Pavlushka458 Pavlushka458 komentáře u knih

Plyšákokalypsa Plyšákokalypsa Carlton Mellick III

Začalo to jako velmi zajímavý příběh, ale pak to začalo být opravdu hodně divné. Mám Mellickovi knihy ráda, ale tato mezi mé oblíbené skutečně patřit nebude. A ten závěr, je tak blbej, že se mu diví i sám autor v dovětku ke knize.

01.05.2024 4 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Tam, kde se prolíná genialita se šílenstvím, právě na tomto místě ze země tryská pramen Mellickovi nezměrné fantazie. Další úžasná obálka skrývající povídky vskutku originální, poutavé a zábavné. Jen mě trošku mrzí rychlé ukončení posledního příběhu - s námětem by se dalo pracovat ještě do větší hloubky.

23.04.2024 5 z 5

Rezavé panny Rezavé panny Gwendolyn Kiste

Nějak pořád nevím co si mám o knize myslet. Celý příběh jsem očekávala nějaké vysvětlení toho co se dívkám stalo. Jediné co mě napadá je, že je to vlastně taková bajka, kdy zvířata jsou nahrazena měnícími se dívkami a autorka si tímto způsobem pohrává s metaforou, kdy děvčata představují stav okolního prostředí a společnosti.

18.04.2024 4 z 5

Tramvaj č. 1852 Tramvaj č. 1852 Edward Lee

Tuto knihu jsem přihodila do košíku vlastně jen kvůli poštovnému zdarma. Je to prostě boží. Začátek ve vší slušnosti a počestnosti, který velice brzy vezme úplně jiné obrátky. Ty prasárničky ve spojení s tajemnem a temnotou mě naprosto uchvátili. Doufám, že v budoucnu vyjdou v češtině i další autorova díla.

04.04.2024

V jejím srdci svět se tříští V jejím srdci svět se tříští Jonathan Dylan Barker

Úžasná kniha, která mě bavila od začátku až do konce. Přiměřené množství, lehce zapamatovatelných postav, skvěle doplňuje zajímavý příběh. Hlavní hrdina rozhodně není vzorem ctnosti, ale to je jen další kousek do sebe báječně zapadající skládačky.

28.03.2024 5 z 5

Troll Troll Matthew A. Clarke

Velice zvláštní kniha. Příběh začíná jako klasická kyberšikana. Postupně se dostáváme do úplně jiných rovin a neskutečných skutečností.

01.03.2024 4 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Moje druhá, přečtená kniha od Mellicka a opět příjemné počtení. Taková romantická úchylárna, kde nechybí příšery, podivínský hlavní hrdina, sex, násilí a samozřejmě trocha morbidní zábavy. Opět v příběhu cítím i poučení a náhled do lidské mysli, kdy sobeckost předčí všechny ostatní lidské vlastnosti.

26.01.2024 5 z 5

Lidožrouti z Lízátkova Lidožrouti z Lízátkova Carlton Mellick III

Ač to někomu možná nepřijde, tento příběh na pozadí podivna, divna až velkého neuvěřitelna v sobě skrývá i hluboký příběh plný poučení. Celkově autorův styl psaní je taková oddychovka protkaná trošku anglickým humorem a erotickými scénami, které však na mě nepůsobí vulgárně. Je pravda, že tato kniha určitě není pro každého čtenáře, i když se zde najde - romantika, fantasy, horor i lehké prasárničky.

21.01.2024 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Tolik mrtvých jako v této knize je už jen ve filmu Rambo, nutno podotknout, že každá z obětí má svůj význam pro děj. Úžasná studie lidské duše. Na pozadí neuvěřitelné situace se odehrává příběh plný lidské zloby, závisti, nenávisti, ale i lásky, porozumění, důvěry a snahy pomoct.

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Psycho- psycho a znovu koukám jako blázen, jen v tom nejlepším slova smyslu. Tak takový nástup a nášup už od prvních stran, těžko hledat. Chvílemi se čtenář zamýšlí zda je mu hlavní " hrdinky" líto ( nepěkně prožitý celý dosavadní život) nebo se mu chce zvracet. Závěr knihy mě poněkud odzbrojil.

16.01.2024 4 z 5

V rozkvětu V rozkvětu Kristina Haidingerová

Mé první setkání s knihou edice Zrnka temnoty. Musím ovšem říct, že velice příjemné. Knihu lze doporučit pouze těm, kteří mají v oblibě mírně divné knihy protknuté lehkým erotickým nábojem s nádechem fantasy a hororu. Styl psaní autorky, dobře pochopitelný a nenásilný.

Město strachu Město strachu Alexander Gordon Smith

Další díl série, posunuli jsme se z podzemí na povrch, kde už se rozvíjí trochu zombie-kalypsa. Pro mě stále příjemné čtení. Jen pořád nemůžu rozdýchat v co změnil Alex. Brzy se chystá vydání závěrečného dílu, už toužebně očekávám jak to s naším oblíbeným hrdinou dopadne.

Tráva Tráva Anya Martin

Taková tenoulinká parádička. Krásné kresby na obálce i v samotné knize jen doplňují celkový příjemný dojem. Lehký nádech erotiky a mírný hororový podtext knížce vyloženě sluší. Jen škoda, že průběh návštěvy Felecie nebyl více rozvinut do delšího děje. Celkově velice dobře čtivá kniha.

16.01.2024 5 z 5

Ta nádherná věc, jež na nás všechny čeká Ta nádherná věc, jež na nás všechny čeká Laird Barron

Tak to byla jízda na horské dráze - pěkně sešupem dolů. Sbírka povídek, kde člověk nenajde žádnou špatnou, jen je těžko vybrat tu nejlepší. Na začátku Knihy mi trošku dalo zabrat zvyknout si na autorův způsob psaní, pak už to frčí.

08.01.2024 5 z 5