petbrab petbrab komentáře u knih

Soldat Soldat Siegfried Knappe

Vynikající kniha.
Příběh vojáka wermachtu, který málem dobyl Paříž, Moskvu a pak se přesunul do Berlína posledních dnů před koncem války.
Z knihy mrazí závěr a taková ta skrytá německá hrozba, že vlastně kdesi v nitru je mu smutno a vzpomíná na slávu třetí říše.

29.07.2019 4 z 5

Zkrotit vlka Zkrotit vlka Benjamin Black (p)

Knize ubral na lepším hodnocení fakt, že její autor zcela nevystihl kouzlo rudolfinské Prahy.
Čte se hezky, ale úplně vás do děje nevtáhne.

29.07.2019 3 z 5

Čtvrtá kostka Čtvrtá kostka Jan Rybář

Doba Rudolfa II, podivná vražda a ještě podivnější příběh a vyšetřovaní.
Taková česká Šifra mistra Leonarda. Krásné napínavé čtení na bezstarostné odpoledne u knihy.

29.07.2019 3 z 5

Hvězdná hodina vrahů Hvězdná hodina vrahů Pavel Kohout

Pro mě jedna z top knih, které jsem kdy četl.
Příběh z druhové světové války má vždy kouzlo.
Tady skvěle namíchaná směs - vražda vdovy po německém generálovi, blížící se konec války, gestapo, pražská kriminálka, jak snadno lze využít dodatečné vlastenectví v prvních dnech osvobození

29.07.2019 5 z 5

Hitlerův pianista Hitlerův pianista Peter Conradi

Velmi čtivá kniha o Ernstu Hanfstaenglovi, který prvně zcela fascinován Hitlerem mu pomáhá k moci a pak těžko hledá cestu pryč.

28.07.2019 4 z 5

Osudová past - Spojené státy versus Čína a Thúkýdidovo poučení z dějin Osudová past - Spojené státy versus Čína a Thúkýdidovo poučení z dějin Graham T. Allison

Výborná kniha o možném válečném střetu mezi mocnostmi USA a Čínou na základě historie.

28.07.2019 5 z 5

Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Mark Owen (p)

Těšil jsem se na ní.
Je to čtivé, ale jako bych čekal více.

19.07.2019 3 z 5

Čas úzkosti Čas úzkosti Mark Galeotti

Pohled na běh až konec Sovětského svazu především jeho vedení.
Závěr pobaví. Autor věří,že Rusko má našlápnuto k tomu, stát se demokratickou zemí.

19.07.2019 3 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Podlehl jsem tehdy boomu a knihu si koupil, ale nějak se mi ji číst nechtělo. Bestseller v USA, kosmonaut.
Ale pak se kamarád podivil, že jsem ji ještě nečetl, tak jsem ji otevřel a přečetl na jeden nádech.
Nebudu tu spoilerovat, takže každému, kdo v životě přemýšlí o dětství, cílech, snech, vztazích, smyslu i jednoduchých radostech života by tato kniha neměla chybět.
Najde se v ní.
Za mě plný počet bodů.
Jen první kapitola druhé části mi přišla slabší, ale možná jsem její význam jen nepochopil nebo prostě jediné slabší místo knihy.

17.07.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje první kniha od Mornštajnové.
Přečteno jedním hltem.
Sice smýšlený příběh do skutečných událostí, které se mohly stát a jistě v různých podobách staly.
Slabším povahám snad ani raději nečíst.
Všem popíračům holokaustu nařídit jako povinnou četbu.
Po přečtení mně ještě dlouho bylo smutno, i když úplný závěr přeci jen navodil naději.

16.07.2019 5 z 5