pavucik pavucik komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

U mna tak 70%. Citanie bolo prijemne,ku koncu som sa nemohla odtrhnut, ale nemala som pri citani tak mrazivy pocit ako to bolo u Zmluva podľa Paganiniho, ktora je doposial moja najoblubenejsia od Keplera. Svedkynu ohna som nejako preskocila ale chystam sa aj na tu. Co sa tyka hodnotenia tak by som povedala rovnako ako Uspavac. Troska ma zklamalo ze Joonu zapojil autor naplno az neskor. Kniha nenudila, miestami velmi napinava, cize nie ze by ma sklamala, ale asi som cakala trosku viac. Kazdopadne nelutujem a tesim sa na dalsiu :)

18.07.2015 3 z 5

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

Celkom dobra oddychovka. Dala by som hodnotenie 3.5. Prostredie fajn, postavy OK (aj ked jedna ci dve my celkom liezli krkom), len Poirota tam na moj vkus bolo malo. Ak ked bol svedkom vrazdy (cize jeho nastup v pribehu celkom skoro), pocas vysetrovania ho uz bolo menej, skor tak v uzadi. Preto pravdepodobne nizsie hodnotenie ako zvyknem poirotovkam davat. Tesne pred touto som docitala Macka medzi holubmi, a i ked v tejto prisiel Poirot na scenu skoro az pri konci, pacila sa mi viac.

21.06.2015 3 z 5

Hra Hra Anders de la Motte

Pravdu povediac, z knihy mam zmiesane pocity, na urcitych miestach sa mi tazko citala (pripadalo mi to ako vecnost). Boli pasaze, kde sa mi zdal priebeh celkom nezaujimavy. Koniec bol celkom osviezujuci, ale celkovy dojem je tak max na 3.5 hviezdicky. Namet zaujimavy, pribeh miestami zdlhavy az si clovek mysli ze to vzda, ale druha polovica sa dala, vlastne som sa nevedela dockat konca v tom dobrom aj zlom zmysle.

05.04.2015 3 z 5

Štyri (Zbierka poviedok k sérii Divergencia) Štyri (Zbierka poviedok k sérii Divergencia) Veronica Roth

knihu beriem ako vitany doplnok v pribehu Tobiasa.bohuzial hodnotim len tromi hviezdickami,v okamihu ked to deja vstupuje Tris uz je to len opakovanie toho ,co som uz citala takze som sa to snazila rychlo prejst.tie posledne vsuvky by som skor hodila tak aby zapadali do casovej postupnosti ale to uz je vec vkusu.

22.03.2015 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Perfektny, brilatne zvladnuty, miestami neskutocne humorny a do poslednej chvile napinavy pribeh. Knihu mi doporucila znama a musim sa jej za to velmi podakovat. Uz som sa dlho pri knihe tak s chuti nezasmiala. Za mna plny pocet.
Netreba sa nechat odradit technickou strankou, samozrejme ak ma niekto vztah k vede ako ja, nebude to vobec riesit. Samozrejme, treba brat na zretel, ze sa jedna o sci-fi.
Je to neuveritelna dobrodruzna jadza, ktoru by ste si nemali nechat ujst.

21.03.2015 5 z 5

Nemý svedok Nemý svedok Agatha Christie

Veľmi zaujímavý príbeh,musím povedať že som mala vytypovaneho vraha ale môj odhad mi nevyšiel.ako vždy ma odhalenie identity vraha na spôsob Hercula Poirota prekvapilo,všetko vysvetlené do najmenšieho detailu.Ale musím povedať že zaver nemal na mna taký dopad ako tomu bolo pri iných prípadoch,aj by som vysvetlila prečo ale tým pádom by som niečo vyhradila,co nechcem.poviem len to,že som sa s tým stretla uz pri niektorých Herculovkach, preto z môjho pohladu 4hviezdicky.

28.09.2014 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Vyyyyborna.uz sa teším na pokračovanie.mám pocit že táto bola lepšia ako jednotka i ked i ta sa mi páčila veľmi.
Myslím si že prvému dielu bolo ukrivdene co sa týka hodnotenia (nie z mojej strany),co bolo dôsledkom toho že čitatelia očakávali od knihy niečo ,čím nebola.priznam sa že aj ja som si spočiatku predstavovala o co by mohlo ísť,samozrejme aj na základe trailerov ku knihe,ale vykľulo sa z toho čosi celkom iné.skupina ľudí sa, poviem to tak normálne "nedokázala stotožniť alebo možno lepšie povedané prispôsobiť" myšlienke resp.smerovaniu autora a preto v mnohých prípadoch dostala nízke hodnotenie.
Ale samozrejme každému ulahodí niečo iné. Dôležité je že si človek pri knihe oddýchne od zhonu dnešných dni,a čas sa na okamih zastaví aby sa nechal vtiahnuť do deja - do ríše fantázie.

