peklo peklo komentáře u knih

Vraždy na molu Vraždy na molu Ken Bruen

Jako sonda do života notorika a jeho bitvy s démonem alkoholu okořeněná černým irským humorem s výbornými dialogy je perfekně napsaná. Horší už to je s tou detektivkou, vyšetřování jako by nebylo a napětí v této knize také nehledejte. Slupnul jsem ji za jedno víkendové odpoledne.

19.01.2013 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Vynikající severská detektivka z hutnou atmosférou, při které mrazí v zádech. Z kraje celkem nesympatický (pro mě) a v alkoholovém opojení se potácející svérázný detektiv Harry Hole postupně projevuje svůj důvtip pro vyřešení celého případu, který ho nakonec postaví proti všem a do narůstající bezvýchodné situace bez řešení. Bohužel nic nebylo tak jednoznačné jak z počátku vyšetřování vypadalo a Jo Nesbø nám předložil originální a několika vrstvou zápletku.

14.12.2011 5 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Zklamání, to je asi slovo, které vystihuje mé pocity při čtení tohoto vychvalovaného románu. Celý první díl jsem se potýkal s tím, abych se do toho vůbec začetl, za celou dobu jsem se v knize neztotožnil z hlavním hrdinou, ani jsem s ním nezačal sympatizovat a nedělalo mě vůbec problém knihu odložit a vrátit se k ní klidně za týden. Zápletka a závěrečné rozuzlení je výborné, budované napětí bohužel zůstalo pouze u snahy. Kniha mě prostě nechytla.

10.10.2012 3 z 5

Pobřeží kostlivců Pobřeží kostlivců Clive Cussler

Kdo má rád knihy Jamese Rollinse a jeho sérii Sigma Force, velice snadno si oblíbí i tyto autory a jejich hrdiny, je zde podobná šablona stavby příběhu, opět elitní skupina bývalých vojáků, agentů atd. bojuje s padouchem, který chce za pomocí vlastního vynálezu zničit svět

26.02.2012 4 z 5

Stín krále lebek Stín krále lebek James Rollins (p)

Tak trochu jiný Rollins než na jakého si člověk zvykl při čtení řady Sigma Force nebo Amazonie. Je to takový mix Indiana Jonese, Cesty do pravěku a Avatara. Kniha je velice lehce čtivá, bohužel hlavními hrdiny jsou starší děti, tak jsem se nimi vzhledem ke svému věku (40 let) jaksi nedokázal ztotožnit. Knihu bych spíš zařadil v knihovně jako dobrodružnou četbu pro mládež než do oddělení pro dospělé, kde jsem si našel.

07.12.2011 3 z 5

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

Kniha se rozjíždí celkem pozvolně, chytla mě až od 110 stránky, pak se už čte skoro jedním dechem. Stejnou stavbu příběhu a hodně podobný motiv Rolins použil i ve své další knize Amazonie (kterou jsem četl úplně jako první od tohoto autora) a bohužel v Podzemní říši zatím ještě Rolins není tak vyzrálý vypravěč jako tomu už je v Amazonii. Je to prostě prvotina, ale v žádném případě není špatná.

17.10.2011 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Uf, dočteno. Už dlouho jsem nečetl knihu, kterou bych s takovým klidem odkládal. Kniha je sice napsána zajímavým stylem jazyka, ale měl jsem problém se do ní začíst. Nevadilo mě, že příběh se pohybuje ve dvou časových rovinách, byl jsem i smířen s faktem, že postavy jsou převážně nesympatické a nebude možné se s žádnou ztotožnit, ale vyloženě mě iritovaly ty neustálé vzpomínkové odbočky, které mě fakt nebavili. Navíc příběh má lehce předvídatelný závěr, takže konec je jen částečně překvapivý.

21.01.2016 3 z 5

Sahara Sahara Clive Cussler

Moje první kniha z Dirk Pittem a vůbec nezklamala. Napínavá, lehce čtivá, vřele doporučuji.

19.04.2012 4 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Vynikající knižní thiller, můj první Preston a musím přiznat, že už se těším, až si přečtu další příběh s tajemným agentem Pendergastem

17.10.2011 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Moje první Rolinsovka a musím říct, že mě chytla hned od začátku. Doporučuji

17.10.2011 5 z 5