pavel8652 pavel8652 komentáře u knih

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

Ač je kniha určená pro děti a mládež,velice mě překvapila.Nerad hledám u knih nedostatky,beru je většinou takové jaké jsou,a tahle byla neskutečný relax

22.02.2021 4 z 5

Útěk ze Sibiře Útěk ze Sibiře Rufin Piotrowski

Takové téma dávalo určitě více prostoru a ne jen necelých sto stránek.Neskutečný a zbytečný kvapík,vlastně taková moje cesta do práce.Kniha mě velice zklamala.

04.02.2021 1 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Super kniha.Dobře napsaná,žádné "prázdné" stránky,přečtená jedním dechem.Od knihy se neodtrhnete a jestli vás děj pohltí,jako mě,dost možná začnete přemýšlet o vlastních křižovatkách,o realitě,o životě...

30.12.2020 5 z 5

Cizinec v cizí zemi Cizinec v cizí zemi Robert A. Heinlein

S chutí jsem se začetl a s odporem dočetl.
Poslední třetina knihy je asi náhled do sektářských praktik.Dalekosáhlý výčet nadpřirozených schopností a dějů mě unavoval a celá kniha na mě působila jako slepenec minimálně dvou knih...
...a nebo jsem ji jen nepochopil.

27.12.2020 1 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

...nebylo už možné rozlišit,která tvář patří člověku a která praseti.
Krásná knížka přečtená jedním dechem.
Doporučuji.

28.10.2020 5 z 5

Mlčení Mlčení Šúsaku Endó

"Mlčení" je stejně jako "Moře a jed" krásný,sice trochu kratší román o střetu kultur a ač to není můj šálek,kniha se vryla myslím dost hluboko.Vřele doporučuji.

14.04.2020 5 z 5

Moře a jed Moře a jed Šúsaku Endó

Pěkná kniha na jeden večer,co se čtení týče,ale v hlavě asi nějakou dobu vydrží.Celá kniha vygradovala v silný závěr,který mě nutí k zamyšlení a přemýšlení.Naštěstí to byla "jen kniha" a já se moc těším na Endóovo "Mlčení".

04.04.2020 4 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Na rozdíl od Ranhojiče a Šamana byla pro mne tato kniha nudná a "bez šťávy".Vlastně jsem se jen prokousal na konec.Vzhledem k předchozím dvěma knihám to ale byla jakási povinnost.Své čtenáře si kniha jistě najde,ale pro muže to podle mne moc není.

31.03.2020

Šaman Šaman Noah Gordon

Další Gordonova pecka.
Ve válce Severu proti Jihu jsem se sice trochu ztratil,ale kniha jako celek bylo opravdu super čtení.

10.03.2020 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Čtivá kniha od začátku do konce.Doporučuji.

19.02.2020 5 z 5