Papírek Papírek komentáře u knih

První dotek - Styk s nekonečnem První dotek - Styk s nekonečnem Pavlína Brzáková

Skvělá kniha! Oslovila mě hned, když jsem viděl, že spoluautorem je pan Jaroslav Dušek. Takže jsem nepochyboval a musel jsem si ji koupit! Občas sleduji videa pana Duška, jak krásně vypráví o životě a o běžných věcech, které bereme automaticky jako samozřejmé. A i přesně tohle téma se objevuje v knize, kde donutí čtenáře zamyslet se nad běžnými věcmi z jiného úhlu pohledu. Moc skvělé čtení, krásně a jednoduše napsáno.

15.02.2021 5 z 5

48 zákonů moci 48 zákonů moci Robert Greene

Z mého morálního hlediska se mi myšlenky této knihy nelíbí. Sice se dá něco vybrat co stojí za zamyšlení a s čím se dá souhlasit, ale takových věcí je velmi málo. Nejlepší jsou v knize úryvky z bajek. Tuto knihu bych hodnotil spíše negativně.

27.12.2019 2 z 5

Tibetská kniha mrtvých Tibetská kniha mrtvých Mistr Padmasambhava

První kniha o buddhismu co jsem četl. Je o přípravě na smrt a putování posmrtným životem. Některé pasáže jsou v ní trochu složitější na pochopení, proto by bylo lepší jako první si přečíst nějakou jednodušší knihu o buddhismu. Tibetskou knihu mrtvých bych doporučil, aby si ji přečetl každý.

26.12.2018 4 z 5

Peníze a zákon přitažlivosti Peníze a zákon přitažlivosti Esther Hicks

Další kniha, která má pomoci pozitivnímu myšlení. Zařadil bych ji spíše pro náročnější čtenáře. Co jsem si z knihy odnesl je, že cokoliv si usilovně přejeme musíme procítit láskou a pak zákon přitažlivosti bude fungovat. Na peníze myslet, jako na příjemnou věc. I když mám něčeho nedostatek, tak si představovat, že mám toho hojnost a ono to časem přijde. Což je v podstatě napsáno v každé knize na tohle téma, ale většinou jednodušeji vysvětleno. V knize jsou kladeny různé otázky, ale některé z odpovědí jsou napsány složitěji, takže jsem v některých odpovědích ani odpovědi nenašel nebo nepochopil. Kniha mi nepřišla poutavá a často jsem myšlenkami lítal někde jinde. Nakonec jsem musel držet své myšlenky na uzdě a soustředit se, abych věděl oč v knize jde. Tohle se zlomilo asi v polovině knihy, kdy začala být pro mě zajímavá, hlavně kapitola se zdravím a prací. V knize je psáno, že lidé onemocní, protože mají negativní myšlenky. A z jakékoliv nemoci se mohou uzdravit změní-li myšlení na pozitivní. Trochu mi tahle kniha připomínala sérii knih Tajemství a Hovorů s Bohem.
I přes nezáživný začátek hodnotím tuhle knihu jako zajímavou na zamyšlení a určitě stojí za to si ji přečíst, raději víckrát.

01.02.2021 4 z 5

100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše 100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše Petr Casanova

Po několika nezajímavých knihách se mi dostala do rukou a také do srdce tato skvěle napsaná kniha, která je poučná a dá se z ní mnohé odnést! Takovou knihu jsem přesně hledal. Návod jak najít a stát se spřízněnou duší pro nějakou druhou. Je doplněna o pěkné citáty a moudré krátké příběhy. Doporučuji všem!

24.11.2019 5 z 5

Můžeš vše, co chceš Můžeš vše, co chceš Katy Yaksha (p)

Kniha mě bohužel nezaujala. Po několika desítkách přečtených stran odkládám.

02.11.2019

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Ze začátku mě kniha moc nezaujala a na to, že je tenká trvalo mi několik dní než jsem ji přečetl. Silně mi připomínala knihu Tajemství od Rhondy Byrne. Jsou v ní celkem zajímavé příběhy o vyplněném přání, až se to zdá neuvěřitelné. Nakonec jsem usoudil, že je to pěkná kniha s pozitivní energií.

