Ta nádherná věc, jež na nás všechny čeká

od:

Ta nádherná věc, jež na nás všechny čeká

Devět povídek autora považovaného za jeden z nejvýraznějších talentů současného hororu. Příběhy plné nadpřirozených hrůz i existenciální úzkosti spojuje nejen promyšlený koncept sbírky, ale také nezpochybnitelné literární mistrovství, s jakým Barron žongluje s různými žánry, styly a náladami.

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353011/ta-nadherna-vec-jez-na-nas-vsechny--vI3-353011.jpg 4.310
Originální název:

Beautiful Thing That Awaits Us All (2013)

Žánr:
Horory, Povídky
Vydáno:, Gnóm!
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Pampalini
12. února

Keďže mi aj niekoľko dní po dočítaní príbehy ostávajú v hlave, bolo to dobré. Pestré, prekvapujúce... a dostatočne špinavé. Autor je "blázon" v dobrom slova zmysle, nepíše prvoplánovite a vykalkulovane, ale tak, ako to cíti a chce. Vcelku náročné čítanie.

eraserhead
03.10.2017

Mé první setkání s Barronem a musím říct, že poměrně zajímavé. Zpočátku, tak první dvě povídky, jsem totiž z knihy byl docela rozčarován a na rozpacích. Napsané je to parádně, Barron umí bravurně vykreslit postavy a jejich charaktery a skvěle pracuje s prostředím a časovým ukotvením příběhů (a že jednotlivými povídkami skáče v čase i mílovými kroky). Čekal jsem, samozřejmě, horror a k jako takové jsem ke knize přistupoval. A ono mi připadlo, že v těchto povídkách je horror jakoby až druhý plán a naprosto bez pointy. Opravdu zvláštní pocit, někteér povídky prostě končí najednou, bez nějaké výrazné pointy, vyvrcholení. Občas mi to připadlo jako z Věřte-nevěřte. Čím déle jsem však četl, tím více do mně Barron pronikal, až si mě nakonec zcela získal. Barron je skvělý literát, parádně pracuje se slovy, stylem i formou. I s obsahem. Ač třeba Redfieldská děvčata nemají výraznou pointu, je to výtečný čistě ženský příběh. Za vrcholy knihy považuji povídky Jizva a Saturnův chřtán. Výteční jsou i Muži z Porlocku. Naprostý úlet je Vastace. Barron by se dal v klidu označit za svěží vítr moderního horroru. Ač jsem velkým milovníkem H. P. Lovecrafta (nebo možná právě proto), paradoxně za jediné (ale naprosto malicherné) negativum vidím ve velkém počtu lovecraftovsky laděných příběhů.


Autor a jeho další knihy

Laird Barron

Laird Barron
americká, 1970

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených12x
v Doporučených3x
v Knihotéce13x
v Chystám se číst27x
v Chci si koupit10x
v dalších seznamech1x