Petr7676 Petr7676 komentáře u knih

Carrie Carrie Stephen King

Hezký příběh,který se může kdykoliv stát prevencí proti ponižování člověka jinými.Něco jako obrázek na krabičce cigaret hlásající:"Klidně v tom pokračujte dále,ale jednou....".Prostě skvělý závěr v Kingovském stylu.Vyjímečná schopnost využitá na věci,které jsou účinné,ale i strašné.

04.09.2017 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Dokonalá inspirace jak vytvořit 220 stran na 220 stranách.Na závěr knihy dvě povídky.I když stejné,tak přesto jiné.Přečteno za dva dny,ale vždy s přestávkami a zamyšlením:"Jak on to do prkýnka dělá?".A ještě lépe:"Sakra ten ale válí :-)".Tenhle autor nepotřebuje žádné zavřené dveře,ale pódium pro milióny čtenářů.

13.08.2017 5 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Syrová realita válečného prostředí,kdy popis některých detailů je opravdu mrazivý.Ale....přečteno za jeden den.

11.05.2014 5 z 5

Sharpův tygr Sharpův tygr Bernard Cornwell

Zatím jsem jen na začátku knihy,ale popis atmosféry před bitvou a v průběhu bitvy(včetně realistických detailů)jsou dokonale čtivé.Vztahy mezi šaržemi v britské armádě jsou také dostatečně popsány a do děje vplujete rychle a nevtíravě.Vcítíte se do role vojáků v uniformách a cítíte spolu s nimi střelný prach,horko,svist kulek,dělových koulí a úlevu po boji s očekávanou odměnou:-).

23.12.2013 4 z 5

Poražený vítěz Poražený vítěz Gisbert Haefs

Známá historie s poutavým příběhem,krásnou ženou a historickými zápisky.

24.11.2013 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Typický seriál pro dospĕlé.Akorát se na nĕj dá zatracenĕ dobře dívat:-).

07.04.2013 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Tato kniha má dost vĕcí spojených s realitou.Například dnes po nahlédnutí z okna na venkovní scenérii.Zima se blíží a já již jsem v myšlenkách za zdí jako člen Noční hlídky:-).

31.03.2013 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Akrij:To mĕ teda umrtvilo:-)!!!

25.03.2013 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Po přečtení asi čtyřiceti stran mĕ nejvíce zaujal Robert Ackley.Je to takový přírodní typ a docela se snaží nenechávat človĕka o samotĕ.Prostĕ ideální postava jako společník na opuštĕný ostrov:-).

23.03.2013 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Škoda,že se nelze vrátit v čase o dva dny zpĕt a začít číst zase od začátku:-).

17.03.2013 5 z 5