Opatov Opatov komentáře u knih

Bláznův gambit Bláznův gambit Peter Cheyney

Stara dobra klasika.

05.10.2018 5 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Vyborny zacatek, fantasticka audiokniha v podani Simony Postlerova, ale zbytecne komplikovane, pak se to nejak zaseklo.

03.10.2018 3 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Romanticky, velmi poutave psany pribeh v drsnem prostredi Kabulu. Hodne dobre vyliceno postaveni zen, stret kultur hlavni hrdinky Sunny a kabulskych zen. Dialogy vystihuji mentalitu obyvatel Kabulu. Pekne se cetlo, a to i druhy dil.

03.10.2018 5 z 5

Smrt bez spravedlnosti: Mrtví Ratajského lesa Smrt bez spravedlnosti: Mrtví Ratajského lesa Martin Tichý

Vyborne zpracovano. Na knize je videt, ze autor disponuje znalosti faktu. Velmi presvedcive.

Helena Rubinstein Helena Rubinstein Madeleine Leveau-Fernandez

Vynikajici biografie, spis roman, o uspesne zene. Konkurencni boj, stridani politickych nalad. Velmi ctive napsano. Zajimave podrobnosti z kosmetickeho prumyslu.

Betsy Betsy Harold Robbins

Knihu jsem cetla kdysi davno, dodnes mi utkvela v pameti. Zajimava knizka z prostredi automobiloveho prumyslu. Boj o moc a silne vztahy zasazene do tehdejsi spolecnosti. Moc hezky se cte. V anotaci myslim neni uvedeno, ale kniha ma 2 dily.

Jen z lásky Jen z lásky Ivana Trump

Knihu jsem cetla pred mnoha lety. Docela se mi libila. Utek pres hranice diky vynikajici fyzicke kondici urcite vyzaduje odvahu, stejne tak jako dalsi eskapady. Dnes je pro me zazitek z knihy umocnen jeste tim, jak se zivot hlavni postavy vyvijel dal. Beh na lyzich se opravdu vyplati.

29.09.2018 5 z 5

Polib mne a zemřeš Polib mne a zemřeš Ira Levin

Ambiciozni mladik jde pres mrtvoly. Doporucuji.

23.09.2018 5 z 5

Rosemary a její syn Rosemary a její syn Ira Levin

No, tak tohle byl opravdu zly sen.....

23.09.2018 2 z 5

Němý svědek Němý svědek Roxana Ferllini

Velmi zajimava srozumitelne psana knizka. Doporucuji!

23.09.2018 5 z 5

Přežít! Přežít! Anthonio Akkermans

Vseobecne zaklady pro preziti v kazde situaci. Velmi dobre popsane zaklady sebeobrany pro zeny. Doporucuji.

Světová encyklopedie vín Světová encyklopedie vín Tom Stevenson

Vynikajici kniha pro znalce a nakupci vin. Doporucuji!

No nic... No nic... John Cleese

Monty Python..... vzpominky a vtipne pribehy nejen o divadle, velmi ctive nostalgicke vzpominani sarkastickeho komika. Doporucuji.

15.09.2018 5 z 5

Milovala jsem Pabla, nenáviděla Escobara Milovala jsem Pabla, nenáviděla Escobara Virginia Vallejo

Pribeh televizni moderatorky v Kolumbii, ktera se na vrcholu sve popularity stala milenkou narkobarona. Po pocatecni euforii prislo rozcarovani. Kruty a nebezpecny Escobar dal prednost rodine. Moderatorka se diky svemu vztahu stava tercem utoku a musi bojovat o vlastni existenci, zatimco Escobar smeruje k tragickemu konci. Doporucuji.

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Hlavni hrdinka vyrusta se svou matkou v chudobe. Je nemanzelska a jeji otec k nim obcas dojizdi. Ve snaze priblizit se otci, se snazi dostat k jeho rodine. Docili pouze toho, ze je provdana do vzdaleneho Kabulu za mnohem starsiho obchodnika. Kniha lici jeji dalsi zivot az k tragickemu vyusteni. Doporucuji.

Julia Robertsová: miláček Ameriky Julia Robertsová: miláček Ameriky James Spada

Velmi ctive sepsana biografie jedna ze znamych herecek. Zajimava fakta. Doporucuji.

Létala jsem za sluncem Létala jsem za sluncem Paula McLain

Pribeh zeny, ktera smysl sveho zivota po nevydarenem manzelstvi nasla v letani. Bajecne se prolina s obsahem knihy Baronka Blixenova a se Vzpominkami na Afriku. Zajimavy zivotni pribeh.

...až navěky I - III ...až navěky I - III James Jones

Nadherny valecny roman, ktery lici brutalitu a sikanu v armade. Paralelne se rozviji vztah mezi hlavnim hrdinou a manzelkou jeho sadistickeho velitel. Rozhodne doporucuji.

Případ otrávené bonboniéry Případ otrávené bonboniéry Anthony Berkeley

Spolek amaterskych detektivu resi pripad vrazdy otravenou bonbonierou. Kazdy vecer jeden z nich shrne cely pripad a navrhne sve reseni, ostatni reaguji a tim jsou kazdy den v pripadu nove informace, ktere zjistili ostatni. Kazdy z nich ma jine logicke reseni vrazdy. Zajimavy styl detektivky, vrah neni znam az do posledni chvile. Doporucuji.

12.09.2018 5 z 5

Tajemný život delfínů Tajemný život delfínů Yves Paccalet

Delfini jsou liceni ve filmech jako pratelsti tvorove. Ale podle teto knihy jsou to predevsim tvorove inteligentni a uplne bych jim neverila. Diky svym vyjimecnym vlastnostem jsou vsak mnohdy lidmi primo zneuzivani. Kniha je ale urcite zajimava a stoji za precteni.

10.09.2018 5 z 5