pavel8652 pavel8652 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

...nebylo už možné rozlišit,která tvář patří člověku a která praseti.
Krásná knížka přečtená jedním dechem.
Doporučuji.

28.10.2020 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Další Gordonova pecka.
Ve válce Severu proti Jihu jsem se sice trochu ztratil,ale kniha jako celek bylo opravdu super čtení.

10.03.2020 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Super kniha.Dobře napsaná,žádné "prázdné" stránky,přečtená jedním dechem.Od knihy se neodtrhnete a jestli vás děj pohltí,jako mě,dost možná začnete přemýšlet o vlastních křižovatkách,o realitě,o životě...

30.12.2020 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Čtivá kniha od začátku do konce.Doporučuji.

19.02.2020 5 z 5

Cizinec v cizí zemi Cizinec v cizí zemi Robert A. Heinlein

S chutí jsem se začetl a s odporem dočetl.
Poslední třetina knihy je asi náhled do sektářských praktik.Dalekosáhlý výčet nadpřirozených schopností a dějů mě unavoval a celá kniha na mě působila jako slepenec minimálně dvou knih...
...a nebo jsem ji jen nepochopil.

27.12.2020 1 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Na rozdíl od Ranhojiče a Šamana byla pro mne tato kniha nudná a "bez šťávy".Vlastně jsem se jen prokousal na konec.Vzhledem k předchozím dvěma knihám to ale byla jakási povinnost.Své čtenáře si kniha jistě najde,ale pro muže to podle mne moc není.

31.03.2020

Moře a jed Moře a jed Šúsaku Endó

Pěkná kniha na jeden večer,co se čtení týče,ale v hlavě asi nějakou dobu vydrží.Celá kniha vygradovala v silný závěr,který mě nutí k zamyšlení a přemýšlení.Naštěstí to byla "jen kniha" a já se moc těším na Endóovo "Mlčení".

04.04.2020 4 z 5

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

Ač je kniha určená pro děti a mládež,velice mě překvapila.Nerad hledám u knih nedostatky,beru je většinou takové jaké jsou,a tahle byla neskutečný relax

22.02.2021 4 z 5

Útěk ze Sibiře Útěk ze Sibiře Rufin Piotrowski

Takové téma dávalo určitě více prostoru a ne jen necelých sto stránek.Neskutečný a zbytečný kvapík,vlastně taková moje cesta do práce.Kniha mě velice zklamala.

04.02.2021 1 z 5

Mlčení Mlčení Šúsaku Endó

"Mlčení" je stejně jako "Moře a jed" krásný,sice trochu kratší román o střetu kultur a ač to není můj šálek,kniha se vryla myslím dost hluboko.Vřele doporučuji.

14.04.2020 5 z 5