OSTROVID OSTROVID komentáře u knih

Motörhead Motörhead Lemmy Kilmister

Nejlepší kniha, co jsem letos četl. Parádní autobiografie rockové a metalové legendy! U knihy jsem se opravdu nenudil ani vteřinu. Naopak! Bylo mi líto, když jsem se rázem ocitl až na konci. Doporučuji!

15.12.2017 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Knihy o zaklínačích mají svoje pro i proti. Přiznám se, že jsem napřed viděl stejnojmenný polský seriál a velice se mi líbil. Z PC hry Zaklínač jsem byl unešený. Tak jsem si v knihkupectví koupil první dvě povídkové knihy. Byly výborné. Následovala Bouřková sezóna a opět nezklamala. Pak jsem se tedy pustil do románové ságy a zde mě bohužel čekalo rozčarování i zklamání. Knihy obsahují spoustu výborných míst, ale také spoustu vaty, což se dá pochopit, protože bez vaty by se celá sága smrskla možná jen do tří knih. Knihám to ale hodně ubírá na kvalitě. Je tam hodně politiky a čarování, což jde úplně mimo mě. Často mi to připomíná červenou knihovnu. Hodně se řeší, kdo s kým šuká, kdo koho miluje a jaký to má politický vliv na okolní státy. Geralta je tam poskrovnu a vypadá to, že celá sága se bude točit kolem Ciri, což není špatné a kolem opravdu velice komplikovaného vztahu Geralta s nesympatickou čarodějkou Yennefer, což je hodně špatné. Mnohem radši bych Geralta viděl po boku Triss. V tomhle mě bohužel ovlivnila hra. Ale co je napsáno, již nelze změnit. Nechám negativ a nakonec musím zmínit i pozitiva. Tento díl se opravdu v půlce velice slušně rozjel. Díky bohu za to, že čarodějové dostali na prdel a snad od nich bude chvíli klid. Ciri už není žádné děcko a konečně dostala prostor ukázat, co v ní je. Uvidíme, co přinese další díl. Jen připomínám, že není důvod, aby fanouškům Geralta z mého hodnocení vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. Jsem hodně ovlivněn seriálem a hrou, které se od románové ságy v mnohém liší.

19.09.2017 3 z 5

4. český thriller 4. český thriller * antologie

Podařená e-kniha, která se ve svých povídkách k mému velikému potěšení často obsahuje i hororové prvky, což je její veliké plus. Za malé mínus považuji málo povídek, mohlo jich tam být o něco víc. Kniha se čte v podstatě sama, ani chvíli se u ní nebudete nudit a než se nadějete, už jste na konci. Doporučuji.

19.09.2017 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Dobrý příběh, dobře napsané, jen ta nálepka "psychologický horor" mi k tomu nějak nesedí. Kniha hodná zamyšlení nad tím, co jsme mi lidi vlastně zač. Psycho to bylo určitě, ale horor tedy dle mého ne. Ale záleží samozřejmě na úhlu pohledu jednotlivého čtenáře.

02.08.2017 4 z 5

8. antologie českého hororu 8. antologie českého hororu * antologie

Kniha obsahuje hodně kvalitních povídek, které se mi velice líbili - Za zdí, Pole, Dva psi, Zbraň a telefon, Šílený soused, Chybná diagnóza, Osud je děvka, Vraždící oběšenec, Nevěra, Kyselina a tak bych mohl pokračovat . Jak už to tak bývá, některé povídky mi obsahově nesedly. Naštěstí jich nebylo moc. V knize je také dost povídek, které nepovažuji za horové a i když se mi líbili, pro hororovou antologii je to drobné mínus. Kniha však jako celek funguje dobře, takže až na ty mé drobné výtky, jsem byl se čtením velice spokojen.

02.06.2017 4 z 5

Město zatracených Město zatracených David Guymer

Kniha není vyloženě špatná, ale na to, že se jedná o Gotreka a Felixe, je to podprůměr. Kniha se ze začátku docela slušně rozjíždí, jenže zbytek knihy, cca 200 stran je jeden veliký "chaos". Možná to byl autorův záměr, že ve Městě zatracených, které je protkáno Chaosem, nebude vůbec nic dávat smysl, kdo ví. Kniha nefunguje a nutil jsem se ji dočíst. Čekal jsem, že to zachrání velkolepé finále, ale i to stálo za draka. Felix zde sice už není takový sralbotka jako v Cestě lebek, ale předchozí kniha měla dobrý, akční děj a spád, člověk se v ní vyznal a postavy se chovaly logicky a přirozeně. ve Městě zatracených si připadáte opravdu ztraceni a knihu nezachrání nic, ani akční pasáže. Kniha postrádá náboj a podle mě to celé tkví v tom, že kniha nenavazuje na události po Zabíječi zombií. Knize chybí silné a uvěřitelné postavy, Felixovy milostné pletky, které knihy o zabíječi vždy oživily. Ani vztah s Gotrekem a Felixem zde není dobře vykreslen. Kdo četl všechny knihy ví, že jejich vztah se s každou další knihou vyvíjel. A to hlavní. Knize chybí dobrý příběh. Opravdu zklamání a je to škoda. Toto je moje čistě subjektivní hodnocení člověka, který četl všechny knihy. Takže pokud si knihu přečte někdo, kdo se s Gotrekem a Felixem teprve seznamuje, možná mu to až tak hrozné nepřijde. Zbývá jen doufat, že další díl bude lepší než tento.

