papaja papaja komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Útlá kniha, ke které jsem se dostala díky povinné literatuře, sice mi trvalo než jsem se začetla, ale celkový dojem z knihy mám dobrý.

01.12.2011 3 z 5

Ferdův slabikář Ferdův slabikář Ondřej Sekora

Moje první knížka, kterou jsem si dobrovolně přečetla a velice ráda na ni vzpomínám. A jistě jsem si nemohla svou první knížku vybrat lépe (samozřejmě na doporučení maminky :) ).

01.12.2011 5 z 5

...a bude hůř ...a bude hůř Jan Pelc

Skvělá kniha, nejdříve jsem viděla film, který patří mezi mé oblíbené, zfilmovaná je jen část knihy, kniha je báječná ale musím říct, že v poslední části knihy mě chvílemi kniha i nudila ale i přesto si zaslouží 5 hvězd, jinak 95%

26.03.2011 5 z 5

Báječná léta s Klausem Báječná léta s Klausem Michal Viewegh

Možná ještě lepší než první díl, především pro levicově orientované :)

30.11.-0001 5 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Podobnou knihu jsem ještě nečetla, chvílemi mi bylo špatně, ale svou nechutností je přitažlivá a tím i výborná, bohužel mne mrzelo, že autor nerozpracoval všechny příběhy, protože pouhý výčet nechutností mě nedokázal vtáhnout do děje, proto jsem dala o hvězdu méně, je to neuvěřitelná kniha a to nejspíš pro dobu, kdy je psaná, některé knihy i z pozdějších let jsou považovány za pornografické a to jen kvůli jednomu odstavci. :)
Také bych chtěla doporučit film: Quills - Perem markýze de Sade

30.11.-0001 4 z 5

Koupelna Koupelna Jean-Philippe Toussaint

(SPOILER) Od knihy jsme čekala nějaké závěrečné poselství, což bohužel nepřišlo a je to velká škoda. Kniha byla psaná čtivě, námět byl zajímavý, absurdní. Celou knihu mi vrtalo hlavou, kde berou peníze? On nechodí do práce, ona je na půl úvazku - museli mít velký účet za vodu :) . Celkově mám dojem pozitivní, určitě se nebráním další knize od autora.

22.05.2023 3 z 5

Deník bláznivého starce Deník bláznivého starce Džuničiró Tanizaki

Kniha nebyla tak dobrá, jako Sestry Makiokovy, ale rozhodně za přečtení stojí. Sám autor psal knihu 3 roky před smrtí, což je z knihy cítit. Neumím si představit, že by někdo mladý dokázal takto vykreslit atmosféru a pocity starého muže. Kniha je obsahem dost zvláštní, ale čím dále jsem četla, tím jsem nechtěla, aby skončila. Okamžiky jeho obsesí, vzrušení a jednání mi přišlo tak reálně vykreslené, že na tom asi i něco bude :)

15.05.2023 4 z 5

Everest 1922 Everest 1922 Mick Conefrey

Sama ráda chodím po horách, nejsem borec, který má ambice zdolávat Everest a podobné giganty, proto si o tom raději přečtu a raději zdolám něco u nás v Evropě. Knížka je zpracováním moc povedená, určitě je supr, že autor zařadil mapku tras. Pro mne je nejvíc nepochopitelné, jak mohl někdo přežít pobyt v takových podmínkách v tvídovém sáčku! Klobouk dolů před všemi!

15.05.2023 4 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Kniha mne zaujala po přečtení obsahu, ale po přečtení prvních stránek jsem očekávala, že to teda nebude dobré. Ještě, že kniha není nějak dlouhá. Autorka se snažila o dramatický a nečekaný happy end ... no pokud se takto plytká kniha někomu líbí ... asi lepší než ztrácet čas u seriálů z pokladů našich komerčních TV. Raději se vrátím ke kasikům.

29.11.2022 2 z 5

Výkřiky a vzdechy Výkřiky a vzdechy Teréza Nováková

Pocházím kousek od míst o kterých psala autorka a byla jsem z toho velmi dojatá. Doba ve které autorka žila nebyla pro ženy a život chudých lidí vůbec jednoduchá a to také autorka popisuje ve svých povídkách. Nečekala jsem takto kvalitní literaturu, doufám, že v budoucnu narazím na další knihu. Knihu našel partner venku v krabici společně s dalšími knihami, kterých se někdo zbavil, už je pěkně v mé knihovně, kde si zaslouží své místo.