24.09.2014 5 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Dalsia skvela detektivna praca pani Agathy. Zaujalo ma prostredie, celkom pekne tu boli vykreslene charaktery postav, velmi dobra zapletka a rozuzlenie vyborne. Ako skoro u vsetkych Agatinich diel, aj tu rozuzlenim vlastne prichadzam k tomu, ze som zasa netrafila do vraha. I ked som mala podozrenie a samozrejme jeden predpoklad ohladom toho mi vysiel (ale viec nemozem prezradit) nakoniec sa aj tak ukaze, ze Agatha dokaze s citatelom mavat cely pribeh sem-tam a nakoniec aj tak si urobi po svojom :) a ako bolo napisane v obsahu, neomylne ukaze na vraha. Vyborna, doporucujem.

06.02.2014 4 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Moja prva Marplovka (i ked sa tam slecna Jane Marplova objavuje len sporadicky). Musim povedat ze sa mi celkom pacila, bola to prijemna zmena po Poirotovi (i ked ten je pre mna najlepsi). Musim priznat ze som sa tak trochu obavala, ze sa mi nebude vobec po chuti, ale tento pribeh ma celkom dostal. Nevravim, ze to bolo top, ale za jeden vecer zhltnuta. I ked sa mi pribeh pacil, ten rychly koniec bum-bac, s trosku pofidernym a lahkym rozuzlenim ma donutil dat len 3 a 1/2 hviezdicky (teda tu sa daju dat len cele, ale ja by som pol hviezdicky pridala). Kniha sa mi citala velmi dobre. Som zvedava na dalsie z tejto serie.

27.01.2014 3 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Po dlhsom case som siahla po detektivke bez oblubeneho Poirota. Dost dlho som bola trosku domotana, kniha sa mi citala tazsie, asi preto ze mi nesadla tak ako poirotovky. Dej v skutku premysleny, ale zasa nie az taky ohromujuci ako som u Agathy zvyknuta. Mala som take tusenie, kto je vrah, aj sa mi to potvrdilo. Kniha na oddychovy vecer, ale netreba cakat nic extra. Kedze som dala Modremu vlaku 3 (dala by som aj 3 a pol), tak tu musim ist s hodnotenim nizsie.

20.01.2014 2 z 5

Temný cypřiš Temný cypřiš Agatha Christie

Opat dalsia chutovka od Agathy. Trosku ma zklamalo, ze Hercule Poirot vstupil do deja az celkom neskoro a takztiez mam radsej zaverecnu konfrontaciu samotneho Poirota s pachatelom pri jeho odhaleni, ale aj tak si myslim ze tuto knihu mozem zaradit medzi tie lespie.
Agatha Christie priznala, ze pribeh pokazila tym ze v nom vystupoval Poirot, co sa mne nezda, pretoze ja ho mam velmi rada a vlastne preto citam knihy vylucne s tymto detektivom (ale z casu na cas nepohrdnem aj inou detektovkou od A.Ch.)

15.01.2014 4 z 5

Lord Edgware umírá Lord Edgware umírá Agatha Christie

Velmi sa mi tato detektivka pacila. Dobre prepacovany dej, Agatha naozaj nesklamala. Uz som si myslela ze som uhadla vraha, ale bohuzial. Velmi som sa potesila reedicii tejto knizky, kedze som nevlastnila predoslu verziu, naozaj ma potesilo, ked som ju ku koncu roka nasla na policiach knihupectiev. Agatha christie je skratka kvalita, ktora nikdy neomrzi.
Naopak sm celkom sklamana, ze v slovenskom jazyku nevychadza tolko knih od Agathy ako by som chcela. I ked tohoto roku vysli myslim 3 a vsetky s Herculom Poirotom, aj tak by sa nasi mohli polepsit.
Velmi sa paci ze knizny klub kazdy rok pracuje na dalsich a dalsich reediciach atd. Dufam, ze sa dockam aj knih, ktore od Agathy vysli pre mna bohuzial davnejsie a rada by som si doplnila zbierku o tieto vydania napr. Posledni weekend...