18.04.2019 4 z 5

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Musím říct, že ze začátku mě tato kniha nebavila, říkal jsem si, že jsem si ji koupil zbytečně. Ale po několika stranách si mě tak obmotala, že jsem ji četl s dychtivostí dál a dál! Je to úplně něco jiného než vykládá církev! Takže bych tuto knihu doporučil i těm co nevěří v Boha, nebo ti co tvrdí co smrdí Bohem, to není pro ně.V knize je tolik nových poznatků, že je potřeba nějakého času na vstřebání a ke knize se třeba i vracet. Kniha mě zaujala na tolik, že budu pokračovat ve čtení dalších dílů. A je na každém člověku, aby zhodnotil zda autor opravdu rozmlouval s Bohem nebo si to vše celé vymyslel.

11.02.2019 4 z 5

Moc Moc Rhonda Byrne

Moudrá kniha, která se snadno čte. V některých částech mi připomínala hodně knihy od jiných autorů co jsem četl. Taky se opakuje v některých myšlenkách s knihou Tajemství.

12.01.2021 4 z 5

Pofis - Československo 1918-1939 Pofis - Československo 1918-1939 František Beneš ml.

Nezbytná součást každého sběratele. Informace o známkách, variantách, rozdílech, cenách atd.

29.11.2019 5 z 5

Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Celá trilogie je velmi čtivá a poutavá, ale ne všemu v knihách věřím! Třetí kniha je o životě a myšlení na naší planetě. Zmínka o posmrtném životě, vesmíru a životě na dalších planetách. Kniha je už trošku delší než předchozí díly a některé myšlenky se v ní opakují. V některých částech je složitější na pochopení. Není to žádná náboženská kniha a doporučuji ji všem, i těm kteří žádné náboženství neuznávají.

27.03.2019 5 z 5

Hovory s Bohem II. – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem II. – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Zajímavé čtení na zamyšlení. Kniha pojednává o životě na této planetě, světové ekonomice a politice.

01.03.2019 5 z 5

Sny a jak jim rozumět - Úvod do výkladu snů Sny a jak jim rozumět - Úvod do výkladu snů Stase Michaels

Knížka se mi líbila. Čte se rychle a srozumitelně. Dozvěděl jsem se o snech víc, jak vznikají, co nám chtějí říct a podobně. Jen je někdy těžší rozlousknout co sen naznačuje.

10.01.2019 4 z 5

Buddhismus pro začátečníky v otázkách a odpovědích Buddhismus pro začátečníky v otázkách a odpovědích Thubten Chodron

Kniha se mi líbila, působí pozitivní energií. Je napsána jednoduše a srozumitelně. Čte se jedním dechem. Zodpověděla téměř všechny mé otázky ohledně buddhismu a pomohla mi zamyslet se a uvědomit si některé věci.

26.12.2018 5 z 5

Síla introvertů Síla introvertů Sylvia Löhken

Nedočteno, odkládám. S něčím se dá v knize souhlasit, zbytek je pouze úsměvný.

30.04.2024 2 z 5

Bylinková terapie Bylinková terapie Monika Čechová Golasovská

Super. Plno informací a návody na přípravu.

Světem na kole Světem na kole Martin Stiller

Super, kniha se mi líbila. Je poutavě napsaná.

08.03.2024 5 z 5

Evropou na kole: 5 751 km z Čech až do Afriky Evropou na kole: 5 751 km z Čech až do Afriky Martin Stiller

Mě se kniha líbila. Měl jsem ji rychle přečtenou.

08.03.2024 4 z 5

Kolo, sny a dobrodružství - Výzva i pro Dominátora Kolo, sny a dobrodružství - Výzva i pro Dominátora Radim Jebavý

Kniha super, je poutavě napsaná. Měl jsem ji rychle přečtenou.

08.03.2024 5 z 5

Ovlivňování reality 1 - Prostor variant Ovlivňování reality 1 - Prostor variant Vadim Zeland

Tuhle knihu jsem ke čtení oddaloval, protože jsem o ní slyšel hodnocení, že je to složitá literatura. Byl jsem překvapen, že v mém případě to tak nebylo. Rozuměl jsem naprosto všemu co je v ní napsáno. Dokonce jednu dobu jsem se od ní nemohl odtrhnout, jak mě zaujala. V kostce má, ale stejnou myšlenku jako velká většina knih na seberozvoj a pozitivní myšlení, jen je její obsah napsaný odlišným stylem.

17.05.2022 4 z 5