Proč jsou muži trapní a k ženám je třeba přistupovat jako k lidojedům

Proč jsou muži trapní a k ženám je třeba přistupovat jako k lidojedům https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133686/bmid_proc-jsou-muzi-trapni-a-k-zenam-je--r74-133686.png 3 50 15

Ona chodí k psychiatričce, miluje nakupování kabelek a hadříků, nesnáší uklízení, vaření a domácí práce vůbec. On je blázen do sci-fi, nerad si mění ponožky, kouká po cizích ženských a po večerech zhlíží na internetu porno. Vzali se, mají spolu dítě a snaží se nějak přežít podivnost jménem manželství. A oba mají smysl pro humor. Jmenují se Ludmila Hamplová a Leoš Kyša. O svém podivném manželství a jak tuto přežitou instituci přežít už přes rok a půl píší čtenáři oblíbené fejetony do časopisu Žena a život. Teď jejich fejetony opouštějí časopisecký život a vyrážejí zažít novou existenci v elektronické knize.... celý text

Kníračka12
11.11.2023 4 z 5

Vtipná kniha. Mě se líbila. Zajímavý byl odlišný její a jeho pohled na vzniklou situaci. Pak nemá být partnerský vztah tak těžký, když to každý vnímáme tak strašně jinak.

Souteska
10.09.2023 5 z 5

Doporučuji všem, kdo rádi berou život jaký je, a nezatěžují se zbytečnými iluzemi o romantice. Vtipné, trefné, poučné, osvěžující a osvobozující čtení o tom, jak neztratit s partnerem sám sebe, a o tom, že ani jinde nejsou dokonalí lidé. Také vychovávaji "divně" své děti, mají doma bordel, koukají na porno, flirtují s kamarády a kamarádkami, a přesto jsou spokojení. Léčba mindráků a manželských trablů v jednom, vřele doporučuji!

Metsästäjä
22.10.2021 5 z 5

Kniha byla zábavná, občas strašidelná. Řekl bych spousta situací, do kterých se občas dostáváme všichni a člověk si z nich může něco odnést.

Na to, že je to psané s nadsázkou (aspoň se to domnívám), tak některé věci se mi možná až hrozivě zdáli podobné některým mým zkušenostem ze života.

DreamerX9
25.08.2021 3 z 5

Docela průměr ale zato ze života a s humorem. Líbí se mi pohled ze strany ženy i muže. Mnohokrat jsem přikrývla

markyticka
08.02.2021 5 z 5

Nasmála jsem se, jako už dlouho ne :) A pak jsem knihu půjčila kolegovi a ten se též ohromně bavil.

Jolana.b
21.02.2020 3 z 5

Asi jsem divná. Na pobavení dobrá kniha, na pochopení druhé poloviny lidstva nedostačující. Pokud někdo objeví manuál jak pochopit muže (nejlépe toho vlastního) měl by dostat Nobelovu cenu. Na pláž nebo do vlaku docela dobrá kniha, ale asi zůstanu klasické "kotletovské" tvorby.

Elkiss
10.12.2019 5 z 5

Kysovu tvorbu miluju, ale tohle? S jeho zenou, na dany tema, je to absolutni dokonalost!!! Ted uz vic chapu myslenkovy pochody moji polovicky a doslova jsem mela chut ho vyprovodit nekam na parbu s kamaradama. Mame 2 deti a je to dost frustrujici pro me, natoz pro chlapa, ktery mi se vsim pomaha. Jeho "patecni" hospoda je nejlepsi mozny reseni aby se nezcvokl. Takze damy, odpustte si prehnany naroky na chlapa (vsichni jsou totiz stejni, takze novym si nepolepsite. Tak na to ani nemyslete. Mate toho nejlepsiho!), vyzente ho nekam s kamarady a uzivejte si doma nebo venku vlastni svobody! Chlapi, neberte nas tak vazne, obcas nase tlachani je unavujici, ale zkratka nemuzeme si pomoct, tak to s nama nejak vydrzte.
Bezkonpromisne mi tento manzelsky par dodal silu vydrzet, protoze uz bude jen lip a vse se da snest. A rozhodne doporucuju at pro pobaveni, odreagovani a jisto jiste tuto knihu prohlasuji za vlastni Bibli! Uzasna!!! Doufam, ze vydate v knizni podobe dalsi fejetony!

Aicha196
10.11.2019 5 z 5

Kniha se mi libila, je vtipna a kazda situace popsana ocima zeny a muze. Presne!

kethy
29.09.2018 4 z 5

Kdybych nevěděla, že pan Leoš Kiša také píše pod pseudonymem Franta Kotleta, tak bych se totuto knihou vůbec nezaobírala. Tyhle manželské červené knížky moc nevyhledávávm. Tady jsem se nakonec bavila. Je to citlivě napsané, plné humoru a někdy se čtenář i musí zamyslet, zda se mu zrovna ta a ta scénka někdy nestala. Jako Literatura naučná je to prostě poučné.

magnolia
07.03.2018 5 z 5

Po předchozím komentáři Alexky nemám téměř co dodat. Tak snad jen to, že jsem se moc dobře bavila a oběma autorům přeji aby jim to manželství i psaní vydrželo, když už se takhle dobře doplňují. (Četla jsem od prostředka a vracela se na začátek a když jsem četla o jejich seznámení, byla jsem tak nějak naměkko... s Kyšou to zkrátka Hamplová vyhrála).

Alexka
21.11.2017 5 z 5

Po katastrofě s Deníčkem moderního páru jsem byla skeptická, co se podobné literatury týče, ale na doporučení jsem si v knihovně půjčila knihu Jak přežít manželství a jsem ráda, že jsem se k tomu nechala přesvědčit. Fejetony manželů Kyša-Hamplová jsou upřímné, zábavné, věnují se reálným životním situacím bez absurdního sileného přehánění. Jejich vlastní zkušenost je nápadně podobna Línému rodičovství (i když Kyša píše, že tu knihu nečetl). Mám pocit, jako bych jim nakukovala do obýváku otevřeným oknem, natolik jejich psaní působí opravdově. Líbí se mi, jak mají nastavenou dělbu povinností v domácnosti, i to, že vnímají spokojenost jako důležitější součást vztahu než snahu se přizpůsobit diktátu společnosti a trendům. Neřeší, co o nich řeknou lidi a propagují volnost a odstup bez slídění. Z každé stránky dýchá opravdové partnerství v moderní rodině, která je mimoňská a chaotická, ale zároveň milá a pohodová. Tuto knihu by si měl přečíst každý, kdo chce mít pohodový dlouhodobý vztah, a nenechat se zblbnout reklamami a pozlátkem retušované skutečnosti sociálních sítí.

groula
08.02.2015 4 z 5

Kniha, kde sem po přečtení kapitoly o úklidu nabyl dojmu, že spisovatel navštívil byt, v němž rukou ženy vládne matka mých dvou dětí :-)
asi je to všude stejný :-)

pobijecmuch
10.07.2014 4 z 5

Název je dobrý, někdy hodně pravdivý. Líbí se mi, že i spisovatel sci-fi může napsat něco jiného.

Kaihomielisyys
26.04.2013 4 z 5

Už název mě pobavil a tak i celá (e)kniha.

orson
28.08.2012 4 z 5

Sbírka fejetonů o moderním manželství - každé téma je zde zpracováno z jeho i z jejího pohledu, což přináší řadu zábavných situací a historek.

humor partnerské vztahy rady, tipy, nápady

Autoři knihy

Leoš Kyša
česká, 1979

Kniha Proč jsou muži trapní a k ženám je třeba přistupovat jako k lidojedům je v