Útěk ze Sibiře

Útěk ze Sibiře https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83993/bmid_utek-ze-sibire-83993.jpg 4 17 5

Paměti polského revolucionáře, který byl za účast v povstání v letech 1830-1831 a následnou revoluční činnost odsouzen na doživotní nucené práce na Sibiři.

martina.culik
03.04.2022 2 z 5

Celá kniha mi přišla taková zrychlená a všechny episody byly popsané jen povrchně. Téma je samozřejmě hluboké, ale zpracování mi nepřišlo úplně dobré - možná je to tím, že autor není spisovatel, ale kniha mě vlastně vůbec nezaujala, ještě že byla tak krátká.

pavel8652
04.02.2021 1 z 5

Takové téma dávalo určitě více prostoru a ne jen necelých sto stránek.Neskutečný a zbytečný kvapík,vlastně taková moje cesta do práce.Kniha mě velice zklamala.

Katka2382
23.05.2020 5 z 5

Zajímavá útlá knížečka.Zavede nás do trestaneckých táborů a ruské krajiny ještě za doby vlády cara.

Vojslava
26.01.2019 4 z 5

Tuto útlou knížku jsem vzala do ruky na doporučení, ale nelituji - jednak je to svým způsobem dobrodružná, ale i velmi emotnivní četba, na straně druhé jsem se dozvěděla i spoustu reálií, které mi objasnily mnohé nejasnosti z četby jiných knih i ze shlédnutí jiných uměleckých děl. Jen škoda, že autor několika větami pominul i etapy, které by byly taky zajímavé, zejména na konci. Ale chápu, že to už nebylo pro něj nejspíš tak relevantní. Každopádně stojí za přečtení!

laepus
04.10.2016 3 z 5

Jednoduché historické čtení a jednom velkém útěku v půlce 19. století. Je poznat, že autor není žádný študovaný literát, ale "jen" člověk, který měl za sebou pekelný osud. Jen závěr, kdy už má to nejhorší za sebou, je pak zbytečně zrychlený, i když události jsou stále nesmírně zajímavé. Je to zajímavá sonda do mezinárodních vztahů a hranic v 19. století.