pujec pujec komentáře u knih

Problémy zazobaný holky Problémy zazobaný holky Babe Walker

Velmi čtivé, ale přes veškerou nadsázku je Babe neskutečně tupá a sebestředná. Až mi došel humor. Navíc mi velmi realisticky připomněla jednu známou osobu a to mě lehce deprimovalo. Za což Babe sice nemůže, ale chápeme se.

12.10.2022 3 z 5

Zkrotit vlka Zkrotit vlka Benjamin Black (p)

(SPOILER) Do knihy jsem se nějak nemohla začít, děj je velmi rozvleklý. Zhruba v poslední třetině se konečně začne něco dít a kniha má spád. Většinu času se nedělo téměř nic, Stern dumá nad nesmrtelností brouka a občas souloží. V posledních několika stránkách se všechno vyřeší. Respektive se dozvíme, kdo koho zabil a proč. Aspoň že tak.
Čekala jsem historickou detektivku, místo toho jsem dostala... Vlastně ani nevím.
Pro českého čtenáře je pohled zahraničního autora jistě zajímavý. Prostředí bylo vykresleno pro mě skvěle. Nápad se mi též líbil, poslední třetina knihy byla zajímavá. A za to odpustím ty nezáživné první dvě třetiny.

22.08.2022 3 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Líbil se mi začátek (docela) a líbil se mi konec. Prostřední část byla strašlivě nudná a o ničem, do čtení jsem se musela vyloženě dokopat.
Nápad s magicky propojenými světy je super, doufám, že v dalším díle se to nepokazí.

19.07.2022 3 z 5

Světlý král Světlý král Karolina Francová

(SPOILER) Opět čtivě napsáno, ale obsahově děs běs. Za mě zklamání.
Všichni se chovají hrozně, nelogicky a pitomě, na jednu stranu se hrozně milují a na stranu druhou se chtějí vzájemně povraždit. Jako z telenovely.
Z Nataniela je největší pitomec, který neustále potřebuje zachraňovat. Klára jako svatá Dala, neví komu se chová úplně mimo. A Merlin? Proboha proč? Neexistuje jiná mytologická postava, že musí být naprosto všude?
Co se mimozemšťanů týče, kdyby o nich byla úplně jiná kniha, tak super, brala bych. Ale dohromady mi to nesedí a obsahově je to celkově takové vachrlaté.
Plus celkem otevřený konec, což bytostně nesnáším. Nicméně chápu, že někdo si v tom zase libuje.

16.04.2022 2 z 5

Ohromně mě zaujal název, nápad byl skvělý. Ale provedení stojí za houby. Všechno je dost chaotické, chvílemi je sranda, pak psycho, pak detektivka, pak romantika... Ale ve finále to není ani jedno, jen hodně divný guláš. Všichni jsou tak hrozně cool a unikátní, až působí prostě jen komicky, přestože předpokládám, že tak vyznít postavy neměly.
Navrch to dorazil špatný překlad a nulová korektura. Protože ten, kdo napíše, že hrdinka byla "vyfrýkovaná," zkrátka nemůže být normální...

26.07.2021 2 z 5

4 blondýnky 4 blondýnky Candace Bushnell

Podle anotace jsem čekala nenáročnou zábavu, ale kde nic, tu nic... První a čtvrtá (možná i třetí) povídka mohly být zajímavé, ale napsáno je to příšerně. Děj rozvláčný, až nulový, aby se nakonec všechno odehrálo na 4 řádcích. Hrdinky druhé a třetí povídky byly s prominutím blbé, až to třískalo dveřma.
Slovy klasika: Nápad jistě dobrý, ale výsledky nebyly dobré.

18.06.2021 1 z 5

Lexikon lektvarů paní Daneové Lexikon lektvarů paní Daneové Katherine Howe

Dlouho mi trvalo se začíst, zvlášť v první půlce se nic nedělo. Zápletka nakonec zajímavá, nicméně konec celkem odfláknutý, uspěchaný. Doslov vysvětlující reálné základy a vztah autorky k tématu byl fajn.

13.06.2021 3 z 5

Bujná fantazie Olivie Joulesové Bujná fantazie Olivie Joulesové Helen Fielding

Nápad by to byl dobrý, ale zpracování hodně kulhá. Začátek je neskutečně nudný, v ději se nelogicky skáče, místy jsou divné mezery. Hlavní postava je na jednu stranu úplně pitomá, na druhou stranu vlastním přičiněním hotová superžena. Dohromady divná kombinace.

28.05.2021 1 z 5

Bon appétit! aneb Lekce francouzské kuchyně Bon appétit! aneb Lekce francouzské kuchyně kolektiv autorů

Skvělá kniha, nabízí pestrou škálu dobře popsaných receptů ze surovin, které lze poměrně snadno sehnat. Navíc se mi velice líbí zpracování, velké množství fotek a zajímavostí.

