petgona petgona komentáře u knih

Nevinným sa neodpúšťa Nevinným sa neodpúšťa Dominik Dán

(SPOILER) Pribehovo pomerne dost slabe, vsetky dejove linky mi prisli pritiahnute za vlasy a zaroven velmi nedotiahnute a akoby "odflaknute", len aby bolo. Linka s Krauzovou zenou bola vyslovene trapna. A tie akoze vtipne rozhovory medzi vrazdarmi u mna zanechavaju velmi horku pachut. No najvacsim sklamanim pre mna bolo, ze sa nevysporiadali so Zorou, lebo presne kvoli tomu som siahla po tejto knihe a preto som ju docitala do konca.

26.05.2022 1 z 5

Inštitúcia Inštitúcia Stephen King

Ja teda Stephena Kinga mozem a hoci sa mi stalo, ze som sa nedokazala prehryzt cez nejake jeho knihy (Temna veza, To) Institucia medzi ne nepatri. Pomale stavanie napatia mu tu vyslo, nenudil ma ani na chvilu. Ani na chvilu som nemala pocit, ze by kniha bola prepchata zbytocnymi opismi ci vyplnujucimi dialogmi, neustale sa nieco dialo a pekne sme sa posuvali v deji dopredu. Toto je naozaj King akeho mam rada.

25.05.2022 5 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Mne sa vlastne vobec nepaci styl dominika dana. Vsetky tie postavicky tam maju kopec akoby vtipnych kecov a veruze mi to vobec nepride vtipne. Skoda toho, lebo pribeh ako taky je fajn. Dokonca som si pozicala dalsie dve knihy od neho, lebo by mali byt volnym pokracovanim tohto dielu...a mne sa vo koncom nepacilo, ako ta jedna dejova linka skoncila.

24.05.2022 3 z 5

Deviaty spolok Deviaty spolok Leigh Bardugo

Som velmi spokojna. Myslela som si, ze ako som na to prisla uz takmer na zaciatku (a ciastocne som sa trafila), ale bola som nakoniec znacne prekvapena :D Je to velmi prijemne citanie, paci sa mi ten drsnejsi jazyk, ktory si napr z Grise nepamatam a som rada, ze tam je, lebo je to potom uveritelnejsie a nemam pocit, ze som zabludila do detskeho oddelenia. Po dlhom case som dokonca natrafila na postavy, ktore mi boli sympaticke a tesim sa na dalsie pokracovania a ich vyvoj.
Ja mam velmi rada detektivne pribehy a ked je do toho zamotana nejaka fantasy/mysteriozna zapletka, som este radsej. A uz som to pri nejakej knihe poznamenala, napriek tomu, ze mam rada taku tu klasiku plnu elfov, trpaslikov a carodejnikov, vzdy ma potesi nieco, co mi nepride take opozerane.

20.05.2022 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Velmi ma bavi ta absurdnost a nerealistickost. Skoda, ze viac dielov nie je.

11.05.2022 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Take naivne citanie, ale mam rada knihy, ktore sa na nic nehraju, nesnazia sa tvarit ako epicke dielo. A predsa to bolo lahko citatelne, bolo tam kopec akcie, zaujimave postavy, neustale sa tam nieco dialo. A ako ceresnicka na torte cierny humor, nekorektny a pre mna osviezujuci.

09.05.2022 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Trosku som sklamana, aj som si bohuzial vela nepamatala, kedze bol medzi 2 a 3 pomerne vyrazny casovy odstup, ale celkovo to bolo take nejake pomale a rozvlacne. A teda Ilan rozhodne nie je najostrejsia ceruzka v peracniku a mam pocit, ze len tak bezhlavo pobehuje a len vdaka nahode sa jej obcas podari nieco rozsifrovat. Pripadne, ze jej to niekto iny povie. Aj kvoli tomuto trochu postradam logiku v niektorych udalostiach ci v cinoch jednotlivych postav.

02.05.2022 3 z 5

Ďaleko od hlučného davu Ďaleko od hlučného davu Thomas Hardy

Je velmi zaujimave, ako sa nase zmyslanie zmenilo. Aj preto som celu knihu krutila hlavou nad konanim vsetkych postav. Ale to jej neubera na care, lebo tieto klasiky z konca 19.storocia su naozaj nadcasove a kuzelne.

25.04.2022 4 z 5

Smrtiaca biela Smrtiaca biela Robert Galbraith (p)

Vacsiu cast knihy som nemala ani sajn, kto je vrahom a tak ma potesilo, ze ma to prekvapilo. To je pre mna dolezity faktor pri detektivkach cize za mna super

15.04.2022 5 z 5

Mŕtva zóna Mŕtva zóna Stephen King

Pacilo sa mi to, hoci z odstupom casu asi tyzdna musim povedat, ze asi to bude patrit medzi tie moje menej oblubene kingovky. Napriek tomu si myslim, ze to bolo dost dobre napisane, King zvykne byt dost obsirny, ale tu mi to nejak neprekazalo, skor mi to dotvaralo celkovy obraz a vsetko to opisovane diane pekne poukazovalo na Johnnyho stratu niekolkych rokov.