02.06.2017 2 z 5

3. antologie českého hororu 3. antologie českého hororu * antologie

Výborná kniha obsahující hned několik hororových klenotů - Prokletá schránka, Zahrada, Rybník smrti, Duše stromů či Dům na předměstí. Najdou se zde pro mě co do obsahu i slabší kusy - Spáči, Cesta po rozbité silnici, Brýle času. To ovšem neznamená, že by tyto povídky byly špatně napsané. Naopak. Kniha má profi úroveň. Doporučuji nejen fanouškům daného žánru.

19.04.2017 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Pro mě slabší díl o Geraltovi než předchozí dva povídkové díly a slabší než Bouřková sezóna. Hodně politiky a mnohdy zbytečných rozhovorů o politice. Geralt má v knize málo prostoru. Výuka Ciri čarodějkou Yennefer mě taky moc nebere. Snad bude další díl lepší.

02.02.2017 3 z 5

Gileadova krev Gileadova krev Dan Abnett

Další výborná kniha ze světa Warhammeru. Kniha temná a syrová s převážně zachmuřeným a nevrlým hrdinou, který má meč věčně ušpiněný od krve.

18.07.2016 5 z 5

Pět zlatých kruhů Pět zlatých kruhů Jack Vance

Snad jediné sci-fi, které jsem kdy četl a velice se mi líbilo. Je to akční a přímočaré a to se mi na knize líbilo. Mezi hlavním hrdinou a hrdinkou to skvěle jiskří, příběh není moc složitý a kniha se čte sama. Super.

18.07.2016 5 z 5

Cesta lebek Cesta lebek Josh Reynolds

Kniha se mi líbila, příběh byl syrový a brutální, bitka skoro na každé stránce. Samozřejmě že není dokonalá, protože nikdo není dokonalý:-). Ano, trochu mě mrzelo, že kniha nenavazovala na Zabíječe Zombie, ale brzo mě to přešlo. Trochu mě také štvalo věčné omílání trpasličí hanby a trpasličích křivd a věčné tlachání o krvavé cestě a věčné bitvě. A trochu mi i přišlo, že zde autor Felixe trochu změkčil a ne příliš dobře vykreslil jeho vztah s Gotrekem. V předchozích dílech, které na sebe navazovaly, byl Felix mnohem tvrdší a houževnatější a nemusel se nezbytně vždy spoléhat na záchranu od trolobijce, naopak. Pamatuji si, že se v některém z předchozch dílů spolu dokonce očarováni temnou magií střetli, meč proti sekyře, a boj byl vyrovnaný. V této knize je Felix popsaný tak, že na Gotreka ani jiné šampiony ani zdaleka nemá. Což je škoda, protože Felix je uznávaný drakobijce. O tom vztahu Gotreka a Felixe už jsem se zmiňoval, v předchozích dílech, hlavně v těch posledních,už byli Felix a Gotrek spíš přátelé než trolobijce a pamětník. Alespoň na mě to tak působí. I přes to všechno se mi kniha četla velice dobře.

13.07.2016 4 z 5

3. český thriller 3. český thriller * antologie

Velmi povedená e-kniha čítající 8. povídek od českých autorů. V jednotlivých povídkách se často prolínají vztahy mužů a žen. Co se týče obsahu, některé mě zaujaly více a některé méně. Hadrárna má parádní rozjezd i průběh, ale pro mě ne moc podařený konec. Protější okno je vydařená černohumorná oddechovka. Zatmění je jedna z nejlepších povídek v knize, velmi se mi líbila atmosféra i kladný a záporný hrdina v jedné osobě. Přízrak v zrcadle je však ještě o chlup lepší, ta povídka o nenapravitelném zhýralci nemá chybu. Stvůra z N. mi připomíná film Thelma a Luise, i když v trošku tvrdším podání. Povedené. Kat kata vykreslil drsný svět a drsné postavy, kde nemůžete věřit nikomu. Pěkná povídka, ale ta syrovost mi chvílemi vadila. Na straně sedm je dobře napsaná povídka, ale obsahově mě z celé knihy kvůli svému tématu oslovila asi nejméně. To je ale můj čistě subjektivní dojem, povídka si určitě své příznivce najde. Knihu jako celek hodnotím nadprůměrně.

