Pergola Pergola komentáře u knih

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Moc pěkná kniha. Napínavá, poučná, čtivá. Jako většina knih paní Woodové.

Poslední Žid Poslední Žid Noah Gordon

Kniha se mi dostala do rukou až po přečtení trilogie o Coleových. Pod tímto dojmem jsem od ní očekávala více - ale nemohu říci, že by se mi nelíbila. Jenom některé pasáže byly příliš vleklé.

10.03.2019 4 z 5

Faraon Faraon Wilbur Smith

Kniha volně rozvíjí jednu epizodu ze souboru egyptské řady Wilbura Smitha. Celá řada je výborná a vyprávění eunucha Taity dokáže vtáhnout do děje tak, že se nemůžeme dočkat dalšího dílu - dalšího pokračování. Kniha Faraon je taková "třešnička na dortu".

10.03.2019 5 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Klasika, která by měla být jako povinná četba. Málokdo si dovede v současnosti představit, co je to válka, co způsobuje a jak mění lidi - fyzicky, psychicky i charakterově.

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Všechny romány od pan í Erskinové jsou velmi dobré a čtivé. Mám autorku velmi ráda, osudy postav, které se prolínají ve dvou časových rovinách - nemají chybu. Vlastním všechny knihy, které zatím u nás byly přeloženy.

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Celkem dobrá odpočinková četba. Kniha se četla velmi dobře a lehce.

10.03.2019 3 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Krásná kniha, napsaná před více než 100 lety vzdělaným autorem, má stále co říci i naší současnosti. Celkem náročné čtení, které ale stojí za to!

10.03.2019

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Nádherný román z 11.století, který je malou exkursí do dějin lékařství, do největšího rozkvětu židovské civilizace v Persii. Kniha je velmi čtivá a je nejlepší z trilogie o rodu lékařů Coleových. Ráda se k ní vracím a vždy najdu něco nového, co stojí za znovupřečtení a zamyšlení.

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Třetí román ze ságy rodu Coleů-lékařů. Kniha se odehrává v nedaleké minulosti a zajímavě popisuje život a práci samostatné lékařky v horách - kde lidé žijí na samotách hodně vzdálených od měst - obchodů, služeb a v neposlední řadě lékařů a nemocnic. Roberta poznává nové lidi, získává přátele a snaží se pomáhat všem jak je v jejích silách. Dostává se tak k poznání lidského bytí i smyslu svého života. Kniha končí nadějí na nový život. Příběh se mi moc líbil, doporučuji k přečtení.

Šaman Šaman Noah Gordon

Krásná kniha, čtivá a nezapře výborného vypravěče - N.Gordona. Je úžasné sledovat studium a praxi neslyšícího doktora, jeho vítězství i prohry, naděje i zklamání. Také život nových osadníků v místech, kde dosud žije jen velmi málo bělochů. Kniha se mi moc líbila a doporučuji k přečtení.

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Knihy Noaha Gordona mám velmi ráda. Je čtivý, velmi lidský a laskavý. Situace dokáže vysvětlit a prostředí zmapovat takovým způsobem, že se čtenář nachází uprostřed dění, pohlcen emocemi a prostředím. Ranhojiče mám ze všech tří knížek o rodu Coleů-lékařů nejraději a myslím si, že je nejlepší.

Divoký tymián Divoký tymián Rosamunde Pilcher

Čtivá kniha - jako ostatně všechny knihy od R.Pilcherové. Odpočinkové dobré čtení.

04.06.2018 4 z 5