Padla Hvezda Padla Hvezda komentáře u knih

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Od této knihy jsem toho moc nečekala, takže byla příjemným překvapením. Děj ubíhal celkem rychle, nápad dobrý, jen doufám, že reálie, které autor v této knize používa nejsou myšleny jako ta skutená místa - vážně by mě totiž zklamalo, kdyby se to všechno odehrávalo v nějaké pokroucené realitě Ameriky (Memphis).

14.03.2015 4 z 5

Moll Flandersová Moll Flandersová Daniel Defoe

Film a kniží předloha je tentokrát naprosto nesrovnatelná - i když podle mě by se ani srovnávat neměli - ale mě se překvapivě líbí oboje. Dvojdílný film jsem viděla už asi jako jedenáctiletá a je jedním z mých oblíbených, i když hlavní herečka je mi krajně nesympatická. Kniha byla místami trochu přehnaná ale pěkně napsaná a určitě si jí přečtu znova.

08.02.2015 4 z 5

Putování Měsíčního stínu Putování Měsíčního stínu Sean McMullen

Horší formát, pěkný děj - jen mě mrzí ten konec a celkově bych pár věcí asi pozměnila. Zaujme milovníky Zeměplochy.

01.02.2015 5 z 5

Můj otec Antonín Dvořák Můj otec Antonín Dvořák Otakar Dvořák

Pěkná biografie Antonína Dvořáka, poutavě napsaná a pod přebalem se skrývá a celkem pěkná modrá vazba.

01.02.2015 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Mám opravdu, opravdu ráda ten dvojdílný černobílý film, ale kniha, přestože je to naše česká opěvovaná klasika, mě neuchvátila ani v nejmenším.

01.02.2015 2 z 5

Svět pirátů Svět pirátů Maurice Magre

Kniha historek o pirátech, ovšem o těch asijských. Karibské lotry zde nehledejte.

01.02.2015 3 z 5

Tom Jones Tom Jones Henry Fielding

Skvělá kniha, snad lepší než Oliver Twist.

31.01.2015 4 z 5

Originální upíří deníky Originální upíří deníky Hrabě Dracula

Krásné grafické zpracování, děj skoro žádný, ale přesto je ho mnohem víc, než v té známější slátanině. Pokud někdo mermomocí musí číst Upíří deníky, ať si přečte tyhle.

31.01.2015 3 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Tak koukám, že nejsem jediná, kdo nemá rád Annu...
Dílo se mi líbilo, a mohu ho jen doporučit. Byl to dokonalý román, autor detailně popisuje tehdejší ruskou společnost. Postavy jsou promyšlené a plastické. Po dlouhé době to byla kniha, u které jsem se vážně držela, abych se nekoukla, jak to dopane.
Celé to na mě zanechalo wow efect, jednou si to určitě přečtu znova.
Jinak bych ale doporučovala sehnat si dvojsvazkové vydaní - takové mám já a řekla bych, že i díky tomu mě to bavilo daleko víc, než kdybych to měla v jedné knize, stránky tak nějak rychleji ubíhaly.

04.10.2014 5 z 5

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Příběh by byl pěkný, jen to tak nějak kazí homofóbní autor.

22.08.2014 3 z 5

Ve službách krále Ve službách krále Mireille Calmel

Celkem mě to zklamalo - hlavně druhý díl. Ale já asi nejsem typ pro historické romány.

12.08.2014 2 z 5

Upřímně se přiznám, že tohle je jediná věc z Twiligh ságy, kterou jsem skutečně přečetla.

09.08.2014 4 z 5

Utajený svět Utajený svět Valentina Montevecchi

Chvilkami trošku naivní a moc jednoduché a jako prvotina šestnáctiletý holky to ujde.

18.07.2014 2 z 5

Krásná loupežnice Krásná loupežnice Celia Rees

Takové průměrná záležitost. Chvilkami pěkná, jindy přehnaná.

16.07.2014 3 z 5

Lhář 2 Lhář 2 Jakub Ćwiek

Sice slabší, než první díl, ale ani tak jsem od toho nemohla odtrhnout oči.

15.07.2014 4 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Rozkošný cynický humor. Tahle "sladká debilka" mě vážně bavila a jako oddechovaka je to super.

11.07.2014 5 z 5

Zabíječ zombií Zabíječ zombií Nathan Long

Tak tuhle knihu jsem vážně protrpěla, alespoň co se první jaksi naivní poloviny týče. Long mohl mít tu soudnost a konečně ho nechat umřít.

10.07.2014 2 z 5

Lhář Lhář Jakub Ćwiek

Skvělá kniha, moc jsem se bavila. Takhle série je pro toto léto mým favoritem.

02.07.2014 4 z 5

Vlčí krev Vlčí krev Michaela Burdová

Serie Poselství jednorožců a Křišťály moci byly asi moje první fantasy, a když jsem to poprvé (a naposledy) četla, (bylo mi jedenáct), celkem se mi to i líbilo, ale to spíš proto, že jsem se s elfy a pod. ještě v literatuře nesetkala. Od té doby se pokaždé, když ty knihy otevřu, musím se zašklebit nad tou mírnou naivitou, která je pro začátečníky s fantasy možná půvabná, ale většina plně dospělých jedinců se k ní už vracet nebude. Všechny díla M. B. jsou napsané prakticky dle stejné šablony a bez většího vývoje, je škoda, že autorka neumí svůj talent rozvíjet. I přes většinu recenzí, které tutu knihu opěvují (i když musím přihlédnout k tomu, že je psaly zaryté fanynky) je pro mě poslední počin M. B. naprosto nečitelný a Syn pekel je pro mě zatím nejhorší sérii. Neran je idiot a i když ta Liedel, či jak se jmenuje, tam je de facto jedna z nejmocnějších, stejně potřebuje ochranu - jak originální. Jediná dobrá postava mi příjde Aragen (píše se to tak?) u ní je alespoň jasné, že má nějaký cíl a nepotlouká se tou zemí (která má naprosto krkolomný název ve snaze působit exoticky a originálně) jenom protože musí. Donutila jsem se přečít první díl - že mi to trvalo - ale u druhého to už nešlo, i když se musím přiznat, že malá část Neranova dětství se mi docela líbila. Nakonec dávám dvě hvězdičky, ať nežeru...

24.05.2014