Divoký tymián

Divoký tymián https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69814/bmid_divoky-tymian-3VL-69814.jpg 3 71 15

Společensko milostný román Oliver Dobbs, úspěšný spisovatel a dramatik, se objevil u dveří Victorie Bradshawové několik let poté, co ji opustil s jinou dívkou. A nebyl sám - v náručí měl dvouletého syna a v hlavě plány na společnou budoucnost. A Victorie opět jeho kouzlu neodolala... Odjíždějí ve třech do Skotska, aby se pokusili najít k sobě cestu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Wild Mountain Thyme , 1979

baruu.s
26.10.2023 4 z 5

(SPOILER) V této knize hrálo velkou roli štěstí a osud. Třeba když si Victorie četla v novinách o Oliverově hře, a ten se následně objevil u jejích dveří. Nebo když se John Dunbeath dozvěděl o strýcovo smrti těsně předtím, než si přečetl dopis přímo od něj. Jock ho v něm zval na chatu Benchoile, která však po jeho smrti patřila Johnovi samotnému. On tam přijel a potkal tam Victorii, se kterou se náhodně seznámil na jednom večírku a nikoho z nich by ani ve snu nenapadlo, že se opět uvidí ve Skotsku, stovky kilometrů od Londýna.

isner
03.11.2022 5 z 5

Knihu mi dala dcera, někde ji vzala v knihovničce, kde lidé nechávají knihy, které už přečetli a nechtějí si je nechat. Je to moje první kniha od této autorky, nic jsem od ní nečekala, ale líbila se mi, mám ráda příběhy ze Skotska, popis přírody, povahy různých osob, jejich setkání a vztahy jsou zajímavé, možná je to pro někoho předvídatelné, ale to mi vůbec nevadilo, hlavně, že se vnuk vrátil domů a Victorie našla normálního chlapa..

georginaa
30.09.2022 3 z 5

Pilcher je spisovatelkou romantické pohodovky. Příběhy odpovídající 70. letům, jsou pomalu rozjíždějící bez akčnosti, popis krásné přírody, ať je to kdekoliv. Je jasné, že dva se potkají a snaží se najít společnou cestu životem. Takže taková klasická oddechovka, kde se přesně očekává happyend.

pegasek
30.07.2022 3 z 5

Kniha na mě působila z počátku celkem nudně,za půlkou se trochu rozjelo.Namet je určitě dobrý jen ten děj postrádá jiskru

nicole1990
21.02.2021 1 z 5

Přečteno, ale nijak nenadchla

haki34
01.10.2020 3 z 5

pravděpodobně z výprodeje vyřazených knih v naší knihovně..jsem si řekla, že nějaká oddechovka nezaškodí..Klasická Rosamunde, jede podle osvědčeného schématu..jedna žena..dva muži..dítě..hezká příroda..nějaké to drama a happy end. Hned od začátku bylo jasné, kdo je padouch a kdo bude ten pravý. Hostitelé ve Skotsku - autorka z nich udělala dva hyperosamělé muže důchodového věku, kteří se těší na návštěvu jak malé dítě na cukrovou vatu. Navíc ty lidi jeden z nich viděl 1x a druhý vůbec, takže to mě dost překvapilo, lépe by se to asi zkouslo ve filmu...Přírodní kulisy bych ráda viděla i naživo ;)

Nic světoborného, jako oddechovka před spaním dobré..poputuje knihobudkou dál ;)

Pergola
04.06.2018 4 z 5

Čtivá kniha - jako ostatně všechny knihy od R.Pilcherové. Odpočinkové dobré čtení.

karkulka71
14.01.2018 3 z 5

Moja prvá knižka tejto autorky. Páčili sa mi opisy prírody a zaujímavé rozuzlenie.

Jana283
09.11.2017 3 z 5

Rosamunde je Rosamunde. Čtení pro ženy, ale ne hloupé. Miluji její popisy skotské přírody. Toužím toulat se se psy po divokém pobřeží a vřesovištích, lovit tetřívky a pak usednout ke krbu se skleničkou whisky... Takové touhy ve mně ty její romány probouzí.

evin84
28.04.2017 5 z 5

Pekna knizka se zajimavym pribehem. libila se mi :-)

evca7271
15.08.2016 5 z 5

Tato kniha byla moje první kniha od této autorky a velice se mě líbila.

amysa
02.05.2016 4 z 5

Po čtecí pauze jsem se vrhla na lehčí romantiku, která na mě vždycky tak dobře zafunguje a i tento příběh splnil to, co jsem od něj očekávala... Tentokrát mi předvídatelnost příběhu vůbec nevadila, prostě jsem ho nechala volně plynout a u knížky jsem si moc hezky odpočinula... Skotsko já prostě můžu:-)

adelinka
12.04.2014 3 z 5

čakala som väčšiu, alebo napínavejšiu zápletku, pritom išlo o ľahké čítanie.....až ku koncu som mala pocit, že ma začína chytať....Oliver Dobbs unesie svojho syna a do únosu zapletie aj bývalú priateľku Victoriu. Po pár týždňoch strávených v trojici u priateľa zistí Oliver, že vzťah či už k synovi, alebo k priateľke ho až tak "nevzrušuje" ako písanie a voľný život bez záväzkov.....

liskarysava
05.10.2013 2 z 5

Nezáživné, první kniha od tété autorky co jsem četla, ale nenadchla mě.

Val
22.04.2012 4 z 5

Na tuto knihu jsem byla docela zvědavá, protože jsem od této autorky nikdy nic nečetla a zřejmě ani neviděla, páč se na televizi dívám minimálně..... Čekala jsem větší slaďák a byla jsem překvapená, že to zas tak sladké nebylo..... ˇkaždopádně, přečíst se to dalo...

Skotsko anglická literatura venkov

Rosamunde Pilcher