PavlineCZka PavlineCZka komentáře u knih

Kolik morčat se vejde do letadla? Kolik morčat se vejde do letadla? Laura Overdeck

Jedná se podle mě o moc hezky napsanou a podanou zajímavou knížku pro děti základní školy. Docela hezky se (nejen) děti dozvědí i o tom, co je to pí a o různých metodách použití v praxi. Zábavná matematika.

12.10.2023 5 z 5

Maminko, nekřič! Maminko, nekřič! Jeannina Mik

Zezacatku mi knizka prisla skvele psana a chytala me za srdce, ale postupne mi jeji styl psani nejak nesedl. Na druhou stranu, cokoli Vam pomuze na ceste za lepsim rodicovstvim, smele do toho!

04.02.2023 2 z 5

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

Na toto tema je zpracovanych rada filmu.. ucitel na skole plne beznadejnych pripadu.. ale pisemna forma je proste mnohem lepsi a zabavnejsi. Sice spousta klise atd., ale i tak me knizka bavila.

09.12.2022 5 z 5

Manžel nikdy nespí Manžel nikdy nespí Alena Jakoubková

Nevim proc jsem cekala knihu vtipnou a zabavnou, vzala jsem ji jen tak narychlo v knihovne. To se ovsem nestalo. Kazdopadne i tak celkem fajn jednoducha oddechovka.

25.09.2022 3 z 5

Víš, kam chodí kakat myš? Víš, kam chodí kakat myš? Guido Van Genechten

Krasnou formou podany pribeh o mysi, ktera uz umi kakat na zachode. Detem se moc libi, jen me mrzi, ze odklapeci okenka se neotviraji obracene nebo ze nejsou nalepena na opacne strane. Musim prohlizet s detmi, aby kniha nepodlehla brzy totalni zkaze :)

14.06.2022 5 z 5

Nauč mě mluvit - 500 slov, říkadla, pohádky Nauč mě mluvit - 500 slov, říkadla, pohádky Luboš Huml

Vyborna knizka pro rozsireni slovni zasoby, rozmluveni. Je mnohem oblibenejsi nez knizky typu leporel, i kdyz mekke papiry dostavaji dost zabrat.

14.06.2022 5 z 5

Jak to chodí - 8 oblíbených povolání Jak to chodí - 8 oblíbených povolání kolektiv autorů

Knizku jsem nahodou koupila ve skolce a je opravdu nejvic oblibena naseho skoro 4 leteho syna. Temata pro nej nejvic zajimava a oblibena podana peknou konverzaci rozvijejici formou.

Jak to chodí v přístavu Jak to chodí v přístavu Josef Švarc

Moc pekna tvrda knizecka, naseho 3 letaka velmi bavi a navic ji nezmacka :))

31.01.2022 5 z 5

Jak to chodí na letišti Jak to chodí na letišti Josef Švarc

Moc pekna tvrda knizecka, naseho 3 letaka velmi bavi a navic ji nezmacka :))

31.01.2022 5 z 5

Nebojme se vlastních dětí Nebojme se vlastních dětí Ivan Krejčí

Takova kratoulinka blbina. Trosku jsem se pousmala, ale to je tak vse. Popisuje bohuzel docela realna rizika rodicovstvi.

15.01.2021 2 z 5

Pletky s osudem Pletky s osudem Simona Monyová (p)

Zprvu jsem si rikala, ze je to takova oddechovka a kam az to povede.. no byla to hrozna slatanina vseho sileneho dohromady. Postavy nerozvedeny, lita se z jednoho na druheho.. to mam za to, ze si pujcuji knihy, kdyz u nekoho prespavam :-D

15.09.2020 2 z 5

Rozvíjej se, děťátko... Rozvíjej se, děťátko... Eva Kiedroňová

Kniha pro me byla jeste vetsim zklamanim jako Nezna naruc rodicu.
Roztahane informace, opakujici se informace, opakujici se fotky, ty same jako v predchozi knize. ... celkove se to spatne cte a cloveka to ubiji...
Bohuzel je tam tak strasne mnozstvi opakujicich a i prebytecnych informaci, ze pak podle me neni laikovi jasne, co je opravdu dulezite. Myslim, ze by se kniha dala obsahnout na 25 % stran.

06.05.2020 2 z 5

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

Do knihy jsem vkladala velke ocekavani. Dostala jsem se k ni az s ocekavanim druheho ditete, nicmene myslim, ze i tak jsem ke spravnym pristupum dospela vlastni iniciativou a zvidavosti jiz driv.
Kazdopadne informace se hodne opakuji, zezacatku se opakuji snad 20× ty same fotky stale dokola, az je to ubijejici... urcite neuskodi si knihu precist a nastavit se na ty spravne principy manipulace atd.
Bohuzel i pres to preze vsechno vidam spousty rodicu, kteri svym detem naprosto zjevne ublizuji. Bohuzel nemam v dnesni dobe jiz zadnou mechaniku na CD/DVD, tak si budu muset vystacit s knihou a youtube.
Kapitola noseni je hodne odbyta a nejspis i zastarala bych rekla.

05.05.2020 3 z 5

Mámou ve světě kluků Mámou ve světě kluků Kateřina Venzarová

Od knihy jsem mela velike ocekavani. Mam doma 20mesicniho chlapecka a cekam dalsiho. Nicmene muj momentalni tehotensky a unaveny pretizeny stav mi nejspis nedovoluje knihu plne vnimat. Casto jsem se pristihla, ze vubec nevnimam, o cem se tam pise. Nektere myslenky nejsou spatne, nejvic se mne libily pribehy na konci konkretnich mamin. No, budu se k ni muset jednou vratit. Asi v lepsich casech.

26.03.2020 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Kniha se da cist, ale co do obsahu a literarni urovne mne neprijde nikterak strhujici... Nevim, zda vyhledam dalsi od autora, i kdyz mi jej kamaradka nabizi.

14.03.2020 3 z 5

Klíč k určování kluků Klíč k určování kluků Kathryn Lamb

Kniha mého mládí. V asi tak 12-14 letech mě bavila :)

14.03.2020 3 z 5

Modrý kámen Modrý kámen Barbara Wood

Ac jsem si zezacatku rikala: "co to ma byt?!" a myslela, ze jde o nejakou prisernost, kniha me nakonec bavila. Pribehy na sebe svym zpusobem celkem navazuji, nektere jsou lepsi, nektere horsi, ale celkove se kniha cte dobre.

03.02.2020 4 z 5

Zdravé těhotenství Zdravé těhotenství Elizabeth Fenwick

Rady celkem zastarale a navic bych rekla i mnohdy nevhodne - napriklad jezte neomezene mnozstvi ovoce, pijde hodne ovocnych dzusu, cviky z jogy mi nektere taky neprisly vhodne atd. No a rady jako omezte drogy me pobavila :-D

26.01.2020 2 z 5

Malý tyran Malý tyran Jiřina Prekopová

Od knihy jsem taktéž čekala více. Viděla jsem nějaké příspěvky paní psycholožky na facebooku a zdály se mi skvělé a trefné, nicméně kniha mě teda vůbec nechytla, způsob psaní je nezáživný a nic moc mi nepřinesl.

10.06.2019 2 z 5

Katalánec Katalánec Noah Gordon

Kniha je velmi ctiva a prijemna, sice dle meho nazoru o neco slabsi nez Ranhojic, ale i tak dobre odpocinkove cteni.

23.04.2019 4 z 5