Pejuška Pejuška komentáře u knih

Bandita, Paťara a spol. Bandita, Paťara a spol. Václav Kaplický

Na prvních pár stránkách mě kniha moc neoslovila, ale poté mě naprosto pohltila. Krásné poutavé příběhy na pozadí malebné krajiny, co víc si člověk, který chce uniknout do fantazie, může přát.

23.06.2019 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Ano, konečně jsem tuto knihu pokořila. Již dlouho jsem se na ni chystala, ale nebyla ta správná chvíle, až najednou nadešla a tato kniha se stala mím společníkem na cestách.
Je až fascinující, co se vlastně stalo, kolik lidí muselo zemřít, a jakým způsobem, buď plyn, nebo tzv. selekce, ubití, zastřelení, ... jak hledali sebemenší chybu, za kterou mohli ve velkém trestat. Jak na pozadí takovéhle hrůzy mohl "vykvést" milostný vztah, který měl jen určitou dobu trvání. Rozhodně všem vřele doporučuji si tuto knížku přečíst, já vím určitě, že jen u této knihy nezůstane.

Tři na lásku Tři na lásku Lenka Lanczová

Knihy od Lenky Lanczové nikdy nezklamou a neomrzí. Někdy je potřeba si přečíst něco takového a nemyslet. Rozhodně jsem jim nezáviděla jejich otravnou sousedku, ale zasmála jsem se, když byla s vtipem poslána do patřičným mezí :) takže za mě určitě ano

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Příjemně oddechová knížka, při které člověk vypne a nemusí na nic myslet a jen se nechat kolébat na romantické vlně.

Ladič pian Ladič pian Daniel Mason

Nevěřila bych, že mě může tato kniha tak nadchnout, ale stalo se. První polovinu knihy jsem musela tak trošku prokousat, ale druhá půlka mi vše skvěle vynahradila. Nádherný příběh, o zádumčivém muži, který zasvětil svůj život ladění pian, láska a pečlivost, s jakou svoji práci vykonává, ... zajímavý pohled na celou situaci okolo války a jejího řešení

28.05.2019 5 z 5

Ve stínu královny Ve stínu královny Ben Lotfí Chrouda

Knihu jsem si koupila náhodou, když jsem ji objevila ve výprodeji za 10 Kč, a musím říct, že jen málokterá knížka mi dá tolik zabrat. Tahle do té skupina patří, čekala jsem nějaký příběh, a ne většinou jen fakta. Netvrdím, že nejsou zajímavá, jen strašně nudné pojednání. Hodně jsem se ztrácela.

15.04.2019 2 z 5

3333 km k Jakubovi 3333 km k Jakubovi Petra Braunová

(SPOILER) Knihu jsem objevila náhodou, upoutala mě hlavně její obálka. Obsahově taktéž velice pěkné, četla se dobře, jen ten konec, no nevím, asi mi nějak unikla pointa...

15.04.2019 4 z 5

Super koťata Super koťata Lenka Lanczová

Po dlouhé době jsem zase zabrousila do knih od Lenky Lanczové a musím říct, že mě dokáží pohltit stejně jako před časem. Úžasně poutavá knížka. Vím, že jsem ji zkoušela číst již jednou, ale nedočetla jsem ji, protože mi to nešlo přes to domácí zneužívání, ale čas pokročil a knížka je pokořena :)

08.04.2019 5 z 5

Srdce smečky Srdce smečky Bobbie Pyron

Opravdu nádherný příběh, děkuji za něj. Lituji malého Mišku, ale měl to štěstí, že se jej ujajili pesani, a moc se mi líbilo, že drželi při sobě a Miška nemyslel jen na to, jak naplnit svoje bříško, ale napřed, jak uspokojit jídlem celou smečku a poté sebe. Tento příběh by si měl přečíst každý, určitě vede k zamyšlení. Kniha pohltí a už Vás nechce pustit. Střídá se ve Vás tolik emocí, to moc knížek nedokáže.

25.03.2019 5 z 5

Muffiny Muffiny neznámý - neuveden

Nikdy bych nevěřila, jak mi udělá radost o pečení. Nádherná, přehledná knížka se super recepty a krásnými fotkami.

21.03.2019 5 z 5

Bohemian Rhapsody - Oficiální kniha k filmu Bohemian Rhapsody - Oficiální kniha k filmu Owen Williams

Moc povedená knížka k fantastickému filmu. Jednoznačně nejlepší jsou nádherné fotky. Děkuji za super doplněk k filmu

21.03.2019 5 z 5

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Krásná knížka pro příjemný relax. Po dlouhé době jsem se zase vrátila ke své oblíbené autorce a nelituji. Příběh se četl samo, několikrát jsem se fakt pobavila, a konec byl kouzelný.

11.03.2019 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Super knížka, skvělé vyústění děje, nečekané zvraty a tolik možností rozvíjet fantazii, zkrátka vše, co k dobré knížce patří. Třetí díl mě opět nezklamal, jen mi na konci bylo líto Jacoba, jak se něj snažili udělat blázna.

22.02.2019 5 z 5

Páté kolo u vozu Páté kolo u vozu Jeff Kinney (p)

vtipné a oddechové jako vždy

12.02.2019 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Nádherný, strhující druhý díl, čte se jedním dechem. Plno napětí, nečekaných zvratů, nové postavy, ....už teď se těším na třetí díl

28.01.2019 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Nádherná kniha, už dlouho mě žádná kniha tak nechytila za srdce a nepohltila. Tři ženy, tři generace, a tři různé příběhy navzájem propojené. Určitě se k ní v budoucnu ještě vrátím.

13.01.2019 5 z 5

Jak zvládnout stres : návod k přežití Jak zvládnout stres : návod k přežití Martin Baxendale

Jednoduchá brožurka pro rychlé čtení, doplněná vtipnými ilustracemi.

05.01.2019 3 z 5

Rychlý jako vítr Rychlý jako vítr Carola Wimmer

Knížka se mi velice líbila, takové poklidné a oddechové čtení. A i když už nespadám do do kategorie, na kterou je knížka zaměřená, tak mě pohltila. Krásně vyobrazené lapače snů a poutavý přebal knihy. Přečetla ji i sestra, u které je zázrak, když vezme knihu do ruky.
Jinak plně souhlasím s komentářem vlkove.

05.01.2019 5 z 5

Kniha, která mě velmi pohltila a nadchla, za 4 dny přečteno a to s nucenými přestávkami, jinak by to bylo dřív :) už se těším na další pokračování, a musím vyzdvihnout nádherné obrázky a poutavě napsaný příběh

31.12.2018 5 z 5

Rychlovky s Kajdou Rychlovky s Kajdou Lukáš Vokrouhlík

V životě jsem si nemyslela, že bych s radostí listovala kuchařkou či si ji dobrovolně pořídila (tuhle jsem dostala dárkem k objednávce knih na Vánoce), ale jsem z ní nadšená, už se těším, jak něco nového vyzkouším, či si nějak poupravím. Asi stárnu lidi :)

31.12.2018 5 z 5