PeterSmith PeterSmith komentáře u knih

Prach Prach Hugh Howey

Celá trilogie naprostá PECKA, zatím TOP3 nejlepší čtení, co jsem kdy přečetl. Jen mi v závěru chybí zodpovězení otázek co s dalšími sily a jak to bude dál... :)

13.05.2018 5 z 5

Betlémské vraždy Betlémské vraždy Matt Rees

V půlce odloženo a to nenávratně. Ztráta času jak pro čtenáře tak spisovatele.

16.04.2018 odpad!

Turnus Turnus Hugh Howey

Naprosto úžasná jízda. Jedu dál a nic mě v tom nezastaví :)

16.04.2018 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Po prvních 50-ti stránkách jsem knihu odložil s tím, že mě nebaví.....stále mě něco nahlodávalo a po měsíci jsem se ke knize vrátil. Nic lepšího jsem nemohl udělat! následovala skvělá jízda až do konce, dobře propracované, čtivé nastupuji na Turnus :)

21.03.2018 5 z 5

Kola Kola Arthur Hailey

Kniha je naprosto úžasná a opravdu jednodechovka :) Fascinující a také "hrozné" je jakým způsobem funguje velká společnost a organizace na ní "nalepené". Velice se mi líbil široký záběr po několika lidských linií, škoda černouška, který nevyužil šance na slušný život, ovšem měl vůbec někdy šanci v daných podmínkách? Kniha vede k zamyšlení :)

15.01.2018 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Po delší době dávám 5* dílo je to vskutku velkolepé. Sice mě občas štvala z mého pohledu Holmesova "arogance", ale i tak se ke knize zajisté ještě vrátím.

24.11.2017 5 z 5

Strážci polární stanice Strážci polární stanice Grigorij Nikitič Grebněv

V některých pasážích se mi kniha velice líbila, v jiných mi přišla zbytečně chaotická a k tomu i nudná. Je to sice podbízivá ruská propaganda :) ale i tak jsem rád za přečtení.

10.11.2017 2 z 5

Vzbouřenci z Bounty Vzbouřenci z Bounty Richard Hough

Některé části byli napínavé a strhující, ale polovina knihy byla dle mého názoru zbytečně roztáhlá.

01.11.2017 3 z 5

Chocky Chocky John Wyndham (p)

Zajímava kniha doporučuji. Jen závěr jsem čekal trošku jiný :)

22.10.2017 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Alan Dean Foster

Film výborný a kniha k tomu doplnila nějaké detaily. Za mě velká spokojenost.

25.09.2017 5 z 5

Ostrov pokladů Ostrov pokladů Robert Louis Stevenson

Více takových dobrodružství do každého chlapce napumpovat :)

24.08.2017 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Kniha, která si zaslouží přečíst vícekrát než jednou :)

24.08.2017 5 z 5

Uloupený život Uloupený život Karel Josef Beneš

Zajímavé téma a pokud se něco takového někomu stane je to na palici :)

Kruté moře Kruté moře Nicholas Monsarrat

Velmi drsná kniha z života námořníků 2. světové války. Ovšem jednu dobrou část nahradili dvě slabší.

Nemocnice Nemocnice Jan de Hartog

Z počátku mě kniha doslova vcucla (mazec jak to v USA fungovalo v černošských nemocnicích), ale postupem času jsem jí dočetl velmi znuděně.

22.08.2017 3 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Knihu by si měl přečíst snad každý :)

22.08.2017 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Impozantní kniha. Nejhorší na ní je, že je dle skutečných událostí.

22.08.2017 5 z 5

Piráti na řece Mississippi Piráti na řece Mississippi Friedrich Gerstäcker

Název knihy bylo asi to nejlepší co se z ní dá dostat. Po 120 stránkách odloženo a kdybych jí odložil dříve ušetřil bych čas.

17.08.2017 1 z 5

Doutnák Doutnák Franz Josef Degenhardt

První polovina knížky se mi velice líbila a přišla mi plná očekávání, které se ovšem nenaplnilo a druhá polovina ni připadla už dost nudná atakdál (asi 150x za knihu mě už opravdu unavovalo).

09.08.2017 3 z 5

Tajnosti popraviště Tajnosti popraviště Charles Henri Sanson

Kniha, která mě naprosto dostala svojí autentičností. Slabší povahy by se jí měly obloukem vyhnout!

19.07.2017 5 z 5