Pavčule Pavčule komentáře u knih

Další, prosím Další, prosím Max Skittle

Příjemná a často i zábavná knížka . Přečtením rozhodně neuděláte chybu .

07.11.2023 5 z 5

Řezník a střízlík Řezník a střízlík Alaina Urquhart

Přiznám se,že mě nízké hodnocení ostatních zaskočilo . Nebuďte tak přísní, sami byste určitě takový příběh nedokázali napsat :) . Za mě tedy top - čtivé , napínavé a s atmosférou a vypadá to, že bude pokračování, které si určitě nenechám ujít .

01.11.2023 5 z 5

Chlapec z Buchenwaldu Chlapec z Buchenwaldu Susan Elizabeth McClelland

Napsáno trochu jinak než je u takových knih zvykem . Možná proto , že autor píše o době , kdy byl dítě , takže zase něco trochu jiného . Zajímavý životní příběh .

26.10.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Hlavní hrdinka mi byla na začátku docela sympatická a pak už jenom méně a méně . Často jsem chtěla knihu odložit , ale nakonec mě něco hnalo číst dál a dál , takže se mi asi přece jen líbila, ale tak nějak jinak . Jsem z toho docela rozpačitá. Až uvidíš moře jsem ještě nečetla , takže nemám srovnání .

18.10.2023 3 z 5

Zvěrolékař jde do boje Zvěrolékař jde do boje James Herriot (p)

Tyto příběhy nikdy nezklamou :)

09.10.2023 5 z 5

Ztracená v galábii Ztracená v galábii Sonja Chihaoui

I když mám na tohle téma přečteno hodně knížek , tak tenhle příběh mi nesedl a hlavní hrdinka mi z nějakého důvodu byla hodně nesympatická už od prvních stránek , povrchní a bez emocí - 2 krát vdova a popsáno jako " fajn , jedu dál ". A ty její záchranné mise tomu dodaly korunu . Neříkám ,že se to nestalo , ale přišlo mi to hodně přitažené za vlasy . Podle mého si to hodně přikrášlila ,aby čtenáři mohli říct ,že je úžasná . Težká nesympatie . Knížky obvykle nehodnotím jako " odpad " , ale tady nemůžu jinak .

09.10.2023 odpad!

Zvěrolékař z Yorkshiru Zvěrolékař z Yorkshiru Julian Norton

Tenhle pořad jsem si opravdu oblíbila a Juliana též . Knížka spíše o jeho životě než o jeho zvířecích pacientech , i když pár vzpomínek se taky najde . Oceňuji upřímnost ohledně jeho zdravotních potíží .

26.09.2023 5 z 5

Doktor z Varšavy Doktor z Varšavy Elisabeth Gifford

Smutný příběh, ale zároveň krásný . Vrchol lidskosti .

26.09.2023 5 z 5

Břehy nejsou na dohled Břehy nejsou na dohled Marek Uhlíř

Těžko se hodnotí - moc mi nesedlo to neustále skákání z roku na rok a celkově mě mnohem víc zaujaly příběhy z hospicu Cesty domů , než to, co se dělo na lodi .

19.09.2023 2 z 5

Zvěrolékař v akci Zvěrolékař v akci Julian Norton

Miluji seriál Veterinář z Yorkshiru , takže tato kniha od Juliana je povinnost . Pan doktor je velký sympaťák jak na obrazovce , tak jako spisovatel . Přečteno jedním dechem .

14.09.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Nepřidám se k těm , kteří " přečetli jedním dechem " . Myslím,že celkovému vyznění hodně ublížila ta kauza - děj je vyzrazen už předem . Za mě tenhle titul od paní Mornštajnové top opravdu není .

08.09.2023 2 z 5

Kámen, nůžky, papír Kámen, nůžky, papír Alice Feeney

Tak tohle můžu , luxusní. Od prvních stránek jsem si to neskutečně užívala . Miluju takové to postupné gradování a zvrat byl velmi originální . Celou dobu se snažíte zjistit , co se stalo. Myslíte si ,že to na sto procent víte a pak ... Tenhle příběh ve mě zůstane dlouho .

09.08.2023 5 z 5

Nečekaný návrat Josephine Foxové Nečekaný návrat Josephine Foxové Claire Gradidge

Krásná obálka, velmi originálně pojatý příběh a hlavní hrdinka sympatická. Kniha se moc hezky četla, nemám co vytknout.

06.08.2023 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Normálně čtu Jojo a její příběhy ráda , ale tady mi příběh vůbec nesedl . Nedočteno .

03.08.2023

Pekárna plná života Pekárna plná života Ruth Kvarnström-Jones

Navzdory smutnému tématu se mi druhý díl četl mnohem lépe než první .. asi to bylo těmi Vánocemi a celkově takovou tou ( pod) zimní útulností .

31.07.2023 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Tenhle žánr zrovna moc nevyhledávám , ale když je to léto , tak jsem vyloženě měla chuť na něco nenáročného a z knihovny jsem si odnesla rovnou další pokračování . Jsem zvědavá na další příhody hlavní hrdinky .

25.07.2023 3 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Určitě zajímavá část dějin , ale upřímně mě to moc nesedlo a některé kapitoly jsem doslova brala " letem světem " . Podobné příběhy ze druhé světové války mám ráda , ale tady mě příběh moc nebavil .

20.07.2023 2 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Musím se připojit k ostatním komentářům - tohle nemělo chybu . Velmi poutavě napsané a chcete číst dál a dál . Jen mě malinko zklamalo " kdo je vrah " , nechci nic prozrazovat , ale trochu mi to přišlo jako z béčkového filmu . Nicméně všechno ostatní to vyváží .

11.07.2023 5 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

(SPOILER) Na české poměry velmi dobré . Ze začátku mi dělalo problém orientovat se kdo je kdo ( a dokonce jsem si myslela ,že to třeba nakonec bude jen jedna osoba ). Hodně mě mrzel osud Báry - taky mám doma pejska téhož jména , to mohla autorka vymyslet jinak , ale to je jen takový můj pocit . Jinak příběh , na který hned nezapomenu , takže jsem spokojená .

04.07.2023 4 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Zajímavé , propracované , skvělé .

02.07.2023 5 z 5