29.11.2022 4 z 5

Vedlejší pokoje Vedlejší pokoje Radovan Menšík

Po prvních stránkách jsem byla celkem mile překvapena, že se mi snad do rukou konečně dostal nadějný současný autor z našich končin. Bohužel po dalších pár stránkách mé nadšení zcela opadlo. Líčení běžných činností podrobným popisem s nádechem intelektuálního pohledu shora se skutečně nevyvedlo. Věřím, že autor má potenciál, ale musí ještě hodně moc dozrát. Pozitivně hodnotím počet stran, více bych nebyla schopná přečíst – i tak mi to zabralo asi 4 měsíce postupného odkládání. Konec byl naprosto očekávaný po prvních pár stránkách, tak ani v tomto směru autor nepřekvapil.

21.06.2021 3 z 5

Moře Moře John Banville

Jazykově je kniha pěkně napsaná, ale ... Základní problém pro mě je, že kniha vlastně nemá děj, je to soubor vzpomínek, který se mi na konci nespojil velkým vyvrcholením. Během čtení jsem musela takřka násilím držet oči na řádku, abych nepřeskakovala stránky. Pozitivem knihy je, že má jen 158 stran, tak se ji nevyplatí odkládat :).

09.06.2021 2 z 5

Utěšitelky Utěšitelky Ruth Hallo

Kniha je obsahem velmi zajímá, ale po literární stránce je to naprostá katastrofa. Tuto knihu jsem četla po knize od Murakamiho a ve stylu psaní to byl pád do bláta. Přesto knihu ke čtení doporučuji, o událostech a existenci popisovaného tématu by se mělo mluvit. Doufám, že v budoucnu naleznu na toto téma další knihu, která svým zpracováním bude důstojnou výpovědí.

26.09.2020 2 z 5

Exil a království Exil a království Albert Camus

Poněkud náročnější čtení v porovnání s ostatními tituly, ale mám ráda ponuré témata jeho příběhů. Báječný autor.

17.11.2018 4 z 5

Válka s mnohozvířetem Válka s mnohozvířetem Vladimír Páral

Nepovažuji se za milovníka Sci-fi, ale tato kniha se mi v celkovém dojmu líbila. První část byla svižná, druhá část se mi zdála poněkud utahaná. Titul určitě stojí za přečtení, autorovi se podařilo hezky vylíčit lidskou povahu.

16.11.2018 4 z 5

Běž a nepřestávej! Evangelium pohybu Běž a nepřestávej! Evangelium pohybu Miloš Škorpil

Miloš Škorpil je pro mě velmi inspirativní osoba, určitě to není kniha, do které se začtete a přečtete jedním dechem. Kniha obsahuje spoustu velkých myšlenek, o kterých by jsme měli všichni přemýšlet. Se spoustou myšlenek se ztotožňuji, takže hodnotím velice kladně. Pokud chce někdo čtení zaměřené na styl běhu, tak doporučuji sáhnout po jiném titulu.

16.11.2018 4 z 5

Kouzelná šunka Kouzelná šunka Karel Poláček

Kniha měla vše, co má kniha mít - spád, příběh, humor, ponaučení. Autor má úžasný styl psaní a dokáže psát kouzelné příběhy.

06.11.2017 5 z 5

Katova píseň Katova píseň Norman Mailer

Skvěle napsaná kniha. Dlouho jsem se k tomuto autorovi odhodlávala a určitě to není poslední kniha, po které jsem sáhla. Mám ráda knihy, kdy autor zvládne popsat hlavní postavu tak, aby ji čtenář chápal, měl rád a zároveň i nenáviděl. Byla cítit velká propracovanost příběhu, autor musel věnovat obrovské množství času, aby příběh dokázal takto zpracovat. Velice se mi líbí autorův "novinářský" přístup při popisu událostí i postav, kdy nejsou zapojeny autorovy emoce, vždy pouze emoce samotné postavy. Co bych knize vytkla je velké množství postav, za což autor úplně nemůže, když chtěl příběh vylíčit autenticky.

06.11.2017 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Místy mi bylo do smíchu, jelikož jsem si vzpomněla na film Adéla ještě nevečeřela - místy jsem viděla určitou podobnost. V celkovém dojmu velmi zajímavý příběh, který stojí za přečtení.

18.10.2017 4 z 5

Cesta běžce - Pohled do bájného světa japonských běžců Cesta běžce - Pohled do bájného světa japonských běžců Adharanand Finn

Čekala jsem mnohem více, jelikož jsem na jaře propadla běhání, ale... Přišlo mi to celé nějak odfláknuté. Člověk přijede do tak zajímavé země a setká se s tak zajímavými lidmi a nemá pomalu, co by napsal. Určitě mne k dalšímu čtení svých knih nenalákal.

18.10.2017 2 z 5