orson orson komentáře u knih

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Moc pěkná knížka, která odhalí odkud se pořád berou nové kreativní nápady (ne, opravdu v prachsprostém copy and paste to není), pomůže vám povzbudit vaši kreativitu a ještě se u toho dobře pobavíte.

16.02.2013 5 z 5

Železná pata Železná pata Jack London

Zase úplně jiná, nestandardní kniha od mého oblíbeného autora. Je to vlastně socialistický román - líčí v něm, jak si představuje budoucnost Ameriky, včetně socialistické revoluce. Osobně mi to až tak moc nesedlo.

14.02.2013 3 z 5

50 způsobů, jak na zpětný odkaz 50 způsobů, jak na zpětný odkaz Michal Kubíček

Ale jo, ač se v oboru víceméně pohybuji, tak jsem si v této knize našel pár dobrých nápadů a odkazů na zajímavé stránky či nástroje. A hlavně je to tu vše hezky čtivě sepsané na jednom místě, včetně zdůvodnění proč je/není daný způsob budování zpětných odkazů vhodný. P.S. Zkuste použít slevový kód FACEBOOK0950 ušetříte 50Kč

14.02.2013 5 z 5

Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Valerie Freiová

Na tuto knihu jsem narazil na webu Alzasoftu - byla to jedna z free knih, tak jsem si řekl, že ji zkusím. Je to jen taková oddechovka na cestu do práce, děj je vcelku jasný, takže jsem od ní nic nečekal a přesto mě docela pobavila. Autorka umí docela vtipně vyprávět. Na konci jsem zjistil, že web stesti.cz skutečně existuje, tak by mě zajímalo, zda to autorka psala na zakázku, jako reklamu :) Jo a má to pěkné ilustrace.

21.01.2013 3 z 5

Na západ od cti Na západ od cti Jerry Pournelle

Hmm, trochu jsem zklamán. Předchozí díl byl o kus lepší. Myslel jsem, že v tomto se dozvím, jak Falkenberg začínal, ale děj je situován mnohem dál (ale stále před předchozí díl). Jako vždy trochu zmatek v postavách, ale výborné popisy taktiky a bojů (občas se mi to nechtělo ani odkládat). Asi dám military sci-fi na chvíli pokoj.

20.01.2013 4 z 5

Námořník na koni Námořník na koni Irving Stone (p)

O téhle knize jsem se dozvěděl náhodou doma u rodičů a protože je London můj oblíbenec, tak jsem ji rovnou zabavil na čtení a stálo to za to. Irving Stone dovedl jeho životopis popsat opravdu čtivě. I když tu práci měl hodně ulehčenou, neboť London o sobě psal hned v několika knihách. Ale i tak bylo hodně napínavé (a místy až děsivé) číst, v jakých podmínkách vyrůstal a žil, jaké měl problémy s financováním svých plánů, jak ho spousta přátel zneužívala a jak i přesto dovedl odpouštět.

12.01.2013 5 z 5

Rudý mor Rudý mor Jack London

Jack London opět překvapil - v roce 1915 napsal postkatastrofickou novelu Šarlatový (v některých vydáních Rudý) mor o neznámé chorobě, která zkosila naprostou většinu obyvatelstva světa. Zajímavé je, že tato událost se podle jeho díla odehraje letos (rok 2012). O tom, jaké to bylo vypráví střec svým vnukům a zároveň to srovnává se současností. Některé věci jsou trochu přehnané, jiné zase hodně realistické. No uvidíme, do konce roku ještě pár měsíců zbývá...

08.11.2012 3 z 5

Velká kniha cyklistiky Velká kniha cyklistiky Lubomír Král

Knížka vypadala zajímavě a byla opravdu velká (měla velký formát), ale obsah mě trochu zklamal - spíše obecnější povídání pro lidi co snad nikdy neviděli kolo. Ze 140 stran bylo pro mě zajímavých tak 10. Zkusím se mrknout zda u nás v knihovně nebudou mít něco aktuálnějšího a odbornějšího.

01.11.2012 3 z 5

Celkem jde o Merde Celkem jde o Merde Stephen Clarke

Další volné pokračování Merde série - tentokrát se Paul vydá do Ameriky, aby tam propagoval Británii, nakonec ale vše dopadne jinak než si představoval, prostě všechno je na merde. Popravdě řečeno první půlka knihy nic moc, skoro jsem až začal litovat, že jsem se do té knihy pustil, ale druhá půlka již měla větší spád a závěr to ještě značně vylepšil (i když ten už znalce Clarkových knih těžko překvapí něčím novým).

05.10.2012 3 z 5

Homo špiritusus Homo špiritusus Andrzej Pilipiuk

Stejně jako předchozí kniha povídek o Vandrovcovi i tato je již slabší - asi 3/4 knihy zabírá jedna povídka Homo Špiritusus - děj je tak překombinovaný, až to není hezké, pořád se sice něco děje, ale je toho prostě až příliš. Mnohem více se mi líbily předchozí knihy, které obsahovaly kratší povídky, kde každá měla nějaký nápad, vtip, pointu - to u těch novějších prostě chybí a je to škoda, protože ty hlavní postavy jsou prostě bombastické :)

Ale třeba se Andrzej Pilipiuk dozví o prohibici v ČR a pošle nám na pomoc Vandrovce!

25.09.2012 3 z 5

Síla silného a jiné povídky Síla silného a jiné povídky Jack London

Povídky v této sbírce nejsou klasické Londonovky o odvážných hrdinech, kteří statečně bojují proti drsné přírodě. Jsou to spíše studie o lidské společnosti. Některé jsou hodně zidealizované (Na jih od Rýhy), jiné naopak věcně realistické (Mořský sedlák). Celkově je to netypické, ale zajímavé čtení.

12.09.2012 3 z 5

Legendy: Draci Legendy: Draci Jakub D. Kočí

Popravdě nečekal jsem, že čeští autoři jsou schopni napsat tolik různorodých povídek o dracích a přitom se moc neopakovat. Bohužel to je také slabina této knihy, kdyby vydavatel tak třetinu až polovinu povídek vyhodil, tak by ta kniha byla mnohem lepší. Takhle jich bylo prostě přespříliš. Na druhou stranu jsou díky rozsahu v knize zastoupeny všemožné žánry (klasická heroická fantasy i vskutku vtipné příběhy) a bohužel i různá kvalita.

04.09.2012 4 z 5

Proč jsou muži trapní a k ženám je třeba přistupovat jako k lidojedům Proč jsou muži trapní a k ženám je třeba přistupovat jako k lidojedům Leoš Kyša

Sbírka fejetonů o moderním manželství - každé téma je zde zpracováno z jeho i z jejího pohledu, což přináší řadu zábavných situací a historek.

Vykoupení Kryštofa Kolumba Vykoupení Kryštofa Kolumba Orson Scott Card

Opravdu jsem se na tuto knihu těšil - zase po delší době přeložili další dílo od mého oblíbence. Ale byl jsem nakonec trochu zklamán, hodnotil bych to jako nejslabší knihu od Orsona Scotta Carda, jakou jsem kdy četl, ale to neznamená, že je špatná, to rozhodně ne.

28.08.2012 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Pokračování Hustého nářezu trochu ztratilo dech, ale pořád je to pěkné oddechové čtivo v Kulhánkovském stylu, plné dobrých hlášek. Těším se na závěrečný třetí díl.