11.02.2021 5 z 5

Kronika módy Kronika módy N. J. Stevenson

Celkem pěkná kniha, zaměřená hlavně na britskou módu, což je pro mě spíš na škodu. Celkový zážitek kazí i špatný překlad a množství překlepů. Občas bych řekla, že jsou chyby i ve faktech. Členění jednotlivých období je někdy nelogické.
Navíc mi vadí opakování fotek, kdyby jich bylo více, případně na fotkách by byly věci zmiňované v textu, můj dojem by se zlepšil.

12.01.2021 3 z 5

Žena se lvem Žena se lvem Františka Vrbenská

Většina povídek vůbec nebyla špatná, ale od přečtení knihy mě málem odradila hned první povídka. Za mě opravdu otravná. Navíc tenhle styl psaní je po mě úplné peklo.
Jinak se mi líbila pestrost povídek, některé mě zaujaly hodně, jiné méně.

13.11.2020 3 z 5

Život s vůní lubrikantu Život s vůní lubrikantu Emma Scharkez

Líbí se mi neotřelé téma, místy zajímavé situace. Ale to je asi tak všechno. Popisy jsou často velmi zdlouhavé, navíc podané tak nějak nudně, bez šťávy. Navíc hlavní hrdinka se celou dobu tváří, jako by řídila raketovou základnu. A jak jsou z ní všichni nestále na větvi? Proč?
Nakonec humoru je v příběhu skutečně pomálu. Možná kdyby všechno nebylo napsané tak staticky.

22.07.2020 2 z 5

S Baťou v džungli S Baťou v džungli Markéta Pilátová

Příběh určitě zajímavý, díky této jsem objevila pro mě neznámý kousek historie. Nicméně mi opravdu vadí styl psaní, tahle mozaika příběhů se mi četla zkrátka špatně. Vidím, že ho všichni chválí, mně přesto nevyhovuje.

14.06.2020 2 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Nějak jsem se nemohla začíst, trvalo mi to skoro do půlky knihy. Pak jsem si vsugerovala, že se nejedná o Bridget, ale úplně jinou hrdinku, a šlo to samo. Prostě tohle už není klasická BJ. Mark nemá být mrtvý, to prostě nejde.
Oddechovka to částečně je, nicméně místy byla kniha až moc smutná.

20.02.2020 3 z 5

Pravé české míchačky Pravé české míchačky Alexandr Guha

Část s recepty a o receptech byla skvělá, zajímavá a neotřelá. Kdežto většina doslovů a poznámek na konec mě k smrti nudila. Existenciální důvody kocoviny a podobně nejsou nic pro mě. To mi celkově zkazilo zážitek z knihy, proto nižší hodnocení.

14.08.2019 4 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Velmi pěkně, čtivě napsané. Přestože podobnou literaturu moc nečtu, moc se mi líbila. Milé, i když trochu smutné čtení. A nebylo to extra přeslazené, čehož si cením.

02.08.2019 4 z 5

Deníky psané v korzetu Deníky psané v korzetu Katie MacAlister

Pěkná oddychovka s pro mě zajímavým námětem. Jen bych uvítala méně milostných scén, které byly otravně dlouhé a hlavně neskutečně pitomě užvaněné. Kdo u sexu tak strašně žvaní?

13.05.2019 4 z 5

Single na Manhattanu Single na Manhattanu Amanda Stauffer

Líbila se mi obálka a příběh je napsaný opravdu čtivě. Potud klady. Od knihy tohoto žánru očekávám nenáročnou zábavu a hlavně šťastný konec. Tady chybí obojí, ale samozřejmě si na konci trochu zafilozofujeme.
Jako bonus je hlavní hrdinka neskutečně protivná. Na jednu stranu se ze všeho červená, jakýkoli tělesný kontakt ji uvádí do rozpaků a bez dlouhodobého vztahu nepřichází v úvahu, zkrátka jako z románu z 18. století. Na stranu druhou randí s několika muži najednou.
Zkrátka ztráta času.

19.03.2019 1 z 5

Jak být ženou Jak být ženou Caitlin Moran

Kniha mi byla několikrát doporučena, ale že bych byla nějak nadšena... Čte se celkem dobře, některé myšlenky se mi líbí a ztotožním se s nimi. Jiné jsou zajímavé, přestože s nimi nesouhlasím a donutily mě k zamyšlení. A jiné jsou úplně hloupé.
Takže na jedno přečtení dobré, ale děkuji, nikdy více. Jak tuhle knihu, tak autorku.

27.02.2019 3 z 5

Jak stvořit dívku Jak stvořit dívku Caitlin Moran

Na obálce je, že se budu za břicho popadat. Nestalo se a to jsem vskutku nenáročný hihňal. Trvalo dost dlouho, než se vůbec něco začalo dít. Zhruba prostředek knihy se mi líbil dost, spousta akce, opravdu detailních popisů možných i nemožných situací. Ale všechno zase pokazil dojemně melodramatický konec.

18.01.2019 2 z 5