Patw Patw komentáře u knih

Krásná edice Hunger Games. Vše pohromadě v krásném obalu. Největší radost z toho, že už jsou všechny části pohromadě. A malým plusem je, že Collinsové vděčím za to, že mě opět přinutila číst... od té doby mě to nepřešlo.

12.06.2012 5 z 5

Madonna - Životopis Madonna - Životopis Lucy O'Brien

Zatím nejlepší biografie o Madonně. Autorka to bere hezky pomalu - co se prvních dvaceti let Madonniny kariéry týče. Ovšem od roku 2000 to autorka bere "hopem" - asi Lucy nebavilo psát o Madonně a jejím ex-manželovi Guyi Richiemu(?). Líbí se mi i začáteční autorčin pohled do minulosti a její úhel pohledu na samotnou Madonnu.

29.05.2012 5 z 5

Život s Madonnou Život s Madonnou Wendy Leigh

V knize jsou popsány věci, které nejsou nikde jinde. Jen zde jsem se dozvěděl informace o mladé Madonně. O tom jak s bratrem řádili v bahně atd... Ovšem i tak se kniha musí brát s přimhouřenýma očima.

29.05.2012 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Při čtení posledního dílu jsem měl pocit, že se autorka nudila, a potřebovala tu knihu rychle dokončit a ukončit děj. Kniha má spoustu slabých míst. Konec jsem si představoval jinak, a Suzanne Collins ho neodpusím.

29.05.2012 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhé pokračování si drží laťku stejně vysoko jako první díl. Katniss už je vyspělá, už ví jak se nasazuje maska, a ví víc o dění v pozadí než lidé kolem ní. Zná pravidla Kapitolu, a je si vědoma jejich nedodržování.. což nese své následky. Čte se to stejně dobře jako první díl.

29.05.2012 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Jedna z nejlepších knih co jsem četl. Kniha člověka okamžitě vtáhne do děje a nepustí. Napětí postupně narůstá jak prostředím tak samotným dějem. Čím víc jsem poznával Katniss, její svět a lidi v něm, tím víc jsem knihu prožíval. Vtáhla mě do děje a nepustila. Přečteno za dva dny.
Po větším pátrání jsem zjistil, že autorka Collins se v římské historii inspirovala více, než je na první pohled znát. Kniha se četla jedna báseň.

29.05.2012

Jak daleko k Babylonu Jak daleko k Babylonu Jennifer Johnston

Nádherná kniha. Přátelství mezi Jerrym a Alecem je hlubší než se na první pohled zdá. Příběh je krásně vytvořený a ještě lépe napsaný. Velkým plusem je styl psaní autorky Johnston, a nepoužívání kapitol, co se k této knize skvěle hodí - má to své plus i mínus.

26.05.2012 5 z 5