20.06.2016 5 z 5

Zastavený příval Zastavený příval Eduard Štorch

Oproti knize O Děvín a Velehrad je tato kniha tisíckrát lepší. Žádné zbytečné řeči o křesťanství a Pánubohu, pěkně "po pohansku" a tvrdě vykopat křesťanské Franky ze země. Až těm našim dávným předkům tu sounáležitost chvílemi závidíte. Kniha nemá chybu a přečet jsem ji v podstatě za pár hodin, protože se čte jedním dechem a neustále má co nabídnout.

10.06.2016 5 z 5

O Děvín a Velehrad O Děvín a Velehrad Eduard Štorch

Tato kniha u mě není úplně top, byť kvůli začátku a konci určitě stojí za přečtení. Čtenář se ale po slušném rozjezdu musí prokousat několika desítkami nudných a otravných stran o Bohu, o Bohu a zase o Bohu, až to opravdu hezké není (a to proti nejvyššímu vůbec nic nemám). Čeho je však moc, toho je příliš. Knihu tak zachraňují především bitevní a bojové pasáže a hlavně drsný konec.

07.06.2016 3 z 5

7. antologie českého hororu 7. antologie českého hororu * antologie

V sobotu jsem si knihu vyzvedl na poště a nedělní nepřízeň počasí mi dovolila knihu si celou přečíst. 7. antologie českého hororu je dle mého názoru mnohem lepší než její předchůdce, tedy šestka. Je v ní více nadpřirozena a to je jen dobře. Nutno dodat, že všechny povídky jsou napsané velice dobře a na profesionální úrovni, to se autorům nedá upřít. Toť moje objektivní hodnocení. A nyní trochu subjektivity: Najde se tam pár povídek, které mě obsahově moc nenadchli - Psaní ze záhrobí, Cesta za světlem, Kaplička, Tatínek pro Erika. Psaní ze záhrobí mělo dobrý nápad s telefonem, ale strašidelné moc nebylo a příliš mě neoslovilo. Cesta za světlem je originální, ale nemám moc rád, když to v hororech s dětmi dopadá špatně. Kdyby holčička přežila, povídka by pro mě byla top. Jenže pak by samozřejmě povídka přišla o pointu. Tatínek pro Erika - zde bylo dítě v trochu jiné pozici, až mě z toho nepříjemně mrazilo. Kaplička byla taková matoucí. Každý máme hold jiný vkus, někomu jinému se povídky určitě líbit budou. A teď povídky, které mě velice mile překvapily. Pompadůrka - pozor na překupníky, Rozkročení - smysluplné využití klinické smrti, Ledová vášeň - nikdy nevíte, co je ten druhý zač, Autovrah - příjemná oddechovka, Vana mrtvé - hrátky s břitvou. A naprosté pecky: akční jízda v Pozvánce, Pomsta nenarozeného - prostě nemůžeš věřit nikomu, ani svým nejbližším, Varování z říše mrtvých - rodiče chtějí pro své děti jen to nejlepší a mnohdy to skončí i vraždou, Duše v krvi - zvrácená šílenost o zvrácených šílencích a akční tečka ve stylu Brutální Nikity na závěr, to je Zavraždění psychiatra.

06.06.2016 5 z 5

Minehava Minehava Eduard Štorch

Pěkná knížka, která má co nabídnout i po letech...

14.03.2016 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Začátek knihy trochu kolísal, ale pak se to rozjelo. Předtím jsem četl Hrdinu Nika od Štorcha, tak jsem si musel zvyknout na složitější děj od Sapkowského. Knihu jsem zhltl jedním soustem a byl jsem spokojený. Zaklínač ani jeho autor mě opět nezklamali. V knize je hodně silných momentů. Samozřejmě se najdou i slabší místa, ale jako celek hodnotím knihu plným počtem.

24.02.2016 5 z 5

Conan a meč Yggrest Conan a meč Yggrest Vlado Ríša

Opět skvělá Conanovka. Špatnou jsem vlastně ani nečetl:-)

08.02.2016 5 z 5

Conan nelítostný Conan nelítostný Thorleif Larssen (p)

Jedna z nejlepších Conanovek, kterou jsem zatím četl...

08.02.2016 5 z 5

Conan a dvanáct bran pekla Conan a dvanáct bran pekla Thorleif Larssen (p)

Parádní Conanovka!