06.01.2014 4 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Mohla by som sa tu rozplyvat nad genialnostou Agathy Christie a jej slavneho Hercula Poirota, alebo asi len jednoducho napisem - genialne, uzasne.

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Radim medzi tie najlepsie diela. U mna jednoznacne vitazi Orient expres, Smrt na Nile a Zlo pod slnkom, ale tato je tiez brilantne napisana. Jedna z nadiskutovanejsich a v tej dobe kontroverznych knih prave kvoli necakanemu odhaleniu vraha. Mna osobne na vraha troska naviedlo aj to, ze som pred nou citala Vianoce Hercula Poirota, ktora sa mi tym padom pacila o nieco viac ako tato. Myslim, ze mozem v klude napisat, ze Agatha Christie si zasluzi vsetky pochvali a slavu, pretoze bola (v mojom pripade stale je) majstrom svojho zanru.

A neostal ani jeden A neostal ani jeden Agatha Christie

Asi najznamesia a naoblubenejsia detektivka z pera kralovnej detektivneho zanru. Priznam sa, najradsej mam tie s Herculom Poirotom, ale musela som si ju precitat a treba povedat, je to brilatny pribeh, napatie az do poslednej strany. Z mojej strany nemozem dat menej ako 5 hviezdiciek, perfektne, Agatha to znova dokazala.

02.01.2014 5 z 5

Nástrahy zubařského křesla Nástrahy zubařského křesla Agatha Christie

Zo vstkych precitanych s Herculom Poirotom sa mi tato pacila zo vsetkych najmenej, neviem cim to je, nejako mi nesadol ani dej ani prostredie. Ako odychove citanie fajn, ale su ovela, ovela lepsie od Agathy ako bola tato. Samozrejme, len moj osobny nazor.

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Dobra klasicka detektivka s Herculom Poirotom. Nebola najlepsia, ale ani najhorsia. Take oddychove citanie. Dala by som skor 3 a 1/2 hviezdicky ak by sa dalo dat. Rozhodne sa mi pacila viac ako Nastrahy zubarskeho kresla. Neviem cim to je, ale to vlakove prostredie sa mi zapacilo, hlavne po tom ako som citala Vrazda v Orient exprese, ta bola najlepsia. Skor sa mi paci ta stiesnena atmosfera, ako tomu bolo napr. Smrt na Nile, Smrt v oblakoch, A neostal ani jeden - skupinka ludi v urcitom uzavretom resp. izolovanom priestore a jeden z nich je vrah :).

02.01.2014 3 z 5

Smrť na Níle Smrť na Níle Agatha Christie

Dalsia originalna, napinava a jedna z najlepsich detektivok od tety Agathy. Spolu s "Vrazda v Orient exprese" su pre mna tym najlepsim z radov Hercule Poirot. Vybornych je vskutku vela, to musim priznat, uz mam od tejto autorky nieco nacitane, ale tieto dva tituly su NAJ. Agatha Christie je znama dokonale premyslenymi zapletkami. Ja sosobe ju obdivujem, je to GENIUS.

30.12.2013

Vražda v Orient exprese Vražda v Orient exprese Agatha Christie

Jedna z mojich naj-najoblubenejsich detektivok z pera kralovnej tohto zanru - a pravom. Agatha Christie je naprosto uzasna. Premyslene, zaujimave, originalne ...... myslim ze superlativ by sa dalo pisat aj na stranu. Mne osobne ulahodili prave detektivky s Herculem Poirotom, je genialny - ako sama spisovatelka. S Herculem Poirotom zboznujem viacero knih, ale tato je istym sposom pre mna jedinecna, atmosfera, pribeh, rozuzlenie skratka No.1. Odporucam kazdemu.

30.12.2013 5 z 5

Hra za hrou Hra za hrou Gus Hansen

Sialena jazda v podani sameho majstra - Great Dane. Vyborna, videla som aj tento turnaj cez youtube a mozem povedat, ze tomuto sa hovori perfektna hra. Nahlad do myslienkovych pochodov jedneho z najlepsich a najobavanejsich hracov sucasnosti, na zaklade jeho zapiskov pocas turnaja. Analyza svojich a superovych kariet - no skratka pre milovnika pokeru Biblia :). Asi mozem s urcitostou povedat, ze len Gus si moze dovolit prezradit jeho zmyslanie pocas hry, pretoze jeho hra je tak nepredvidatelna, ze aj pre skuseneho hraca, ktory drzal v ruke tuto knihu nijako nepomoze aby prekabatil majstra remesla :).

10.11.2013 5 z 5