PHochmannova PHochmannova komentáře u knih

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Čtení Hračkáře utíká neuvěřitelně rychle. Jednoduché, s velice sympatickou hlavní postavou. Jakmile bude čas, vrhnu se do dalších dílů této série :)

23.10.2020 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Asi jsme při čtení téhle knihy měli všichni podobný problém. Postavy. Moc postav.
Příbuzenské vztahy a návaznosti jsem stoprocentně pochopila až za půlkou knihy.
Většinu příběhu jsem se vztekala nad Neliným přístupem, když byly s Jules ještě děti. Nakonec byla jejich rozkmotřenost čisté nedorozumění.
SPOILER
Při zjištění, že Nelina smrt byla nešťastnou nehodou, naštvala jsem se ještě víc.

Kniha mě jinak bavila, ale na zadek jsem se z ní neposadila.

03.04.2020 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Hodně rychle jsem se do knihy začetla a přelouskala jí za tři dny.
Na prvních stránkách mi přišlo, že čtu nějakou zvláštní adaptaci na český film Bastardi :D
Později mě to ale vyvedlo z omylu.
V knize najdete pasáže, ze kterých vás zamrazí.
Na Kříďáka se vrhám záhy!

21.03.2020 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Nebavilo mě to.
S hlavním hrdinou jsem se nedokázala ani trochu sžít a vyvolával ve mně pocit oplzlého, zoufalého a špatně se rozhodujícího úchyla.
Po dočtení jsem zaklapla a už nikdy neotevřu.

21.03.2020 1 z 5

35. květen 35. květen Erich Kästner

Tuhle knihu jsem četla už jako malá. Ani nevím v kolika letech jsem ji otevřela poprvé. Každopádně jsem si jí vždycky celou duší užívala a přečtu si jí zase. Zbožňuju pilulky, díky kterým můžete jíst prakticky cokoliv :D
Vážně stojí za přečtení, doporučuji :)

23.02.2020 5 z 5

Muž, pes a kouzelník Muž, pes a kouzelník Lars Simon

Čekala jsem od knihy o hodně víc.
Navíc mě docela převapilo, že bude mít bůhví kolik dalších pokračování. A pokud se ponesou v tomto duchu, vůbec nic se nedozvíme.
Když nad tím tak přemýšlím, tak mi tohle čtení vlastně nic nepřineslo. Jen zvláštní představy o mopsech a několik znuděných večerů plných očekávání, zda se konečně děj rozjede.

21.02.2020 1 z 5

Zápisky z bunkru Zápisky z bunkru Kevin Brooks

Knihu jsem zhltla jedním dechem a tu snůšku za sebou jdoucích, smysl nedávajících slov jsem přelouskala taky :D Nepřínosné, ale neublížilo to.
Mrzí mě ten konec, i když jsem na jednu stranu ráda, že to nekončilo jako každá jiná kniha. Ale to je čistě můj problém.

21.02.2020 5 z 5

Chlapec v bílé místnosti Chlapec v bílé místnosti Karl Olsberg (p)

Je to čistě můj názor, ale čekala jsem od této knihy víc.
Konec je sice nečekaný, ale tak zmatený a zdlouhavý, že pro mě bylo posledních 60 stran tak vyčerpávajících až jsem chtěla knihu odložit.
Nakonec dočteno, ale s velkou námahou.

14.01.2020 odpad!

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Baví mě příběhy o psychických poruchách, zvlášť o schizofrenii.
Nejsem si, bohužel, ale jistá, jestli se konec neodehrával jen v Alexině hlavě :D
SPOILER
Bohužel až moc o všem přemýšlím, takže jsem věděla, že je Charlie vymyšlená. Ale za to si můžu sama.
Kniha byla jiank skvělá :)

20.05.2018 4 z 5

37 vteřin: Pomoc shůry v okamžiku smrti – návrat matky k životu 37 vteřin: Pomoc shůry v okamžiku smrti – návrat matky k životu Stephanie Arnold

Pokud nemáte rádi "sluníčkářské" příběhy ze života autorek, tunhle knihu nedoporučuji.

20.05.2018 odpad!