15.04.2022 4 z 5

Štvrtkový klub detektívov Štvrtkový klub detektívov Richard Osman

(SPOILER) "Skupinka dochodcov riesiaca vrazdy" mi znelo zaujimavo, lebo mam rada neobvykle konstelacie, ale nedostala som, co som chcela. Dost nudne, nezaujimave postavy, ktorych tam bolo aj zbytocne dost. Obcas som natrafila na nejaku nelogickost, ktora ma zmiatla a potom rozuzlenie, ktore ma sklamalo. Mam rada, ked vsetky zlociny spolu suvisia a na konci sa nam ukaze riadny gordicky uzol, ktory hlavny hrdina (jeden, max dvaja!) roztne svojim intelektom a detektivnou pracou. Dost ma sklamalo, ze tu islo o viacero liniek, ktore spolu suviseli len velmi povrchne a nakoniec vlastne ani neboli zaujimave. Napr pribeh otca Matta by som tam vobec nepotrebovala mat, bola to pre mna naozaj zbytocna odbocka.

15.04.2022 2 z 5

Rieky Londýna Rieky Londýna Ben Aaronovitch

Za mna mila knizka. Trosku mi obcas styl vyjadrovania prisiel detinsky, az som mala miestami pocit, ze to, co drzim v ruke je skor pre mladez, ale odhliadnuc od toho som bola milo prekvapena. Prijemna urban fantasy zo sucasnosti, a hoci mam rada taku tu klasiku elf/trpaslik/carodejnik, potesilo ma, ze tu vidime nieco ine a neopozerane.

15.04.2022 4 z 5

Veľká štvorka Veľká štvorka Agatha Christie

Trochu som sa cudovala, ze to ma take slabsie hodnotenie, ale uz chapem. Rozhodne davam prednost poriadnej vrazde z vasne alebo kvoli majetku. Toto bolo zbytocne komplikovane a vlastne ani nie velmi zaujimave.

27.03.2022 2 z 5

Volání vlka Volání vlka Anthony Ryan

Citala som pred nejakym casom celu seriu Stin krkavce a pamatam si, ze som bola velmi nadsena. Ale ako som zacala citat toto, zistila som, ze si nic nepamatam a musim povedat, ze najprv ma to trocha vyrusovalo, lebo sa tam vracaju k minulym udalostiam a postavam. Ale cim viac som sa zacitavala, tym menej mi to prekazalo, lebo to bolo fakt super.

23.03.2022 5 z 5

Štvanec Štvanec Martin Benkovič

Najprv som bola troska znechutena a bala som sa, ze to bude len plne krvi a vnutornosti - co aj viac menej bolo, ale musim uznat, ze ma to vtiahlo. Je to mozno trochu prvoplanove a nejak mi to splyva s inymi podobnymi pribehmi o boji dobra a zla a magii, ale ma to dobre tempo, nestihala som sa nudit a stale sa tam nieco deje.
Zaroven sa mi pacilo, ze je tam vidiet odraz nasej spolocnosti, ako nie je vsetko len cierno-biele a ako si vedia ludia navzajom ublizovat, kvoli moci a peniazom, alebo len kvoli obycajnej slepej nenavisti.
Zjavne mame ocakavat dalsi diel a teda musim povedat, ze sa tesim na pokracovanie, lebo som zvedava ako to cele dopadne.

17.03.2022 4 z 5

V službách zla V službách zla Robert Galbraith (p)

Rowling to jednoducho vie. Vobec som nemala pocit nejakeho zbytocneho natahovania, napatie bolo pre mna budovane efektivne a spravnym tempom. Vztahy sa tu deju a rozvijaju na pozadi a prijemne doplnaju kriminalnu zapletku a vobec s nou nesuperia o pozornost. Skutocne vyborne citanie.

15.03.2022 5 z 5

Ďábel a temné vody Ďábel a temné vody Stuart Turton

Velmi sa mi pacila autorova prvotina, a tak, ked som videla, ze vysla dalsia kniha, kupila som si ju. Ale som dost sklamana. Nebolo to strasne, ze by sa to nedalo precitat. Zapletka zaujimava, namorna tematika nie je casta, aj celkove rozuzlenie bolo necakane, hoci pritiahnute za vlasy, ale nejak tomu chybala iskra. Miestami to bolo prekombinovane, a hoci kazda postava mala svoju ulohu v zapletke, bolo ich tam nejak prilis vela.

02.03.2022 3 z 5

Sekera z bronzu, rúno zo zlata Sekera z bronzu, rúno zo zlata Juraj Červenák

Taky zvlastny gulas to bol, ale ok. Dalo sa to precitat, ale asi zostanem pri tych novsich dielkach od Cervenaka.

30.12.2021 3 z 5

Strasne. Dlhocizne suvetia, kde autor casto skakal od jednej myslienky k druhej. Mam este jednu knihu od Bohumila Hrabala, tiez je sfilmovaná a tiez som nevidela film...ale bojim sa do nej pustit. Toto som ledva docitala, poslednych par stran som len tak prebehla.

26.11.2021 1 z 5

V podzemí Čachtického  hradu V podzemí Čachtického hradu Andrej Štiavnický

Ja mam velmi rada historicke romany, ale toto ma az tak velmi nezaujalo. Nejak mi ani jedna postava neprirastla k srdcu, a viacero tych postav a ich dejovych liniek zostalo akoby otvorenych (Stanislav Turzo a jeho zena napr). Mozno ma dalsie knihy, venujuce sa aj tymto postavam, neviem,ale cele to zostalo pre mna take otvorene a slabo uchopene. A lutujem, ze som si nerobila ciarky, kolkokrat bolo v knihe pouzite slovo "hyena"...

06.05.2021 2 z 5