Péťa Z. Péťa Z. komentáře u knih

Ptáčkoviny Ptáčkoviny Zbyněk Malinský

Nádherná knížka! Jakmile začnete s první pohádkou, už po pár řádcích víte, že tohle je velmi chytré, poučné a vtipné čtení. Tenhle skvost máme ve školce a každý rok předčítám dětem před spaním. Tu knížku milují všechny děti, které mi za ty roky prošly pod rukama. A já se na ni pokaždé těším. :-)

Život té druhé Život té druhé Adele Parks

Pro mě to nebylo příliš uvěřitelné, taková změna v chování a přehodnocení životních priorit obou sester... Námět fajn, ale za mě taková oddychovka na jedno přečtení.

15.01.2022 2 z 5

Víš, co má v plínce myš? Víš, co má v plínce myš? Guido Van Genechten

Pro naši Adélku velmi přitažlivá knížka, u které jsme si hodně povídaly. Neočekávala jsem, že se díky ní naučí na nočník. Ale jako motivace určitě bezva. Verše jsou snadno zapamatovatelné, takže je Áďa vyžaduje opakovat, i když zrovna knihu nemáme při ruce. :-)

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Moje první kniha od Austenové. Bohužel jsem zklamaná. Děj vleklý, bez emocí, a poprvé v životě mi nebyla sympatická ani jedna postava v knize.

15.01.2022 1 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Inspirativní v mnoha ohledech... Příběh je plný moudrosti a pokory. Ilustrace jsou pastva pro oči. Nádherná knížka!

Co viděla pilná včelka? Co viděla pilná včelka? Graham Oakley

Dětská knížka s pěknými ilustracemi. Jednoduchý příběh provádí čtenáře po cestě, kudy včelka letěla nejen slovem, pomocí obrázků, ale také hmatem. V knize jsou různé prohloubené vlnky, čáry a smyčky, které znázorňují let včely. Děti tak mohou prstem její cestu "kopírovat" a přirozeně rozvíjet jemnou motoriku.

13.01.2022 4 z 5

Skákal pes přes oves Skákal pes přes oves Adolf Dudek

U nás doma jedna z nejoblíbenějších knížek k předčítání a prohlížení. :-)

31.08.2021 5 z 5

Česká říkadla pro nejmenší Česká říkadla pro nejmenší neznámý - neuveden

Pěkný výběr známých českých říkadel na pevných stránkách, na každé straně jedno říkadlo. Knížka je přehledná a vhodná pro děti k prvnímu prohlížení a předčítání.

Říkadla pro nejmenší Říkadla pro nejmenší Renata Frančíková

Naše malá si v knížce ráda prohlíží. Co na tom, že nemá pevné stránky? Někdy se děti musejí naučit zacházet opatrně i s tenkými listy, cvičí si tak jemnou motoriku. Naše dcera zvládá listovat knížkou asi od třinácti měsíců, bez úhony. :-) Ilustrace se nám taktéž líbí.

Říkadla pro nejmenší Říkadla pro nejmenší Dagmar Pilařová

Co říkadlo, to jedna stránka. Přehledné. Knížka účel plní, nicméně ilustrace mě nezaujaly.

31.08.2021 4 z 5

Dobrý den, králíčku! Dobrý den, králíčku! Nathalie Choux

Z obrázkového příběhu se dozvíme, co dělá malý králíček během dne. Jednoduché ilustrace jistě osloví nejmenší děti. S pohyblivými okénky zvládnou samy manipulovat a procvičovat tak jemnou motoriku. Obrázky doprovází jednoduché zveršované popisky.

Divoká zvířata Divoká zvířata Jenny Wren

Moc hezká knížka o divokých zvířatech s krásnými ilustracemi. S obrázky určených k tlačení, tahání a posouvání si hravě poradí opravdu malé děti. Sloupeček se třemi zvířátky v rohu každé dvoustránky nabádá k hledání zvířat v jejich přirozeném prostředí. U každé hvězdičky nalezneme jednu zajímavost o vybraném zvířeti. Knížka je prakticky nezničitelná, má pevné stránky. Doporučuju všem malým čtenářům k prvnímu prohlížení. :-)

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Tak tohle mě vzalo za srdce. Film jsem viděla už několikrát, ale knížku jsem četla až teď. A vůbec nejsem zklamaná. Výňatky z poezie pohladí po duši, části z dopisů Noaha i Allie mi vehnaly slzy do očí. Celkově autor moc hezky vykreslil Noahův vztah k hodnotám a k přírodě. Žádné slovo tu není navíc, a přece jich není málo, ačkoliv je to tak útlá knížka... Tohle je ten typ knihy, kdy máte chuť si podtrhávat určité pasáže, protože jsou tak krásné a plné moudrosti, že na ně nechcete zapomenout...

