petr3954 petr3954 komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Naprosto skvělá kniha. Nejsem knihomol jako spousta lidí tady a tak si dovolím napsat, že je to nejlepší kniha, jakou jsem kdy četl. Jsem Čech nejen při mistrovství světa v hokeji. Tady mi při čtení běhal mráz po zádech. Dávám jednoznačně 5 hvězd. Koupil jsem již další knihy, ale obávám se, že tuto již nic nemůže překonat... Snad pro mé češství. Snad Zrádci??? To ale příště.

24.03.2019 5 z 5

Plná bedna šampaňského Plná bedna šampaňského Ota Pavel

Vynikající kniha. Dal bych 6 hvězd.

Náš život pod pěti kruhy Náš život pod pěti kruhy Emil Zátopek

Kniha se mi moc líbila. Mám rád sport a mám k němu doma přes 200 knih. Tuto knihu jsem si nechal nadělit Ježíškem, protože je o sportovcích, kteří na rozdíl od dnešních sportovců, kdy se ve sportu točí nemorální peníze, sport dělali čistě jen z lásky k němu. Měli úplně jiný vztah k republice, hymně, vlajce, k reprezentaci. A právem jsou našim sportovním párem číslo jedna.

17.10.2020 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Klasika, vynikající kniha o hlouposti všech světových konfliktů. Bohužel my jsme jen ovce v rukou "pomazaných" :-(

Pekelná třída Pekelná třída Vojtěch Steklač

Vojtěch Steklač to napsal naprosto famózně. Je to jedna z nejlepších dětských knih.

Aleš a spol. Aleš a spol. Vojtěch Steklač

Vojtěch Steklač je se svou partou mezi ikonami dětské literatury.

Z Buzuluku do Prahy Z Buzuluku do Prahy Ludvík Svoboda

Vzkaz paní 8130 o 6 komentářů níže - Jen bych doplnil ty mladé muže o "mladí muži a mladé ženy byli něčeho podobného schopni"

16.01.2021 5 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Klasická robinzonáda.

10.07.2017 5 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Mistrně napsané. Člověkovi až bylo líto, že mu to nevyšlo. Tento román asi doporučí každý.

08.07.2017

Afrikou domů na kole Afrikou domů na kole Jan Tomšíček

To dobrodružství se mí líbilo. Celé to jel v jedněch trenkách, které pral tak desetkrát :-)

08.07.2017 4 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Podle mě výborně napsané.

Každá vteřina se počítá Každá vteřina se počítá Lance Armstrong

Stejný komentář jako u prvního dílu. Perfektní kniha? No, americký kýčovitý bestseller. Silný příběh, který jsem žral, hltal a věřil mu!!! A pak jsem spadl tvrdě na zem.

Návrat do života Návrat do života Lance Armstrong

Perfektní kniha? No, americký kýčovitý bestseller. Silný příběh, který jsem žral a věřil mu!!! A pak spadl tvrdě na zem.

Muž v úniku Muž v úniku Manuela Ronchi

Depresivnejší knihu jsem zatím nečetl. Podruhé bych si jí nekoupil. Je to celkově blbě napsané. Ztráta peněz i času to číst.

08.07.2017 2 z 5

Kdo spí, nevyhraje - 10 dní, 15 hodin, 41 minut Kdo spí, nevyhraje - 10 dní, 15 hodin, 41 minut Sváťa Božák

Sváťa super borec, kniha nic moc. Ale část jde na jeho další RAAMy, tak OK.

08.07.2017 3 z 5