duchovní vědy - anthroposofie. Po prvním přečtení člověk získá představu, čím se asi anthroposofie zabývá, ale moc toho nepochopí a buď si řekne, že je to snůška smyšlenek anebo je ohromen a chce se dozvědět víc. Pokud bude zkoumat dále, bude se mu obsah tajné vědy potvrzovat jak v duchovní literatuře tak v každodenním životě a také bude pronikat stále hlouběji do obsahu.

Spajdy
17.08.2015 5 z 5

Po druhém důkladném přečtení jsem měl pocit, že jsem tu knihu vůbec nečetl a vybavilo se mi: "Kdo tyto knihy přečetl jednou, dvakrát, pětkrát, ať si naprosto nemyslí, že je vůbec četl. Je lepší přečíst jednu knihu pětadvacetkrát, než několik knih jednou..." Po každém přečtení mám pocit, že čtu něco úplně jiného, lepšího a propracovanějšího, jakoby tam něco ožívalo; pokaždé si všimnu dalších souvislostí a věcí... to se mi u jiných než Steinerových knih nestává.

Careza
11.04.2013 5 z 5

Konečně jsem dospěla k pochopení těchto knih. Prostě se otevřelo okno a chápu co chtěl autor říci. Vlastně se mi ulevilo, že je možné takto pochopit naše stvoření. Srozumitelné a životodárné. Díky knihám za vše...

Pirkaf
05.06.2012 5 z 5

Naprosto stěžejní kniha, asi vůbec Steinerova nejdůležitější.

Jíťa
13.12.2010 5 z 5

Díky bohu (nebo komu?) za Steinera!

teosofie okultismus antropozofie

Rudolf Steiner
rakousko-uherská, 1861 - 1925
1999  92%Filosofie svobody
2005  94%Tajná věda v nástinu
2001  100%Podstata včel - kosmická chemie
1999  100%Kalendář duše
2000  100%Má cesta životem

Kniha Tajná věda v nástinu je v