30.08.2021 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Ačkoliv o koních nic moc nevím a mám z nich spíš respekt, při četbě této knihy jsem se dokázala vcítit do Sarah a jejího dědečka. Láska ke koním je tady tak krásně popisována, že nás nutí přemýšlet o hodnotách života.
Z pohledu Tash a Maca nahlédneme do strastí s výchovou puberťáků, dozvíme se taky spoustu zajímavých věcí o problémových dětech. Vlastně v tom můžeme sami nalézt dost moudrosti a v mnohém se poučit.
Moc se mi líbí, že každá kapitola je uvedena citátem z Xenofóna. Uvědomíme si, že mít koně znamená především tvrdé úsilí, pokoru a schopnost dát mu svobodu...
Příjemně se taky čte vývoj vztahů Natashy (k Sarah, k vlastní práci, k partnerovi, k postoji k životu).
No a to se Salem? Brr, úplně jsem byla v kůži Sarah! Skvěle vykresleno!
Krasojezdkyně je úžasný příběh. Našla jsem tu ponaučení, vtip, napětí. A samozřejmě romantiku jako blázen. :-)

05.08.2021 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, ke které se budu vracet! Původně jsem ji koupila přítelovi, který tomuto tématu rozhodně rozumí mnohem víc než já, ale stačila jsem ji už dvakrát přečíst sama. :-D Sice jsem počítačovými hrami vcelku nepolíbená, ale způsob psaní je tak skvělý, že to vůbec není na překážku. A dobové odkazy na hudbu, filmy a způsob života osmdesátek jsou naprostá špica! Jestli vás to chytne jako mě, zaručuju, že si jmenované hity budete vyhledávat a broukat i po zaklapnutí knížky. Příběh je tak barvitý a strhující, že se vcelku povedené filmové zpracování sotva přibližuje vynikající knižní předloze. Doporučuju!

20.07.2021 5 z 5

Kde jsou má mláďátka? Kde jsou má mláďátka? kolektiv autorů

Pěkná knížka s originálními ilustracemi. Má pevné stránky. Děti na každé dvoustraně mají za úkol najít mláďátka (od jednoho do devíti), která jsou leckdy důmyslně ukrytá. Naše čtrnáctiměsíční dcerka si knížku oblíbila. Doporučila bych ji i dětem do školky na samostatné prohlížení.

20.07.2021 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Tahle knížka mě tolik netěšila. Minimálně do poloviny to byla docela i nuda. Příběh sám o sobě je dobrý, vcelku promyšlený. Při četbě jiného titulu autorky, který jsem četla před Schovej mě v dešti, jsem se "namlsala" mně velmi sympatického, svižného a vtipného stylu psaní. Tady byly některé dialogy trochu kostrbaté, vadily mi opakující se výrazy. Postavy pro mě proto nebyly až tak uvěřitelné (zejména Sabine). A ačkoliv na konci je popisována asi nejdojemnější scéna knihy s Annie, slzy se nedostavily. K tomuto příběhu už se nebudu mít chuť vracet, i když jsem ho přečetla za chvilku. Hodnotím lehce pod průměrem.

20.07.2021 2 z 5

Neuleť, ptáčku Neuleť, ptáčku Milena Lukešová

Krásná kniha s ještě krásnějšími ilustracemi!

25.02.2016 5 z 5

Pusinky a Frajeři Pusinky a Frajeři Luděk Stínil

Velmi dlouhé čtení, ačkoliv knížka je útlá... Uf, dočetla jsem...

24.12.2014 1 z 5

Bratři, sestry a jiná neštěstí Bratři, sestry a jiná neštěstí Václava Molcarová

Skvěle napsaná oddychovka! Myslím, že knihu by nemuselo ocenit jen něžné pohlaví... :-)

08.07.2014 5 z 5